Arama sonuçları: *

1. W

Tuf Rx 6800 karta destek çıtası gerekir mi?

Merhabalar, geçtiğimiz günlerde yeni bir ekran kartı aldım. Eski kartımı söküp başlıktaki yeni kartımı montajladım fakat yeni kartımın eski kartıma göre bariz bir ağırlık farkı var. Destek çıtası almalı mıyım bilemedim. Anakartım Tuf B550 Plus
  2. W

Kasadan gelen cızırtı/titreme sebeplerini söyleyebilir misiniz?

Merhabalar, kasamda ara ara ama devamlı bir cızırtı var son zamanlarda. Sebebini bir türlü bulamadım. Cw olduğunu düşünmüyorum çünkü hem ilk başlarda böyle bir şey yoktu. Hem de 2 farklı ekran kartı taktım ikisinde de vardı.
  3. W

Rx 6800 Nzxt Cam'da çok düşük frekans gözüküyor

Merhabalar dün yeni ekran kartım rx 6800 ü PC ye taktım. Ddu ile tüm işlemleri yaptım eski ekran kartımı sökmeden önce. Daha sonra en son AMD adrenalin kurdum. Oyunlarda gpu kullanımım %80-90 olsa da masaustundeyken Nzxt cam programı ile 7 MHz-4 MHz gibi şeyler gördüm. Hatta çoğu zaman N/A...
  4. W

Nvidia ekran kartı çıkarıp AMD taktım. PC ekran kartını görmüyor

Merhabalar, Rtx 2070 ekran kartımı Rx 6800 ile değiştirdim. Eski kartımı söktüm yeni kartımı taktım. PC açılıyor ama ekran kartı görünmüyor. Aygıt yöneticisinde Görüntü bağdaştırıcı girdiğimde Windows görüntü felan yazıyor. Ne yapmam lazım? Ekran kartının ışıkları yanıyor fanları PC baslatirken...
  5. W

8+8 pin ekran kartına 6+2+6+2 bağlantı yapılır mı

Merhabalar, yeni bir ekran kartı aldım. Yeni ekran kartımın girişi 8+8 Eski ekran kartım 8+6 idi. Güç kaynağından gelen ekran kartı bağlantı kabloları 6+2 6+2 şeklindeydi ve 3.5 senedir bağlantıyı 6+2+6 olarak kullanmıştım 2 pin kablo boştaydı. Yeni ekran kartımı da aynı mantıkla 6+2 6+2...
  6. W

Rtx 2070 den 6800 e geçmek

Merhabalar, rtx 2070 ekran kartım var. rx 6800 (xt siz) alabilirim aşağı yukarı 3000₺ gibi bir fark ödeyerek. Sizce mantıklı olur mu? Genel olarak oyunlarda kullanıcam ve orta düzey blender kullanıcısıyım. Teşekkürler
  7. W

Sıcaklık sorunum ekran kartımdan mı yoksa kasadan mı kaynaklı?

Merhabalar sıcaklık sorunu yaşıyorum Ekran kartı:Asus Rog RTX 2070 (2019 Nisan'da aldım ve mining M sini bilmem) Kasa:Cooler Master MB520 (ön akrilik panel) F1 2021 ve Apex'de GPU sıcaklığım 85 derece görmeye başlamıştı. Bu oyunlardaki sıcaklık değerlerinden sonra bir de Furmark testi...
  8. W

Almış olduğumuz G3 ün RAM frekansını ayarlayamıyoruz

Merhabalar, geçenlerde videosu yayınlanan G3 sistemden sipariş verdik, tüm parçalar sorunsuz geldi çok şükür. Ancak ram frekansı 1097 mhz felandı. BIOS güncellemesi yapıp tekrar biosa girdik. Dili Türkçe seçip Ram için Profil 1 seçtik. Bios da 3200 Mhz olarak gözüktü lakin Windows açıldığında...
  9. W

500-1300TL arası uzun ömürlü kulaklık önerisi anketi

Anakart: Tuf B550 Plus
  10. W

500-1300TL Oyun ve müzik kulaklığı önerisi

Dostlar merhabalar, 2 sene severek kullanmış olduğum rampage comfort sanırım değişim istiyor discordda sesim kesiliyor arada felan. İlk defa kulaklık için iyi bir bütçe ayırabildim. 500-1300₺ arası kulaklık önerilerinizi bekliyorum. Anakart:Tuf B550 Plus Apex legends, csgo, r6 tarzı...
  11. W

Öneri F/P B550 lerin fiyatı nereye gidiyor?

Merhabalar herkese Hayırlı Bayramlar dilerim. Dostlar 5600x işlemci için anakart arıyordum. Düşündüğüm iki model vardı. Asus Tuf B-550 Plus Wi-fi Msi Mpg B-550 Gaming Plus. Biri 1700₺ diğeri 1800₺ oldu bi anda. Vade farkını da sayarsak ortalama 2000₺ 5600x işlemciyide de vade farkı çok olduğu...
  12. W

Sürpriz biçimde iade ettiğim 2600x yerine BıOS gümcellemeden 3600 takmak

Merhabalar 1.5-2 yıl önce Asus Tuf B450 Plus Anakart Ryzen 2600x işlemci Almıştım. Oyun ve render işleri yapıyorum ve işlemcimin izlediğim videolara göre farklı bir performans sergilediğini gördüm ve garantiye gönderdim. Garantiye gönderirken işlemciyi iade alacaklarını hiç düşünmediğim için...
  13. W

Yardım Cooler Master MB520 sıvı soğutma desteği

Merhabalar, Cooler Master MB520 kasam var. RGB modeli değil eski model kırmızı Ledli. Cooler Master kendi sitesinden baktığım kadarıyla 240mm radyatör ve 240mm fana izin veriyor. Fakat araştırdığım sıvı soğutmalarda genel olarak 272-276mm arası değer girilmiş. Bu kasaya sıvı soğutma takılmaz...
  14. W

Öneri Arctic freezer 34 esports duo cooler alternatifi ne olur

Merhabalar, 2600x işlemcimi stok fanım ile kullanmaktayım, kullanım alanım oyun ve giriş seviye blender. Geçenlerde önerildiği için Arctic freezer 34 esports duo sipariş verdim ama kutudan başkası adına faturalanmış hoparlör çıktı iade ettim, sürecin tamamlanmasını bekliyorum. Bu yüzden bu...
Top Bottom