Arama sonuçları: *

• Users: Extroy
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. E

Msi Gaming X Gtx 1660 Ti Fanlardan Birisi Dönmüyor

Merhaba arkadaşlar. Bu hafta daha önce sökülmemiş 2. el MSI Gaming X GTX 1660 Ti ekran kartı satın aldım ve 3 gündür sorunsuz kullanıyordum. Bugün fanlardan bir tanesi durduk yere dönmemeye başladı. Daha düne kadar kart boştayken fanların ikisi de çalışmıyordu yük altına girince stabil şekilde...
  2. E

Razer Cobra Pro Wireless Işınlanıyor Ve Basmıyor

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim fareyi 5-6 ay önce satın aldım ve sorunsuz kullanıyordum. Dün sıfırdan yeni bilgisayar topladım ve son sürüm temiz Windows 11 kurulumu yaptım. Mouse Windows ortamında ve oyunlarda birden kendi kendine hareket etmeye başladı. İmleç bir yerden başka bir...
  3. E

RX 7900 XT sistem için PSU önerisi

Merhaba arkadaşlar. Ben yeni sistem topluyorum birkaç parçayı aldım birkaç tanesi kaldı. Sistemim şöyle: AMD Ryzen 7 7700, Thermalright peerless Assassin 120mm, ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II, G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z5 6000 MHz, Sapphire Radeon RX 7900 XT, Deep cool CK560, Şimdilik...
  4. E

7500TL Bütçe Monitör Önerisi

Arkadaşlar merhaba. Ben monitör almayı düşünüyorum, şu an MSI Optix G241 24" 144Hz IPS modelini kullanıyorum ve memnunum. Çoğunlukla Valorant ve CS:GO oynuyorum ve 240Hz değerinde bir monitör almayı planlıyorum. Şu anki monitörümü satmadan yeni bir tane alacağım. Birkaç tane monitör buldum ve...
  5. E

Over Current Have Been Detected On Your USB Device Hatası ve Garanti Sorunu

Arkadaşlar merhaba benim anakartım arızalanmıştı "over current have been detected on your usb device" hatası veriyordu. Cihazımı garantiye yollamıştım ve 2 hafta servise kaldı. Servis kağıdını ekte paylaşıyorum. Cihazın ses ve Ethernet çiplerinin değiştirildiğini ve testlerinin yapılıp çalıştığı...
  6. E

Over current have been detected on your USB device hatası

Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz haftalarda benim sistemimdeki güç kaynağı anlık elektrik kesintisi sonucu yanmıştı ve garantiye göndermiştim. Bugün yenisi geldi ve sisteme taktım fakat başlıkta ve fotoğrafta belirttiğim hatayı alıyorum. Ekran kartımı farklı bir bilgisayarda deneme şansım oldu...
  7. E

Deepcool PF650 650W +80 güç kaynağı alınır mı?

Merhabalar öncelikle. Benim güç kaynağım Sharkoon SHP650 V2 650W arızalanmıştı garantiye göndermiştim, tamir edilemeyeceğini ve ellerinde aynı üründen olmadığı için başlıkta belirttiğim ürünü tavsiye ettiler. Sizce bu ürünü almam mantıklı mı? Eğer kabul etmezsem 350TL ücret iadesi yapacaklar...
  8. E

Dell G15 5515 format sonrası FPS sorunu

Merhaba arkadaşlar iyi günler diliyorum hepinize öncelikle. Ben Dell G15 5515 Ryzen Edition bilgisayar satın aldım. Windows 11 kurulu gelmişti ve sürücülerini güncelleyip kullanmaya başladım. Valorant içinde 180-200 civarında sabit FPS alıyordum herhangi bir sorun yoktu. Birkaç sebepten ötürü...
  9. E

