Arama sonuçları: *

• Users: THANOS14
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. T

Ev işleri için laptop tavsiye eder misiniz?

Genel olarak film müzik internette gezmek alışveriş yapmak için laptop bakıyorum. Bunlardan ayrı CS2 oynasam yeterli olur. Bulduklarım bunlar. Bütçe de bu aralarda...
  2. T

Bilgisayarım ne kadar eder yardım eder misiniz?

Öncelikle sistemimi kuralı 4, 5 ay oluyor ve üzülerek satışa çıkartmak zorundayım. Her parçanın garantisi kutusu mevcut. Hazır sistem değil. İçindeki her parçayı özenerek araştırarak aldım. Ekran kartı ve anakart için beyaz sleeved kablolarına kadar, m2 soğutucularına kadar, ekran kartı...
  3. T

Yardım PSU tam güce sokmanın bir yolu var mı?

Bilgisayarda fanın birinden ara ara sürtme sesi geliyor. Kulağımı koyduğumda tam kestiremiyorum. Sistemi de yeni topladım. Her şey sıfır bir tek PSU eski bilgisayarımın PSUsu. Fanları tam güce sokup denemek istiyorum var mı bir yöntemi?
  4. T

Topladığım bilgisayar için tavsiye verebilir misiniz?

Sistem şu şekilde; AMD Ryzen 5 5600 ID-COOLING SE-214-XT White ARGB işlemci soğutucu Gigabyte B550 Gaming X V2 Gigabyte RTX 3060 Ti Kingston Fury 8+8 3600 MHz Ram NZXT H510 Flow Thermaltake Litepower 650W PSU Kioxia 500GB M2 SSD x2 Hazır sistemlerde bir parça hoşuma gitse diğeri hoşuma...
  5. T

Bilgisayar açılırken alt tire geliyor

Bilgisayar ilk açıldığında daha windows gelmeden önce ekranın sol üst köşesinde alt tire geliyor ve birazcık bekliyor daha sonra windows yüklemesi geliyor. Bu daha önceden böyle değildi bir çözümü var mıdır?
  6. T

Çözüldü✓ ARGB fan ışıklarını nasıl kapatabilirim

Herkes RGB ister ama ben bu ışıkları nasıl kapatırım onu soracağım. Daha fanları almadım RGBsiz fan da ne yazık ki bulamıyorum. İşlemci için kule soğutucu bakıyorum RGB var ARGB var. RGB olanlar sanırım kapanmıyor ama ARGB olanları kapatabilir miyim? Düşündüğüm soğutucu da bu. Bu arada başka...
  7. T

Yardım Kule tipi soğutucu önerisi

R5 5600 için kule tipi soğutucu bakıyorum. Kasa NZXT H510 Flow. RGB istemiyorum eğer RGB önerirseniz de bana o RGBleri nasıl kapatırız onu söyleyebilirseniz sevinirim. :) Bütçe 1000TL maksimum. Stok fan birazcık sesli çalışıyor o yüzden sessiz ve fiyat performans soğutucu önerilerinizi...
  8. T

AMD stok fanlar hep böyle sesli mi bakabilir misiniz?

Bilgisayarımı daha yeni topladım her parçayı sıfır aldım. Ama AMD stok fanı sanki biraz sesli ve biyere değiyormuş gibi ses çıkartıyor. Defalarca kontrol ettim her vida sağlam ve hiçbir yere değmiyor. Buraya ses atmam mümkün değil ama donanım arşivinin bir test videosunda hemen hemen benzer ses...
  9. T

Yardım Kasadaki fan ayarı nasıl olmalı?

Kasadaki 3 adet 3 pinlik fanı çoğaltıcı takarak sisteme taktım. Daha önceden direkt PSUya bağlıydı ve son hızda çalışıyordu. Ufak bir araştırmadan sonra fanları anakarta takıp ayarlardan da MANUAL olarak ayarlayıp bir de fan modunu DC olarak ayarladığımızda fanlar sistem sıcaklığına göre azalıp...
  10. T

İkinci el PSU önerisi

Eski bilgisayarımdaki PSUyu yeni bilgisayarıma taktığım için eskisi PSUsuz kaldı. Ona da PSU takıp satmak istiyorum ama sorun çıkartacak bir şey de olmasını istemiyorum tabi ki. 500TL civarına ikinci el PSU önerebileceğiniz bir link veya elinde olan var mı? i3 10100F ve RTX 2060 ile...
  11. T

Yardım 3 pin fanları nasıl takmalıyım?

