Neler Yeni

Öneri Laptopta sıvı metal kullanmanın avantajı

Beratdndr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Dundar
Merhabalar, yaklaşık 1 sene önce donanım arşivinin yaptığı laptoba sıvı metal sürme videosunun üzerine kendi laptobuma da aynı uygulamayı yapmayı karar verdim. 11 ay öncede bu uygulamayı laptobuma uyguladım. Bugün ise önceki kullandığım termal padlerin ucuz olmasından dolayı yaşadığım vram ısınmasını ve mhz düşmesini önlemek için arctic in termal padleri ile hem padleri yenileyip hem de sıvı metali tekrar yenileyemeye karar verdim.

Bu 11 aylık süreç kullanımı sonrası sıvı metalin durumu bu şekilde:

IMG_3427.jpeg

Yeni uygulama sonrası da böyle görünmekte:

IMG_3452.jpeg

Buraya da sıvı metal öncesi ve sonrası için yaptığım eski timespy test linklerini paylaşıyorum:

Sıvı metal öncesi
Sıvı metal sonrası

Beratdndr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Dundar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende uygulamak istiyorum da akar makar diye pek maçam yemiyor hocam bu konuda fikriniz nedir ?
Dediğim gibi yaklaşık 11 aydır kullanmaktayım bu süreçte birçok defa uçakla seyahet ettim. 15 saatlik tren yolculuğu yaptım 8 - 9 aktarmalı ve hepsinde laptop çantada dik bir şekilde duruyordu. İlk resimde görüldüğü gibi sadece işlemcinin yanına biraz akma yapmış. Benim kanaatimce çok hor kullanılmadığı sürece ve uygulama güzel yapıldığı sürece bir sorun yaşatmaması lazım.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Halil Karagöz

YazılımKafa

80+ Silver
Merhabalar, yaklaşık 1 sene önce donanım arşivinin yaptığı laptoba sıvı metal sürme videosunun üzerine kendi laptobuma da aynı uygulamayı yapmayı karar verdim. 11 ay öncede bu uygulamayı laptobuma uyguladım. Bugün ise önceki kullandığım termal padlerin ucuz olmasından dolayı yaşadığım vram ısınmasını ve mhz düşmesini önlemek için arctic in termal padleri ile hem padleri yenileyip hem de sıvı metali tekrar yenileyemeye karar verdim.

Bu 11 aylık süreç kullanımı sonrası sıvı metalin durumu bu şekilde:

Alıntıyı görüntüle
Yeni uygulama sonrası da böyle görünmekte:

Alıntıyı görüntüle
Buraya da sıvı metal öncesi ve sonrası için yaptığım eski timespy test linklerini paylaşıyorum:

Sıvı metal öncesi
Sıvı metal sonrası
Sıvı metali değiştirmene gerek yokki. Özelliğini kaybetmiyor

ProCoup

80+ Bronze
Her laptop sıvı metale uygun değil uygulamadan önce araştırın !

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,295
Üyeler
156,757
Son üye
Nvidiabigamd
Top Bottom