Arama sonuçları: *

1. Talha.yz

Açık Liseden Mezun Oldum Diplomam Çıkmış Mıdır?

E Devlette sorgulayabilirsin. Hemen düşmez ancak birkaç güne düşer.
  2. Talha.yz

İstiklal Marşı'nın Kabulü İle İlgili Neler Yapabilirim

İstiklâl marşının seçimine dair sürekli anlatılan bir hikaye vardı. O hikayeye yer verebilirsiniz. Bunun yanı sıra googlea "İstiklâl marşının kabulü pano örnekleri" diye aratarak görseller kısmından örnekleri inceleyebilirsiniz.
  3. Talha.yz

Hangi bölümü seçmeliyim?

Eğer dili seviyor ve ilgiliyseniz kesinlikle dil ile ilgili bir alan seçin. Dilin yanı sıra "öğretebilirim, çocukları severim" diyorsanız tercihiniz ingilizce öğretmenliği olabilir. Atanma puanları da az ve devlette öğretmenlik yapmanın imkanları çok rahat. Hem devletten maaş alıp hem de okul...
  4. Talha.yz

Açık liseye nasıl geçerim

Sanırım siz de beni anlamadınız. Hastaneden heyet raporu alındığı takdirde 60 gün devamsızlık hakkı bulunuyor. İlgili yönetmelik maddesi; "(5) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak...
  5. Talha.yz

Açık liseye nasıl geçerim

Heyet raporu ile bu süre 30'un üstüne çıkabiliyor. Konu sahibinin sorusuna gelirsek açıköğretime geçişler ise bu dönem için maalesef ki sona erdi. Bir sonraki dönemde geçebilirsiniz ancak. Okuldan tasdik belgesi alarak vesikalık fotoğrafınızla beraber halk eğitim merkezine gitmeniz gerekiyor...
  6. Talha.yz

Bu cümleden neler çıkarılabilir ( anlam )

dediğiniz yönden bakmamıştım. Bu kapsamda tarım da örnek olabilir.
  7. Talha.yz

İlk olarak doğanın etkisinde tabi ki haklısınız. Ancak şu da bir gerçek ki doğa insandan çok daha güçlü. Bu nedenle insan ona müdahale etmek yerine etkilerine ayak uydurmalıdır. Şayet doğayla bir mücadele içerisine girerse doğada oluşturduğu tahribatın yükünü yine kendisi çekmektedir. Kısacası...
  8. Talha.yz

Doğaya her yönden etki eden bir insan, doğaya yapmış olduğu etkinin kat kat zararını kendisi çeker. Bu söz nereden alıntı acaba?
  9. Talha.yz

Doğal gerçekleşen olay denildiğinde akla doğal afet dışında aslında direkt olarak bir insanın hayatı gelebilir. Çünkü hayatımız doğal olarak ilerler ve bazı şeyleri ne kadar planlasak da o an olan bir durum farklı bir şekilde planlamamıza yol açar. Diğer forum üyelerinin de dediği gibi çok...
  10. Talha.yz

AÖL (Açık Öğretim Lisesi) Nasıldır, Nasıl Geçilir, Tavsiye Eder Misiniz?

Geçerseniz şunu unutmayın sınavlar covid başından beri online şekilde yapılıyor. Ancak gündemde olan sınavların tekrar gözetmen eşliğinde yapılması. Hatta bu nedenle içerisinde bulunduğumuz AÖL dönemi için ehliyet sınavı gibi olacağı yönünde açıklama gelmişti. Altyapı sağlanamadığı için bu...
  11. Talha.yz

TYT 210 puanla ilçe sıralamasında 244 olmak

YKS çalışma sürecinde ve halihazırda şu tecrübeleri edindim. "Çok soru çözmek öğrenmek değildir" "Uzun süre ders çalışmak öğretmez". Ülkemizde pek çok genç bu sınavlara hazırlanıyor ancak çoğu maalesef içi boş hazırlanıyor. Çözdüğü soru sayısına takılıyor. Bazısı deli gibi günde 300 400 soru...
Top Bottom