Neler Yeni

ryzen 5 3600 sıcaklık sorunu

xumit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ümit CN
ryzen 5 3600 aldım ve Aerocool Pulse L240F sıvı sogutmam var ama sıcaklık boşta bir türlü düşmüyor undervolt yapıcaktım riske girmedim yapmadım becerem diye
4ghz lerde hangi volt yapmalıyım ayarlamalıyım yardımcı olursanız sevınırım
şimdilik sadece cpb kapattım ama 4.1 4.2 aolmak varken 3.6ghz almakta istemiyor insan

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
Sıcaklık değelerlerinizi paylaşır mısınız? R5 3600 kullanıcısıyım. Kule tipi bir soğutucu ile kullanıyorum. Boşta iken 40-45 arası tam yükte 70 dereceleri görüyorum.

Mustifa

80+ Bronze
Sıcaklık değelerlerinizi paylaşır mısınız? R5 3600 kullanıcısıyım. Kule tipi bir soğutucu ile kullanıyorum. Boşta iken 40-45 arası tam yükte 70 dereceleri görüyorum.
işlemci sıcaklığına nerden bakıyorsunuz bende r5 3600 kullanıyorum

xumit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ümit CN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cpb kapalı boşta 37 derece yükte 45 50 arası volt 0,991

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA

Değerler normal gibi bir sorun yok. Açtığınızda ki fark nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemci sıcaklığına nerden bakıyorsunuz bende kullanıyor r5 3600

AIDA64 Extreme. Kullanabilirsiniz ben bunu kullanıyorum.

Cpb açarak testi gerçekleştirir misiniz? Bütün ayarlarım otomatikte. Cpb açık ve sıcaklık konusunda sorun yaşamıyorum. Stock soğutucu ile 100 110 dereceleri görürken tam yükte kule tipi ile 70 derece gayet yeterli oluyor. Anlık sıcaklık dalganlamaları olur cpb açıkken ona çok fazla takılmamanızı öneririm.

xumit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ümit CN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Değerler normal gibi bir sorun yok. Açtığınızda ki fark nedir?

AIDA64 Extreme. Kullanabilirsiniz ben bunu kullanıyorum.

Cpb açarak testi gerçekleştirir misiniz? Bütün ayarlarım otomatikte. Cpb açık ve sıcaklık konusunda sorun yaşamıyorum. Stock soğutucu ile 100 110 dereceleri görürken tam yükte kule tipi ile 70 derece gayet yeterli oluyor. Anlık sıcaklık dalganlamaları olur cpb açıkken ona çok fazla takılmamanızı öneririm.
cpb kapalı iken boşta sıcaklık 60 70 arası normal degıl sıvı sogutma varken

cpb açık iken pardon

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA

cpb açık iken pardon

Evet açıkken sıcaklık normal değil. Peki cpb açıp. Bütün ayarlar otomatikte olacak şekilde sadece voltaj düşürmeyi denediniz mi? Kullandığınız anakart modeli nedir? Ben Msi b450m a pro max kullanırken sadece voltajı düşürüp diğer tüm ayarları otomatikte bırakıp cpb açıp o şekilde çözmüştüm.

xumit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ümit CN
asus tuf b450 plus2
Evet açıkken sıcaklık normal değil. Peki cpb açıp. Bütün ayarlar otomatikte olacak şekilde sadece voltaj düşürmeyi denediniz mi? Kullandığınız anakart modeli nedir? Ben Msi b450m a pro max kullanırken sadece voltajı düşürüp diğer tüm ayarları otomatikte bırakıp cpb açıp o şekilde çözmüştüm.

ThE LoSt

80+ Gold
ryzen 5 3600 aldım ve Aerocool Pulse L240F sıvı sogutmam var ama sıcaklık boşta bir türlü düşmüyor undervolt yapıcaktım riske girmedim yapmadım becerem diye
4ghz lerde hangi volt yapmalıyım ayarlamalıyım yardımcı olursanız sevınırım
şimdilik sadece cpb kapattım ama 4.1 4.2 aolmak varken 3.6ghz almakta istemiyor insan
HWiNFO64 ve benzeri programlar ile biostan ayarları defaulta çekerek öncelikle boşta ve R20 testi ile yük altına sokarak tam yük değerlerine göz atabilir akabinde anakartınızın izin verdiği takdirde elle voltaj ve frekans sabitleyerek ısı değerlerini kontrol edebilirsiniz.

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
asus tuf b450 plus2

Voltaj düşürme işlemini yaparak denemenizi öneririm. Kaynaklar oldukça fazla o anakart için voltaj düşürme için. Bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz. Ancak yoksa tecrübeli birinden yardım almanızı tavsiye ederim.

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Boştaki sıcaklık pek önemli değildir. CBP açık yük altında stok ayarda kaç derece oldu işlemciniz ?

Top Bottom