Arama sonuçları: *

1. S

ryzen 5 3600 sıcaklık sorunu

Voltaj düşürme işlemini yaparak denemenizi öneririm. Kaynaklar oldukça fazla o anakart için voltaj düşürme için. Bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz. Ancak yoksa tecrübeli birinden yardım almanızı tavsiye ederim.
  2. S

Evet açıkken sıcaklık normal değil. Peki cpb açıp. Bütün ayarlar otomatikte olacak şekilde sadece voltaj düşürmeyi denediniz mi? Kullandığınız anakart modeli nedir? Ben Msi b450m a pro max kullanırken sadece voltajı düşürüp diğer tüm ayarları otomatikte bırakıp cpb açıp o şekilde çözmüştüm.
  3. S

Değerler normal gibi bir sorun yok. Açtığınızda ki fark nedir? 1618516906 AIDA64 Extreme. Kullanabilirsiniz ben bunu kullanıyorum. 1618517136 Cpb açarak testi gerçekleştirir misiniz? Bütün ayarlarım otomatikte. Cpb açık ve sıcaklık konusunda sorun yaşamıyorum. Stock soğutucu ile 100 110...
  4. S

Sıcaklık değelerlerinizi paylaşır mısınız? R5 3600 kullanıcısıyım. Kule tipi bir soğutucu ile kullanıyorum. Boşta iken 40-45 arası tam yükte 70 dereceleri görüyorum.
  5. S

Çözüldü✓ Abdullah Abinin videosunda kullandığı mesh filtreyi nereden bulabilirim

Türkiye satışını bulamadım maalesef. Olanların hepsi küçük boyutta PSU için vs. https://www.gittigidiyor.com/diger-her-sey/diy-50-50-cm-bilgisayar-mesh-kasa-fan-sogutucu-pvc-siyah-toz-filtre-kutusu-toz-gecirmez_pdp_585918819
  6. S

Hangi işlemci soğutucu tercih edilmeli?

Peki daha önce kullandınız mı performansı hakkında bir bilginiz var mı yada ram slotlarına karşı bir baskı sığmama gibi bir durum oluşturur mu?
  7. S

Hangi işlemci soğutucu tercih edilmeli?

İşlemcim R5 3600 Anakart MSİ B450M-A PRO MAX Ramler ise Adata xpg gammix d30 Be Quiet PURE ROCK SLIM BK008 Cooler Master HYPER H410R RGB RR-H410-20PC-R1 İki modelden birini tercih etme sebebim daha kompakt tasarıma sahip olması. 120mm olan soğutucular ram slotumu işgal etmekte veya ramleri...
  8. S

Dark Freezer X124 12cm İşlemci Soğutucu Fan Konumu

Merhaba, konu başlığında belirttiğim soğutuyucu kullanmaktayım. Soğutucu fanı RAM ile çakıştığından dolayı hem fan bir iki kademe yukarıda kaldı hem de RAMleri acayip gergide bıraktı. Fanı arkaya taksam bunun soğutma konusunda çok bir eksisi olur mu? Veya başka önerileriniz nelerdir?
  9. S

Fan Konumu Nasıl Olmalı

Merhaba, yakın bir zamanda kule tipi soğutucu aldım. DarkFreezer x124. Soğutucu kasama sığıyor ancak fan tek slot RAM’i acayip derece de gergide bırakıyor bunun yanı sıra fan biraz yukarı da kalıyor tam anlamıyla yerine denk gelmiyor ortalayacak şekilde. Ben bu fanı ters çevirip arka tarafa...
  10. S

R5 3600 Isınma Sorunu

Yok maalesef, oyunlarda da test ettim stock fan ile aynı sıcaklık değerlerini verdi.
  11. S

R5 3600 Isınma Sorunu

Baktım hocam. Daha iyi bir sonuç vermesi gerekiyordu. Ama stock fana yakın değerler verdi.
  12. S

R5 3600 Isınma Sorunu

Arctic Mx-4 2019. Kendi kutusunda geleni kullanmadım. Çok ince bir tabaka sürdüm. Biraz boşluk kaldı kenarlarında.
  13. S

R5 3600 Isınma Sorunu

Fan hızı otomatikte. Çok çok iyi değil ama stock fandan kat kat iyidir diye düşünüyorum. Masaüstündeyken CPU-Diyot en düşük:49 en yüksek:65'e kadar çıkıyor. Bunu stock fan yapmıyordu. Termal macun kaynaklı olabilir mi? Soğutucu da hata olabilir mi?
  14. S

R5 3600 Isınma Sorunu

Merhaba, bu gün DarkFreezer x124 kule tipi soğutucuyu montajladım. İşlemciyi stres testine soktuğum da çokta bir şey değişmediğini gördüm stock fan ile. Bunun sebebi ne olabilir? İşlemciyi 5 dakikalık bir teste tabi tuttum. Sıcaklık değerleri 84-86 arasında dalgalandı durdu. Aynı işi stock fanda...
  15. S

Soğutucu Fan Yönü

Teşekkür ederim ilginiz için, şu an stres testi yapıyorum önceden direk 90 100 e çıkan 10 dakikalık test sonucunda 76-76 dereceyi gördü.
  16. S

Soğutucu Fan Yönü

Egzos fanına doğru üflüyor. Denedim ama sığdıramadım.
  17. S

Soğutucu Fan Yönü

Peki ne yapmam gerekiyor bir sorun çıkarır mı?
  18. S

Soğutucu Fan Yönü

Merhaba, yeni soğutucumun montajını tamamadım, fan ramle re değdiği için diğer tarafa monte ettim. Bir sorun olur mu? Ne yapmam gerekiyor?
  19. S

işlemci fanı önerisi

Kesinlikle bende o yüzden onu önerdim, tabi ki bütçe biraz arttırılırsa dark daha serin ve performanslı çalışacaktır.
  20. S

işlemci fanı önerisi

Dark kadar performanslı olmadığını bende düşünüyorum, ancak stock fandan bir tık daha iyi olduğuna eminim. Sizin attığınız modellerde tercih edilebilir. Bende kendim Dark kullanıyorum x124 modeli. Bütçe doğrultusunda onu örnek verdim.
Top Bottom