Arama sonuçları: *

1. A

Sistem güncellemesi sonrası PSU yeterli olur mu?

Merhabalar, ASUS STRIX RX 470, i5-3470, H61 anakart, 8 GB 1600 MHz RAM'e sahip bir bilgisayarım var ve Frisby markasının 400W PSU modelini kullanıyorum. Bu sistemi anakart, işlemci, RAM parçalarını güncelleyeceğim. B450 M.2, Ryzen 5 1600 12nm, Corsair Vengeance RGB 2x8 GB 3200 MHz RAM takacağım...
  2. A

400W PSU bu sisteme yeter mi?

MSI B450M M2MAX ASUS STRIX RX470 4 GB RYZEN 5 1600 2x8 GB Corsair DDR4 3200 mHZ RGB Ram modülü 1 adet 1.5 TB HDD 1 adet 240 GB SSD 3 tane kasa içi fan RGB mouse, klavye, kulaklık 400W bir PSU bunları çalıştırmak için yeterli olur mu?
  3. A

Ryzen 5 1600'e geçmek sistemi rahatlatır mı?

Merhabalar ECS H61 anakart, RX 470 , i5-3470 ve 1600 mHZ 8 GB RAM'a sahip bir sistemim var. Anakart, işlemci ve RAM'ı ikinci elden satıp Asus A320M , Ryzen 5 1600 ve 3200 MHZ 16 GB RAM almayı düşünüyorum. Bu yükseltme oyun performansı açısından gözle görülür bir fark yaratır mı? Ortalama kaç FPS...
  4. A

Asus Rog Strix RX 570 Fan Sorunu

Merhaba Asus Rog Strix 570 model bir ekran kartım var sağ fan sorunsuz çalışırken sol fan 3 saniye çalışıyor sonra titriyip duruyor hafif “drr” tarzı bir ses de geliyor. Fan hızı belli bir hıza ulaştıktan sonra oluyor bu durum. Kartı söküp baktım fana sürten bir şey yok. Fakat fanı soğutucu...
  5. A

240-256 GB SSD önerisi

Merhaba 240 / 250 veya 256 GB bir SSD alacağım tercihen tabii ki 256 daha iyi olur bütçem 250₺ bulabileceğim en ucuz ve en iyi SSD hangisidir? Trendyoldan olursa daha iyi olur indirim kuponum var.
  6. A

SSD almak sorunumu çözer mi?

Merhaba oldukça berbat bir harddiskim var. WD Green 1 TB 5400 kullanıyorum. Okuma yazma hızı 50-60mb arası gidip geliyor. Ve HDD’yi ofisimizdeki taşınabilir bir harddiskin içinden çıkarttım. Sistemim oyunlarda iyi performans veriyor. Fakat açık dünya oyunlarda bazen oyun 1-2 saniye takılıyor...
  7. A

RAM mi SSD mi almalıyım?

Merhaba yeni bir sistem topladım ( Sıfır değil ). Sistemde 1x8GB DDR3 1600 MHz HyperX Savage var. Depolama alanında da okuma yazma hızı 90/60 civarı olan düşük performanslı güvenlik kameraları için kullanılan 1 TB WD Green HDD var. İnternetten 1x8 vs 2x8 karşılaştırmalarına baktım ve çok ciddi...
  8. A

W ile A ya da D kullanamıyorum.

Rampage model bir klavyem var KB R221 Handy. Klavyeyi daha yeni aldım ilk başlarda sorun yoktu fakat şuan herhangi bir oyunda W basarken D ye bastığımda algılamıyor ya da A'ya bastığımda algılamıyor. Klavyenin AntiGhosting özelliği de var. Ayrıca aynı anda birsürü tuşun kullanılabilmesi özelliği...
  9. A

Ekran kartı sıcaklığı

Ekran kartım oyundayken 90 derece gibi bir değerde gözüküyor oyunu kapattığım an ekran kartının sıcaklığı 2 saniye içinde 60'a 55'e iniyor. Afterburner sıcaklıkları yanlış mı gösteriyordur yoksa 2 saniyede kartın 30 derece soğuması normal mi?
  10. A

Yeni sistem topladım hangi sürücüleri ve programları kurmam gerekiyor?

