Arama sonuçları: *

• Users: Zapt
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. Zapt

Çözüldü✓ Minidump dosyalarımı inceler misiniz?

Telefonun internetini kullanmak için usb ile bağlanmıştım. Ondan sonraki pc yi yeniden başlatmamda sistem her zorlandığında mavi ekran yiyorum. Normal internette gezinirken sorun yok ama Steam i her açtığımda daha steam güncelleştiriliyor yazısında mavi ekran yiyorum. XMP ve Undervolt vardı...
  2. Zapt

Bu sistem iyi midir?

Arkadaşlar ürün bu fiyat bu bantta olacak. Bu iyi midir daha iyisi varsa önerir misiniz? https://www.itopya.com/firat-sobutay-entryintel-core-i3-12100fmsi-geforce-rtx-3050-ventus-2x-xs-8gb-oc16gb-ddr4500gb-nv_h25128
  3. Zapt

Mavi Ekran Minidump dosyama göz atabilir misiniz?

Az önce DPC_WATCHDOG_VIOLATION hata kodlu mavi ekranı karşıma çıktı. Minidump dosyamı inceleyebilir misiniz?
  4. Zapt

Hangi PSU yu kullanmalıyım?

Evga 600BQ modelini kullanıyordum. elektrikler gidince psunun sigortası patlamış sanırım çalışmıyor hiçbir şekilde. Ben de gittim MSI A600DN modelini aldım. Şimdi bozulan psu yu servise gönderdim yenisi ile değişecekler. Birini kullanıp diğerini satmak istiyorum. Hangisini kullanmak daha...
  5. Zapt

Hangi Kumaşı Tercih etmeliyim?

ilerleyen günlerde internetten bir tane yastık alacağım fakat bana 2 tane seçenek sunuldu. Mikropetek Kumaş ya da Raşel Kadife Kumaş. İnternetten alacağım için hangisi daha iyi bilmiyorum. Bilen veya deneyen biri yardımcı olabilir mi hangisi daha iyi?
  6. Zapt

Eski ölü bilgisayara sata ssd takma

Hdd ye sahip yaklaşık 7 8 yıllık bir pc ye sahibim. Yeni bilgisayar aldım fakat yan işlerimde bunu kullanmak istiyorum. Ana bilgisayarda m2 ssd olduğu için aşırı yavaş geldi bi anda eski bilgisayarım gözüme. Ben de ekteki kingston ssd yi almaya karar verdim. Herhangi bir problemi sakıncası var...
  7. Zapt

Hangi Mi stick modelini almalıyım?

Eski sony marka bir televizyona sahibim yaklaşık 12 yılık 1080p destekliyor. Yıllardır almak istediğim mi stick vardı ilk gördüğümde fiyatı 350 TL idi malesef. Bugün almaya karar verdim ama iki farklı hali satılıyor biri 4k diğeri 1080p ikisinin de fiyatı aynı hangisi alsam karar veremedim...
  8. Zapt

TP-Link UB400 aygıtı çalışmıyor.

Yaklaşık 1 seneden fazla olmak üzere kullandığım bluetooth aygıtının bugün çalışmadığını fark ettim. Usb de herhangi bir hasar yok. Güncelleştirmelerim de tam. Tp-linkin kendi sitesinden driverlerini kurdum ve windows intel bluetooth u tekrar indirdim fakat sonuç aynıydı. Aygıt yöneticisinde...
  9. Zapt

R5 3600 Undervolt yaptım. Doğru mu yaptım?

