Arama sonuçları: *

1. B

Öneri Laptopta sıvı metal kullanmanın avantajı

Dediğim gibi yaklaşık 11 aydır kullanmaktayım bu süreçte birçok defa uçakla seyahet ettim. 15 saatlik tren yolculuğu yaptım 8 - 9 aktarmalı ve hepsinde laptop çantada dik bir şekilde duruyordu. İlk resimde görüldüğü gibi sadece işlemcinin yanına biraz akma yapmış. Benim kanaatimce çok hor...
  2. B

Öneri Laptopta sıvı metal kullanmanın avantajı

Merhabalar, yaklaşık 1 sene önce donanım arşivinin yaptığı laptoba sıvı metal sürme videosunun üzerine kendi laptobuma da aynı uygulamayı yapmayı karar verdim. 11 ay öncede bu uygulamayı laptobuma uyguladım. Bugün ise önceki kullandığım termal padlerin ucuz olmasından dolayı yaşadığım vram...
  3. B

Thermal putty nasıl temizlenir?

Laptop içerisindeki thermal puttyi padlerle değiştireceğim fakat eski puttynin etrafı saçılan kısmı kurumamış ve yapış yapış. Alkolle ve kulak pamuğu yardımıyla çıkarmayı denedim ama çok zor. Önerebileceğiniz bir yöntem var mı?
  4. B

Sıvı metal sonrası gpu da ısınma

CPU 100 dereceleri gördüğü için termal macunu sıvı metal ile değiştirdim. GPU'ya da Arctic MX4 sürdüm. İşlemci 80 derecelere düştü ama ekran kartı 69'dan 80'e çıktı. Daha doğrusu işlemci kaç derece ise ekran kartı 1-2 derece farkla aynı oluyor.
Top Bottom