Neler Yeni

ryzen 5 3600 sıcaklık sorunu

xumit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ümit CN
Voltaj düşürme işlemini yaparak denemenizi öneririm. Kaynaklar oldukça fazla o anakart için voltaj düşürme için. Bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz. Ancak yoksa tecrübeli birinden yardım almanızı tavsiye ederim.
bilgim olmadıgından belki bu ankart işlemci ile net şu voltaj ne şu ghz yaptım diyen cıkar dıye beklıyorum =D kankam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boştaki sıcaklık pek önemli değildir. CBP açık yük altında stok ayarda kaç derece oldu işlemciniz ?
69 73 arası

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
bilgim olmadıgından belki bu ankart işlemci ile net şu voltaj ne şu ghz yaptım diyen cıkar dıye beklıyorum =D kankam
Mesaj otomatik birleştirildi:

69 73 arası
Kasanız nedir. İşlemci stok ayarda mıydı ?

xumit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ümit CN
Kasanız nedir. İşlemci stok ayarda mıydı ?
hocam yukarıda yazdım her şey stok halde oboştaki sıcaklık çok yukse geldıgınden gözume suanlık sadece cpb kapalı
kasam da

COOLER MASTER MASTERBOX TD500​

ASUS TUF B450-PLUS II GAMING​

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
HWiNFO64 ve benzeri programlar ile biostan ayarları defaulta çekerek öncelikle boşta ve R20 testi ile yük altına sokarak tam yük değerlerine göz atabilir akabinde anakartınızın izin verdiği takdirde elle voltaj ve frekans sabitleyerek ısı değerlerini kontrol edebilirsiniz.
Yolundasın Vesselam :)

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Normal olmayan bir şeyler var. Stok fanla CBP açık iken kaç derece idi işlemciniz ?

Top Bottom