Aldığım değerleri deftere not ederek gittim. İlk önce hiçbir şey yapmadan önce stok halde işlemci 1350-1400 voltaj değerleri arasında çalışıyordu. Aida64 de yaptığım testte 84 dereceyi gördü ve cinebenchde 9109 puan aldım. Sonrasında voltajı giderek düşürdüm 1250 voltaja çektim. Aida64 de 73.6...
  10. Zapt

1080p Monitörün görüntü kalitesi çok kötü gözüküyor

Asusun VG249Q1R modeline sahibim. Oyunlarda göze çarpan bir şey olmasa da özellikle film ve dizi izlerken görüntünün yabancıların "grainy" diye adlandırdığı şekilde görüntüm kötü ve bulanık tarzı bir şekilde görünüyor. Aynı filmi telefondan izleyince farkı çok net bir şekilde anlayabiliyorum...
  11. Zapt

Netflix karıncalanma oluyor

Netlixde profil ayarlarından kaliteyi en yüksek ayara getirmeme rağmen bölümü açtığımda yakın açıdan karakter yüzleri ve karanlık ortamlarda karıncalanmalar oluşuyor. Bunu nasıl düzeltebilirim çok sinir bozucu. Monitörüm Asus VG249Q1R.
  12. Zapt

Bilgisayar bazen aniden donuyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

Bilgisayar zorlanmıyorken örneğin düşük sistemli oyunlar oynarken bilgisayar bir anda donuyor alt tab vesayre hiçbir şey yapamıyorum. Sadece arka plandaki oyunun sesi geliyor o kadar. bilgisayarı yeniden başladıkça hiçbir şey olmamış gibi pc güzelce çalışıyor. Bu çok sık yaşanmıyor haftada 1 kez...
  13. Zapt

Steam Diğer Klasörüne Erişme ve Yer açma

Ekteki gibi dosyalarımın büyük bi çoğunluğunu "diğer" klasörü kaplıyor. Bu klasör neyden oluşuyor ve nasıl yer açabilirim?
  14. Zapt

Mr Robot dizisini nereden izleyebilirim?

Eskiden netflixe girdiğimde görüyordum eminim fakat bugün baktığımda göremedim. Amazon primeda da vardı diye hatırlıyordum ama orada da yokmuş. Sanırsam türkiyede yayını kalktı yoksa ben mi yanlış biliyorum?
  15. Zapt

Sd kart gereğinden fazla dolu gözüküyor.

Sd kartımda ekteki kadar kullanmamama rağmen diğer klasörü 21 gb gözüküyor. Ne sd karta çok uygulama taşıdım ne de netflix amazondan çok dizi indirdim. Bu diğer kısmını nasıl azaltabilirim?
  16. Zapt

Game of Thrones 1. sezon türkçe altyazı yok

Game of thrones un 1. sezonunu izlemek istiyordum. Bölümleri indirdim fakat türkçe altyazı sitesinde 1. sezonun olmadığını fark ettim. 1 hariç diğer bütün sezonlar vardı. 1. sezonu nereden bulabilirim?
  17. Zapt

Game Of Thrones'u nereden izleyebilirim?

Netflix ve Amazon Prime'ım mevcut ama bu platformlara baktığımda ikisinde de bulamadım. Türkiye'de Game of Thrones a sahip platform var mı?
  18. Zapt

Dizi-Film indirme siteleri

Türkiyede güncel platformda yayınlanmayan diziler-filmler var örneğin better call saul un 6. sezonu gibi. Bildiğiniz güzel dizi indirme sitesi var mıdır? Torrent vesayre kullanabilirim. IDM çoğu sitede çalışmıyor artık.
  19. Zapt

Ramlerim uygun frekansta çalışmıyor?

Bilgisayarı alalı yaklaşık 1 sene oldu. Bugün fark ettim . Aldığım ram: Gskill 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram Bundan 2 tane almıştım. İtopyadan hazır sistem olarak aldım ve 1 senedir pc nin biosuna hiç girmedim ayar vesayre de yapmadım. Görev yöneticisine baktım ve ramlarin...
  20. Zapt

Flash bellek Önerisi

Bütçe max 100 TL aklımda ekteki flash bellek var ama okuma yazma hızı çok düşük geldi bana bir de flash bellek 2.0 mı olmalı 3.0 mı? bu ekteki 2.0 sanırsam. Önerilerinizi bekliyorum Depolama en az 32 olsun...
Top Bottom