İşlemci Değişikliği Sonrası Sistem Açılmıyor

Arkadaşlar merhaba biraz önce işlemcimizi değiştirdik ryzen 3 2200g vardı bios güncellemesi yapıp ryzen 5 3600 işlemci taktık yerine düzgünce oturttuk kablolarda falan sıkıntı gözükmüyor. Power tuşuna bastığımızda herhangi bir tepki vermiyor sistem elektrik gitmiyor gibi bir şey yani. Sizce...
  10. E

Bilgisayar Programcılığı-Mühendisliği İçin Laptop Önerisi

Dostlar merhaba Bilgisayar mühendisliği okuyorum bu hafta okula başlayacağım. Evde masaüstü sistemim var fakat laptop alacağım okulda derslerde kullanmak için. Max bütçem 5k ama daha aşağısı olsa daha iyi olur , sizlerin önereceği bir laptop var mı günlük kullanım için dersler için ve bir de...
  11. E

Forza Horizon 4 Grafik Kaplama Sorunu

Dostlar dün oyunu normal şekilde oynuyordum bugün açtığımda böyle bir problemle karşılaştım sorun nedir acaba? Çözümü bilen var mı? Oyun steam versiyonu. Ekran Kartı: RX 6600 XT İşlemci: Ryzen 5 3600 Ram: 16GB 3200MHZ
  12. E

Rx 6600xt Driver Kurarken Si̇yah Ekran Veri̇yor

Merhaba arkadaşlar rx 6600xt ekran kartım bugün elime ulaştı. Driver yüklü değilken herhangi bir sorun olmadan sistem açılıyor. Driver kurmaya başladığımda kurulumun bitmesine yakın ekran gidiyor ve bir daha gelmiyor. Açmaya çalıştığımda anakart markasını görüyorum ve yine siyah ekran oluyor...
  13. E

Sapphire HD7770 Display Port Arızası

Dostlar ekran kartım Sapphire HD7770 GHz Edition. Display Port girişi kırık. Bunun tamiri olur mu? Olursa ne kadara yaparlar acaba? Bu Display Port girişini nereden temin edebilirim?
  14. E

MSI Optix G241 HDMI İle 144 Hz olmuyor

Merhaba, MSI G241 aldım. Kutusundan çıkan HDMI kablo ile Sapphire HD7770 GHz Edition ekran kartıma taktım fakat 120Hz alabiliyorum maximum. Ekran kartımın Display Port soketi kırık o yüzden maalesef kullanamıyorum. Ürün yorumlarında satın alanlar kutudan çıkan kablonun 144Hz desteklediğini...
  15. E

Aliexpress 'Gönderi, menşe ülkesi deposundan yola çıkamadı' Hatası

Dostlar selamlar. Aliexpress üzerinden bir ürün almıştım fakat kargo takibine baktığımda 'Gönderi, menşe ülkesi deposundan yola çıkamadı' yazısı görüyorum sorun nedir acaba? Ürünüm gelecek mi? Parasını ve gümrük ücretini ödemiştim. Satıcıya mesaj yazdım fakat görmedi daha. 1616408327 17 Track...
  16. E

Ekran kartı stokları ve fiyatları

Merhabalar dostlar. 2 hafta önce 1660S ekran kartımı bir anlık gaza gelip 4k fiyata sattım. Belki üstüne 1-1.5k ekleyip rtx 3060 alırım diye düşünüyordum fakat tekli satışlar açılmadı hatta bazı yerlerde açılsa bile 9k fiyat biçtiler. 2 haftadır bomboş kaldım. Sizce ekran kartı stokları ne zaman...
  17. E

RTX 3060 Satışları Hakkında Birkaç Değerlendirme

İyi akşamlar öncelikle. Süre yaklaştıkça ortada ki bilgi kirliliği gittikçe artıyor. Tekli satışın yasaklanması gibi bir durum söz konusu değil. Nvidia o kadar satış tarihi veriyor 'kart' için ama ortada saçma sapan bilgiler dolaşıyor. Öncelikle tekli satış olayı tamamen satıcı firmaya kalmış...
Top Bottom