Arama sonuçları: *

• Users: BendekiSen
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. B

Mavi ekran hatası alıyorum yardımcı olun lütfen

Merhaba, bilgisayar sürekli mavi ekran hatası veriyor. Bu hata için DMP dosyasının incelenmesi gerektiğini öğrendim, konu hakkında yardımcı olur musun dmp dosyasını ekliyorum. https://www.mediafire.com/file/zrsq1um4xx258o4/DMP+Dosyası.rar/file Bu linkten dosyayı indirilebilirsiniz, lütfen konu...
  2. B

Sys_Fan2 ve 3 Olmaması.

Merhaba ben bir Apu sistem topladım ve şu an aktif olarak kullanıyorum. Yalnız benim şöyle bir sorunum var ; Gigabyte B450m S2H Anakart ve Corsair 450w Psu kullanıyorum, bu anakartta sys_fan1 var 2 ve 3 yok fanlar ise 4 pinli girişe sahip. Psuyu biraz kurcaladım ama bu fanları takabileceğim...
  3. B

Sıfır işlemciye macun sürülür mü?

Merhaba, yeni bir işlemci aldım Ryzen 5 3400G. Bu işlemcinin kutusunu açtığımda içerisinde herhangi bir termal macun çıkmadı fakatstok soğtucusunun alt kısmına baktığımda hazır sürülmüş bir macun gördüm yuvarlak şekilde. İşlemcinin üzerine ekstra bir macun sürülmesine ihtiyaç var mıdır? Yoksa...
  4. B

PSU watt değerleri nasıl olmalıdır?

Merhaba, Ryzen 5 3400G işlemci Gigabyte B450M S2H V2 anakart SanDisk Ultra 3D 500GB 2400MB/1750MB/s NVMe M.2 ssd MSI Mag Force 100M ATX kasa Merhaba bu şekilde bir sistem topladım apu sistem 16gb ram eksiğim ve psu eksiğim bulunuyor. Bu sisteme gereken PSU Watt değerleri ne kadar olmalıdır...
  5. B

AMD Ryzen 5 PRO 3400G İşlemci ile Gigabyte B450M S2H V2 Anakart Uyumlu mu?

Merhaba, AMD Ryzen 5 PRO 3400G işlemci ile Gigabyte B450M S2H V2 model anakart ile uyumlu mu? Birde sormak istediğim şu var Ryzen 5 Pro 3400G ile Ryzen 5 3400G arasındaki fark nedir? 3.500 lira kadar bütçem var apu sistem yapmak istiyorum valorant lol için bana bir yardımcı olur musunuz? Çok...
  6. B

Ekran Kartı Anakart Uyumluluğu

Öncelikle Donanım arşivi forumcuları merhaba, Marka ve modeli eski olan bu anakarta ; ECS G31T-M7 IntelG31 ICH7 FSB 1333MHz DDR2-800MHz LGA775 Anakart Bu ekran kartı uyumlu mudur öğrenebilir miyim ? Bunu tam olarak nasıl öğrenebilirim bana destek olabilir misiniz ? MSI NVIDIA GeForce GT 710...
  7. B

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı

Merhaba, kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. %45 tamamlandı hemen altında ise QR kodu var. Bilgisayar 15-20 dk bir veya 1-2 saatte bir bu şekilde hata veriyor konu ile ilgili yardımcı olur musunuz ? Hata neyden kaynaklanıyor olabilir ? SSD bozuk...
  8. B

Kasamın ATX olması mAtx anakartta sorun çıkarır mı ?

Merhaba, Bir farklı bilgi için mAtx anakart ATX kasalara uyumlu mudur ? ATX olan bir kasa alıcam fakat bu kasayı aldıktan sonra anakartımında ATX olması zorunlu mu ? mAtx bir anakart alsam uyum sağlar mı ? Almayı düşündüğüm kasa aşağıdaki linkte mevcut...
  9. B

Ryzen 3 3100 + GTX 1660 Ti sisteme PSU önerebilir misiniz ?

Merhaba, Amd Ryzen 3 3100 İşlemci B450M S2H V2 Anakart MSI Gtx 1660TI Ventus Ekran kartı Gskill RipjawsV 8GB 3600MHz CL18 Ram Sandisk Ultra 3D 500GB 2400MB-1750MB/s NVM M2 SSD MSI Mag Forge 100M Temperli Cam 2x RGB Fan 120mm Fan ATX Kasa Yukarıdaki sistem için ideal bir PSU önerebilir misiniz...
  10. B

MSI 1660 Gaming ile MSI 1660 Ti arasında ki fark nedir ?

Merhaba, MSI Nvidia GeForce GTX 1660 Gaming X 6GB 192Bit GDDR5 MSI GeForce GTX 1660Ti Ventus XS 6GB 192Bit GDDR6 Bu ekran kartları arasında sadece bir diğerinin arasında 100 lira kadar fark var. Acaba Ryzen 3 3100 ve B450M 2H V2 ile hangisi uyumlu olur ? Lütfen öneri.
  11. B

Ekran kartları hakkında kafama takılan sorular.

Öncelikle iyi hafta sonları dostlar. Kafama takılan bir kaç soru var ve bu konuyu sadece iyi bir bilgi sahibi olmak için açıyorum bir sistem toplarken ekran kartı hakkında sağlam ve destekli bilgi verebilmek veya alırken tereddüt yaşamamak en önemlisi de güzel bir bilgi edinmek istiyorum...
  12. B

Sisteme göre hangi kart uyumlu ? Başka bir öneriniz var mı ?

Merhaba, yakın zamanda bir kasa toplamayı düşünüyorum. Fakat ekran kartı kısmında bir türlü karar veremiyorum Donanım Arşivi videolarından Abdullahın tüm sistemlerini izlememe rağmen ekran kartında bir türlü içim rahat olmadı lütfen yardım edin. Düşündüğüm sistemi aşağıya yazıyorum. Anakart ...
  13. B

ASUS PRIME B450M-K MI ? GIGABYTE B450M S2H MI?

Merhaba anakart araştırmamda iki kart arasında medcezirde kaldım. Bu kartlardan hangisi daha iyi yani birinin diğerinden ayıran en belirgin özelliği nedir neden tercih edilir yardımcı olabilir misiniz ?
  14. B

ESKİ ANAKARTLAR İÇİN SSD ÖNERİSİ

Merhaba eski bir kasam var uzay montajı ile çalıştırıyorum, sanırım hard diskim bozuk onun yerine SSD almak istiyorum fakat eski bilgisayarlara uygun mu SSD ler ? Bana bilgi verebilir misiniz ?
  15. B

Format Atarken W10 Logosunda Takılı Kalıyor.

Merhaba eski model bir anakartım ve hatta bilgisayarım var her şeyi eski. Format atmak istiyorum fakat UEFI olmadığı için Legacy olarak atmayı deniyorum +Hard Disk den USB belleği seçiyorum sonra Windows Logosunda takılı kalıyor bu sorun tam olarak neden kaynaklanır ? HD 320gb Samsung markalı ve...
Top Bottom