Arama sonuçları: *

1. J

2 senelik sisteme ekran kartı tavsiyesi

GIGABYTEB450M S2HGIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart GSKILLF4-3200C16D-16GFXGSKILL 16GB (2x8GB) Flare X 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram AMD100-000000031AMD RYZEN 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci...
  2. J

20-25 k ARASINDA HAZIR SİSTEM ÖNERİSİ.

3 sene önce bir pc almıştım. Hazır sistem almadığın sürece fiyatlar yüksek oluyordu. Hala sistem değişmemiş gördüğüm kadarıyla. Hazır sistemlerde ister istemez 2-3 güzel parça yanına yakışmayan parçalar koyabiliyorlar . Bunu kabul ediyoruz mecbur. 20 k civarını uygun gördüm ama 25 k ya kadar...
  3. J

Evde vücut geliştirebilir miyim?

P90x programlarına bak cidden güzeller. Bulursun bir yerden indir düzenli yaparsan etkisini görürsün.
  4. J

Korona olabilir miyim ?

Daha geçen hafta annem ve babam covid oldu. Çift asililardi normal grip gibi geçirdiler. Aynı evde bulunmamiza rağmen bana geçmedi. Devletin yeni sistemi su: Çift asiliyim diye bana 5. Gün pcr yaptir negatif çıkarsan hayatına devam edebilirsin. Temasli ilk 4 günde bile riskli yazmadı hesde 5...
  5. J

Korona olabilir miyim ?

Öncelikle geçmiş olsun. Bu belirtiler özellikle vücut ağrısı corona belirtisi. Etrafımdaki çift biontech asililar c vit , d vit ve parolle 3 - 5 güne toparladilar. Sistemik bir hastalığın yoksa sende toparlarsin. Ama şöyle bir şey var covidsen bulaş kaynağısin . O sınavlara girerken...
  6. J

İkinci el bilgisayarım ne kadar eder?

Açıkcası 8.5 civarı ilana koyup 7.5 - 8 arası vermeyi düşünüyorum. Herhalde insafsızlık etmiş olmam
  7. J

İkinci el bilgisayarım ne kadar eder?

1 X GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart 1 X GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram 1 X THERMALTAKE Versa J25 Tempered Glass RGB USB 3.0 Mid Tower Kasa 1 X AMD RYZEN 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci 1 X...
  8. J

Chia Coin kazmak mantıklı mı?

m2 de ne kadar boş yer var. 4 tane paralel yapamıyor olması lazım. Ssd dolduktan sonra hata veriyor. 720 gb falan boş alanın varsa 3 tane paralel yapabilirsin.
  9. J

SSD / HDD ile mining yapılabilen coin

Yüksek kapasiteliler arttı bile hocam. 3 gün önce aldığım 8 TB harici harddisk 1400 tl ken bugün 2500 tl. 1 Tb NVME SSd 1100 e aldım 1500-1600 oldu. Dünyada çoktan artmıştı zaten biz gerisindeydik yakalıyoruz. Dün chia 500dü. Bugün 900 doları gördü. Yönü yukarılar olursa daha çok talep...
  10. J

Disk Almadan XCH Kazma (Rehber) 228TB

İyi plottan da kaçmamışlar ağzına kadar doldurmuşlar :D Çalıp kaçmadıkları sürece bir sıkıntı yok gibi. Bol şans hocam :) 1620328387 Hocam ekran kartları da zamanında ucuzdu. 2-3 aya parasını çıkartanlar vardı. Ekran kartlarını mininge kattılar. Piyasada kalmadı uçtu gitti. Belki aynısı...
  11. J

Plotlanmışsa iyi . Ama plotlamak için hesap oluştururken giriş kodları falan veriyolar bunları verdiler mi sana? Dediğim sabit bir kazanç olsaydı zaten kiralamazlardı. Biraz şanslıysan bir şeyler olabilir. Ufak bir kumar diyebiliriz :) Bir sıkıntı olmaz umarım. Kaç plot var ? 35-36 mı...
  12. J

Hocam naptın sen ya :D 400 tl ye aldım deme :) 7200 rpm Hdd var onlarda bir plotu ne kadar sürede yapacağını biliyor musun?. Zaten sabit bir kazanç olsa adamlar açar kendi farmlar . En iyi sistemi kiralasan bile 90 gün civarı sürecek tamamını arsalamak. Sonra şanslıysan kazanacaksın :) Hadi...
  13. J

Chia için plot yaparken işlemcinin kaç thread'ini kullanmalıyım ?

Dediğim gibi deneme yapıyorum . Youtubeda fast plotting ryzen 5 3600 diye bir video vardı oradaki ayarları kopyaladım. O açmıştı hepsini. Gözle görülür bir fark yoksa bir dahakine 4 vericem.
  14. J

Chia için plot yaparken işlemcinin kaç thread'ini kullanmalıyım ?

Tam şu an deneme yapıyordum. Ryzen 5 3600 var. 12 sinide verdim. Ramin üst sınır 10 gb yaptım. Sandisk ultra 3D var sdd olarak. Rami sabit 7 gb kullanıyor. İşlemci çok dalgalı %10-%82 arası gidiyor geliyor. İşlemci ortalama 75 derece. 28 dakikada % 10 plotladı.
  15. J

CHİA COIN Çin'de HDD Fiyatlarını 2'ye Katladı!

Hocam ne topladın bilmiyorum ama fiyatlara bir bak istersen bende 40 tb topladım 7.5 k ya şu anda 10 k civarı ediyor . Ülkeyi de biliyorsun artan bir şey pek düşmez. Mining için almışken stokçu olucaz bence zarar etmeyiz ama :D
  16. J

Toplama PC vs Hazır Sistem

Su piyasada hazır almaktan başka şansın yok eğer butcen sinirliysa. Hazır sistemlerin içinde biraz gereksiz parçaları sapliyorlar ama denk gelirsen güzel hazır sistemler çıkıyor Ben dun 9 k ya sistem siparişi verdim. Sistemin ekran karti hariç parçaları ak akceden en düşük fiyatlarına baktım...
  17. J

8 Bin tl sistem önerir misiniz

Aldım hocam dun maks 1 hafta diyorlar bakalım.
  18. J

8 Bin tl sistem önerir misiniz

1000 tl daha çıkarsan https://www.itopya.com/vok-target-amd-ryzen-5-3600-evga-geforce-gtx-1660-super-sc-ultra-gaming-6gb-16gb-ddr4-500gb-nvme-m2-ssd-geforce-espor-pc/ Sabah siparişi verdim kaç gündür araştırıyorum . Aklımda başka pc vardı stoktan kalktı. İşler hiç iyi gitmiyor bekledikçe daha...
  19. J

8000 TL hazır sistem önerisi

Sabah bunu sipariş verdim. Bunu verecektim işlemciyi 10400f yapıp 8600 e https://www.itopya.com/kendinemuzisyen-superx-msi-geforce-gtx-1660-super-gaming-x-6gb-intel-core-i5-10400-16gb-ddr4-500gb-nvme-m2-ssd-geforce-rtx-raytracing-pc/ Tam ödeme ekranında stok kalmadı bilgisi geldi. Ben...
Top Bottom