Arama sonuçları: *

1. Ömer Murat KARACA

GTX 1060 6GB performansı normal mi ?

400 ölçekte iyi bile vermiş hocam.
  2. Ömer Murat KARACA

HP NİN ALDIĞI LANET KARARLAR

95W üzerindeki tüm 4060'lar eşit sonuç veriyor. 4050, 4060 ve 4070'de durum bu şekilde. Bendeki 115+25 toplam 140w en üst modeli ancak oyunlarda 100-105w kullanıyor. DLSS balanced ve Quality modunda kalitede düşüş yok, en azından göze gelen bir düşüş yok. MSİ'ın 35W 4060'lı 1-2 modeli harici en...
  3. Ömer Murat KARACA

HP NİN ALDIĞI LANET KARARLAR

İçindeki 512GB'yi SSD kutusuna takıp haricen aldığınız 1TB'yi cihaza takın daha verimli olacaktır. Geçmiş olsun 1721883909 Masaüstündeki RTX 4060 ile Laptoptaki 4060'ların tek farkı 500MHZ bellek hızı. Onu da MSİ afterburner üzerinden Overclock ile halledip Masaüstü performansı alabiliyorsun...
  4. Ömer Murat KARACA

Sistem Hata vermeden oyundan atıyor veya reset atıyor

Hocam dünden beri denediğimiz 50 şey sonunda sistem sadece valoda hata veriyor, resetlemesi düzeldi. Valo için de format atacağız yarın. Ramler Memtest'ten sorunsuzca geçti, o sebeple arızalı olmadıklarını düşünüyorum. Ekran kartı da başka sistemde furmark, Superposition ve oyun testlerinden...
  5. Ömer Murat KARACA

PSU 3-4 senelik olması lazım. Şimdi monitör driverı silip kart üzerinde başka displayporta taktık kabloyu, böyle deneyeceğiz. Olmazsa bi bios reset yapayım
  6. Ömer Murat KARACA

Merhaba, R5 1600 AF, B450M S2H, 2x8 3200MHz RAM, GTX 1660 Super MSI Gaming X, Cooler Master 500W PSU, SK Hynix 512 GB M.2 SSD var sistemde. Sadece Valorant ve GTA V yüklü. İkisinde de hata vermeden reset atıyorç olay günlüğünde Kernel Power, minidump doyalarında ntoskrnl.exe diyor. PSU...
  7. Ömer Murat KARACA

Ekran Kartım PCI-e slotunu kapatıyor

O konuda bilgi sahibi değilim maalesef 🙏 umarım en uygun yoldan çözersiniz
  8. Ömer Murat KARACA

Pek sağlıklı değil ancak 1X slotu için riser'lar var. TR'de kalitelisini bulmak zor + kartın altından geçer mi meçhul. Ses kartını daha almadıysanız USB ses kartı alabilirsiniz öyle bir çözüm olabilir. Haricinde ya gpu dik olacak, ya ATX anakart alınacak maalesef
  9. Ömer Murat KARACA

Gen4 Riser alırsan kayıp olmaz. Max 1-2 FPS ancak bu sefer de Gen4 Riser'a aparatla birlikte en az 1.5-2K bayılman lazım. 2K aparata vermektense anakartı satıp ATX bir B650 alınabilir. O zaman rahat rahat her kartı takarsın
  10. Ömer Murat KARACA

Rx570 sistem değeri kaç olmalı?

Ryzen 3 4100, 8gb ram, b450 anakart, 256gb m2 ssd, 550w psu, temperli camlı 4 fanlı kasa ve rx 570 4gb sistemi 6K'ya veremiyorum hocam ben :) 5500 dediginiz sistem için çok pahalı, 3.5-4 anca.
  11. Ömer Murat KARACA

Çözüldü✓ Rx 580 8Gb Minecraft oynayamıyorum.

Aga minecraft bozuk ya, İ5 11400H RTX 3050Tİ laptopta 50-60FPS anca alabiliyorum. Hem korsan, hem orijinal sürümde durum aynı. RDR 2'de daha yüksek FPS alıyorum 😂
  12. Ömer Murat KARACA

Pc Kasasından Gelen Cızırtı ve Anlık Donma

Hocam senin cızırtı sorunu %90 ihtimalle CW. Arada sesin kesilip sistemin donmasını da şu şekilde açıklayayım; donunca karttaki yük kesiliyor, bu sayede CW susuyor, donma geçince kart yeniden yüke giriyor ve CW devam ediyor. Drop sorununu çözersen CW'nin kesilip kesilip başlaması düzelir. Drop...
  13. Ömer Murat KARACA

CPU sıcaklığı 95 derece bu normal mi?

Pompada altta ve üstte 2 tane demir, ay şeklinde parça var. Cooler Master'larda genelde onu ters takıyor alanlar. Onları kitapçıktan kontrol et hocam
  14. Ömer Murat KARACA

Gtx 1630 R3 1200 AF Darboğaz Yapar Mı?

R3 1200AF ile GTX 1060 3GB darboğaz yapıyor bir miktar. GTA V 1080P Ultra, 4X MXAA, FXAA On, Nvidia TXAA on şekilde işlemci de GPU da %100 çalışıyor. 1630 gibi bir GPU'ya 3K para bayılmak yerine islemcinizi 2. Elden 700'e satıp 1000-1100 arasına R5 1600AF-R5 2600 al hocam. Kalan 2500 bütçeyle de...
  15. Ömer Murat KARACA

Minecraft Düşük FPS Sorunu

Gözle görülür bir düzelme var ancak yine de tam olmadı gibi.
  16. Ömer Murat KARACA

Javaw dosyası var, tıklayınca bir şey değişmiyor.
  17. Ömer Murat KARACA

Bakayım hemen. 1674639648 Sonu F olanlar hariç tüm intellerde dahili grafik birimi var hocam.
  18. Ömer Murat KARACA

Yerine göre 70-80 de oluyor ama genelde 25-30 civarında.
  19. Ömer Murat KARACA

Göze batan bir şey yok hocam. Fotoğrafa tıklamaya üşenen olmasın diye yazayım. Cihazım İ5 11400H, RTX 3050Tİ, 2X8 3200MHZ RAM, 500GB M2 Asus Tuf F15 serisi laptop. Fişe takılı ve turbo modda. Diğer oyunlarda sorun yok, ETS 2 ultra ayarlar 100FPS ortalama veriyor.
  20. Ömer Murat KARACA

Merhaba, her oyunda sorunsuz tam performans alırken Minecraft'da FPS yerlerde ve harici GPU'yu adam akıllı kullanmıyor. Ne yaptımsa çözemedim. Oyun orijinal değil biliyorum ama kaç senelik oyuna 200TL vermek içimden gelmiyor :)
Top Bottom