Arkadaşlar yeni sistem topladım ama bu fanlarla ilgili çok bir bilgim yok. NZXT H510 Flow kasasını aldım ve kasanın fanlarının 3 pin bağlantısı var fotoğrafta gösterdiğim gibi. Ben de çok bir bilgim olmadığından PSUdaki molexden çoğaltılan 2 pinli yere taktım onun da fotoğrafını atıyorum. Bugün...
  12. T

Yeni topladığım sisteme önerileriniz ve sorularım.

Arkadaşlar toplamak istediğim sistemi bugün topladım ve bitirdim önerilerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum. Bilgisayarı toplarken indirim takip ettim ama mesela sırf anakart kasayı doldursun diye ATX aldım. Kasamı NZXT aldım görüntüsünü seviyorum diye. Hoşuma giden parçalarla topladım o yüzden...
  13. T

Yardım Bu kabloyu anakartta nereye takacağım?

Arkadaşlar kasa nzxt h510 flow. Anakart gigabyte b550 gaming x v2. Bu kablo kasanın kutusundan harici olarak çıktı. Ön panelden gelen kabloyu da anakartta gösterdiğim yere taktım. Bu harici kabloyu da takmam gerekiyor mu? Bu kablo ne işe yarıyor?
  14. T

Çözüldü✓ Ekran kartı pinlerini doğru mu takıyorum?

Arkadaşlar yarın yeni sistemi takmaya başlayacağım. Eski ekran kartım 8 pinli yenisi 16 pinli. Bu gösterdiğim 8 pini de diğer yere takacağım değil mi? PSUdan bir kablo geliyor ikiye ayrılıyor 8+8 olarak bir sorun olur mu? Her 8 pin için ayrı ayrı mı gelmesi gerekiyor?
  15. T

Gigabyte 3060 Ti Eagle GDDR6X iyi midir?

https://www.itopya.com/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-d6x-8gb-gddr6x-256-bit-ekran-karti_u22752 Bu ürünü bugün bir arkadaştan aldım. Arkadaş hazır sistemle beraber demonte gönderim şeklinde aldığı için hiç açılmamıştı güvenlik bandı da duruyordu ilk ben açtım yani. 7900e aldım iyi yapmış...
  16. T

Öneri 4060 mı tercih edilmeli 3060 Ti mı?

İkisinin fiyat aralığı birbirine yakın olacak gibi. Hangisini alsam çok kararsızım. İkisi de 8GB ama 3060 Ti GRRD6X ve 256 bit. Hangisini tercih ederdiniz?
  17. T

Yardım 4060 mı 3060 Ti mı tercih etmeliyim

Sistemimde eksik tek parça ekran kartı kaldı onu da mevcuttaki RTX 2060 sistemimi satıp da alacağım. 10K bütçem var bu yüzden ya 3060 Ti alacağım ya da 4060. İkisinin fiyatının birbirine yakın olacağını düşünüyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim? 1080P oyunculuk için alıyorum ama özellikleri...
  18. T

MSI B550-A PRO Alınır Mı?

Arkadaşlar ufaktan sistemi dizmeye başladım da atx anakart bakıyorum bu anakart iyi midir şurası eksik diyebileceğiniz bir şeyi var mı? https://www.itopya.com/msi-b550-a-pro-4400mhzoc-ddr4-soket-am4-m2-hdmi-dp-atx-anakart_u10745
  19. T

Öneri ATX Anakart Önerisi istiyorum

Ufaktan kendime sistem dizmeye başladım. 4060 çıkana kadar diğer parçaları toplamayı düşünüyorum 4060 fiyatı 10kyı geçmezse 4060 alacağım eğer geçerse 3060dan devam edeceğim. Kasayı aldım Nzxt H510 flow. İşlemci yolda geliyor Ryzen 5 5600. Buna uygun B550 anakart bakıyorum ama ATX istiyorum...
  20. T

Sahibinden Gaming Türkiye alışveriş yapan var mı?

Sahibinden üzerinde uzun süredir satışta olan bir satıcı var ürünler sıfır ve garantili diyor ama piyasadan çok ucuza. Alışveriş yapan var mı buradan? https://gamingturkiye.sahibinden.com/
Top Bottom