Merhaba yeni bir sistem topladım şimdilik sadece ekran kartının driverini indirip kurdum. Başka neleri kurmam gerekiyor? Driver booster tarzı programlar kullanmak istemiyorum. Visual C++ falan diyorlar açık bir şekilde belirtebilecek var mı?
  11. A

Hard diski takınca BIOS’a bile girmiyor.

Bilgisayara format atacaktım HDD’yi taktım ve başlat tuşuna basınca anakartın logosunun olduğu ekranda kalıyor bir süre sonra kendini kapatıyor. HDD’yi çıkartınca biosa girebiliyorum ama takılıyken BIOS’a bile erişemiyorum. Bu sorun harddisk kaynaklı mıdır?
  12. A

Sadece HDD’yi götürsem format atabilir mi?

Merhaba yeni bir sistem aldım fakat kasam kargo şirketinin şubeyi taşıması sebebiyle en az 1 hafta sonra gelecek. Her şeyim hazır bir tek boş kasayı bekliyorum. Harddiski çantama atıp bilgisayarcıya götürsem format atabilir mi? Anakartı falan götürmeyeceğim. Kendin at demeyin lütfen kendim...
  13. A

RX 470 + i5 3470 darboğaz yaşatır mı?

Merhaba yeni bir sistem topladım RX 470 + i5 3470 ( 3.2 GHZ 4 core ) + HyperX Savage 8 GB 1600 mhz bellek var. Bu sistem darboğaz yaşatır mı? Oyun oynarken arkada discord falan da çalıştırıyorum. Opera da açık oluyor genelde.
  14. A

Şalter atması bilgisayara zarar verir mi?

Şalterin atması bilgisayara zarar verir mi benim bildiğim şalterler evde elektrkli aletleri korumak için kapanıp elektriği kesiyor zaten ama yine de aklıma takıldı.
  15. A

Formata götürürken ekran kartını götüreyim mi?

Bilgisiyarı formata götüreceğim de ekran kartını götürmesem olur mu yolda bi zarar görmesinden korkuyorum da. Ekran kartsız atıp kontrol edebilir mi?
  16. A

Windows kurulumdan sonra tekrar Windows kurulumuna atıyor.

Windowsu UEFI olarak boş hard diske kuruyorum ve kurulum bitince bilgisayarı yeniden başlatın diyor yeniden başlatıyorum beni yine Windows kurulumunun ilk sayfasına atıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
  17. A

macOs üzerinden başka bilgisayar için Windows USB oluşturma

Merhaba yeni bir sistem topladım ve Windows kurmam gerekiyor fakat evde bir tek iMac var. ISO’yu indirdim ve flashı taktım. Rufus Mac için bulamadım o yüzden yükleyemiyorum. Başka bilgisayar için nasıl WINDOWS 10 USB hazırlayabilirim Mac üzerinden? ISO’yu USB’ye yazdırmam lazım yani.
  18. A

Windows format attım durmadan reset atıyor

Windowsu içi boş hddye kurdum ama starting windows ekranından sonra sürekli reset atıyor o ekrana gelince yine reset atıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? HDD sorunlu falan mıdır acaba o yüzden mi böyle yapıyordur?
  19. A

Düzkontak zarar verir mi?

Yeni bir sistem topladım kasam iki gün sonra gelecek bilgisayarı anakarttan kısa devre yaptırıp açsam bir sorun yaşar mıyım? Winsowsu falan kurup kapatıcam tekrardan.
  20. A

Windows 7 den Windows 10 a yükseltme

Merhaba yeni bir sistem aldım ve elimde eski sistemimdeyken Usbye win 7 isosu yazdırdıgım bi flash var ben bu sisteme win 7 isosundan kurulum yapsam daha sonra windows 10 kurulum aracını indirip kurulum yaptıktan sonra bilgisayarı sıfırlayıp eski winsows klasörlerini silsem temiz kurulum gibi...
Top Bottom