Arama sonuçları: *

1. demayfo

Çözüldü✓ ACCES_VIOLATION(0XC0000005) Hatası ve Mavi Ekran

Arkadaşlar maalesef forumda herhangi bir çözüm bulamayınca ben de garantiye yollamak zorunda kaldım. Garantiye gönderdiğim kasanın İşlemcisi, Ramlerin 4'ü yani Tümü, ve SSD arızalı bulunup değiştirildi. Bilgisayar elime geçtikten sonra ilk iş bana sorun çıkaran ACCES VIOLATION hatasının...
  2. demayfo

Çözüldü✓ R5 5600X ve RTX 3060 sistemde yaşanan hataların nedenini anlama üzerine

Arkadaşlar maalesef forumda herhangi bir çözüm bulamayınca ben de garantiye yollamak zorunda kaldım. Garantiye gönderdiğim kasanın İşlemcisi, Ramlerin 4'ü yani Tümü, ve SSD arızalı bulunup değiştirildi. Bilgisayar elime geçtikten sonra ilk iş bana sorun çıkaran ACCES VIOLATION hatasının...
  3. demayfo

Bunları da denemiştim hocam, ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
  4. demayfo

Evet hocam Ramleri takarken kombinasyonlarını denedim.
  5. demayfo

Hocam gözünüzü seveyim böyle saçma sorular sormayın, yarın bugün siz nasıl bu siteye girdiniz tıklamaya üşünmedin mi deseler ne derdiniz. ben bu açıklamayı yazıyorum ki cümlenizin sonunda sorduğunuz soruları sormayın diye. Hatta soracak, bakmaya erinecek olursa diye de kalın harflerle başlık...
  6. demayfo

Anladım hocam, Fifa'da onu da deneyeceğim ama fifa crashinin dump dosyasını WinDbg uygulamasında açınca yine acces violation ile karşılaşmıştım." Loading Dump File [C:\Users\Deniz\Desktop\ACCES VIOLATION 2. paylaşım\10.04.2022 fifa crash bu da acces...
  7. demayfo

Değerli arkadaşlar. Türkiye şartlarında iyi sayılacak bir sisteme yaklaşık 1 yıl önce sahip oldum. Sistemime yüklediğim oyunların çoğunda hep aynı hatayla: ACCES_VIOLATION(0XC0000005) denilen memory:hafıza kaynaklı erişim ihlali anlamına gelen hata ile karşılaştım ve bu hatanın olduğu her...
  8. demayfo

Çözüldü✓ R5 5600X ve RTX 3060 sistemde yaşanan hataların nedenini anlama üzerine

Arkadaşlar özetletmek mahiyetinde yazıyorum: Asıl sıkıntım ACCESS_VIOLATION 0xc0000005 'a neden olan problem...hangi driverdan kaynaklandığını çözersem büyük ihtimalle konu da kapanacak. Zira Gta 5, Rage 2, New World (Bu 3 oyunda sorunumun temeli olan ACCESS_VIOLATION 0xc0000005 ile karşılaştım)...
  9. demayfo

Ayrıca arkadaşlar bugün kendiliğinden bir crash oluştu: https://drive.google.com/file/d/1-IRWrPB4fVFmUcBcmmhob2Et0aL1DOBO/view?usp=sharing
  10. demayfo

Minidump oluşmuyor hocam ama ben NotmyFault programıyla minidump oluşturdum isterseniz bu linkten bulabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim. https://drive.google.com/file/d/15-zDuYcMaF_bc84f0F17Q6VT6fMdPUF2/view?usp=sharing
  11. demayfo

Haklısınız hocam. Aslında gönderme fikri her zaman asıl vardı. Sadece soruna dair problemleri ortaya sürerek arızanın kaynağını bulmak; en azından tahminini en doğruya yakın şekilde yaparak benim ve çözümün işini kolaylaştırmak amacındayım. Direkt yollarsam hem onlar uzun süre bilgisayarı...
  12. demayfo

Anladım hocam Anakart üzerine yoğunlaşacağım. Teşekkür ederim ilgi ve yardımlarınız için.
  13. demayfo

Hocam orjinal kullanıyorum. (Kmd vs değil de 40-60 TL lik key üzerinden etkinleştirdim.) diğer sitede arkadaşların önerdiği NotMyFault programını kullanarak bilgisayarı crash haline soktum ve minidump dosyası oluşturmasını sağladım. Belki bu ya da daha somut adreslere beni götürecek herhangi bir...
  14. demayfo

İlk formatta o uygulamalar kurulu değildi ancak yine de hatayı almıştım hocam. Windb ile 3 oyunun da crash dosyasına bakınca temel nedenin 0xc0000005 STATUS_ACCESS_VIOLATION olduğunu fark ettim. Aslında sorun bundan kaynaklanıyor ama bu adres de beni başka bir yere yönlendirmiyor. Hâlâ ne...
  15. demayfo

Maalesef o konunun da uygulaması diğerlerine nazaran daha zor ama en azından yapabilirsem ramler üzerinden başlayacağım işe. Teşekkür ederim hocam
  16. demayfo

Hocam Prime95 testini söylediğiniz gibi yaptım lakin 4-5 saat sürmedi 10 saati geçince ben de durdurmak zorunda kaldım zira bilgisayarı kullanmam gerekiyordu artık. Test sonuçlarını aşağıya paylaşacağım. Ayrıca işlemci sıcaklığı bu sürede 66 dereceyi geçmedi. Herhangi bir sorun da oluşmadı...
  17. demayfo

Hikaye değil... Anlatılanların hepsi, yorumlarda bunu da şunu da yaptın mı sorusu sorulmasın; ilk adım önerilerini ve yaptıklarımı açıklama ile çözüme dair "veriler"inden oluşuyor. Özetlemeyem maalesef. Yine de teşekkür ederim.
  18. demayfo

Evet hocam. Temiz kurulumun son 2'sini farklı ssd'ye de kurdum ve İso dosyaları her birinin farklıydı. Rehbere ve olmadı donanımı sök tekrar tak işlemine bakacağım olmadı henüz Prime95 testini de yapmaya zamanım olmadı tabi bundan sonra sizin çözümünüzü deneyeceğim. Emekleriniz için teşekkür ederim.
  19. demayfo

Evet hocam onu da güncellemiştim. Rage 2 ve Gta 5 (çok seyrek de olsa Fifa 2021) dışında kapanmalarla karşılaşmamıştım. Sistemim Hazır-Toplama: DART1 olunca maalesef Anakartı değiştirememiştim. ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
  20. demayfo

Teşekkür ederim Hocam ilk uygun zamanımda söylediğinizi yapıp sizi bilgilendireceğim. 1637622480 Maalesef konu uzun oldu. Söylediklerinizde haklılık payı var. aslında ben de sorunları anlatıp olabildiğince bilgi aktarmaya ve arkadaşlara ve çözümüne yardımcı olmaya çalıştım.
Top Bottom