Neler Yeni

TYT 210 puanla ilçe sıralamasında 244 olmak

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
Arkadaşlar ilçe okullar arası TYT deneme sınavında 210 puanla 800 kişiden 244 oldum, ben sıralamamı daha düşük olacağını düşünmüştüm ortalama 500 küsür gibi, öğretmenler bu yıl barajı geçemeyen öğrenci sayısında rekor kıralacak dediler.

Son düzenleme:

Farway

80+ Silver
Türkiyede baraj konusunda rekorunda rekoru olsa anca iş düzene girer 140 puanı devlet veriyor 150 baraj. 244.olmak 800 kişiden güzel bir şey çalışsan birşeyler başarabilirsin bence.

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Onun neti kac ki
Eski bir konuda bana 80 net yaptığını yazmıştı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her sene böyle olur zaten. Sınava giren 2.5 milyon kişi varsa 1 milyonu barajı geçemez. İlçe sıralaman da normal o puana göre.
Doğrusu ben haftada 100 soru anca çözüyorum, dershaneye falan gitmiyorum. Okul çıkışı eve giderken geçtiğim sokakta 5-6 tane dershane var, görüyorum ve duyuyorum ben bu kadar test çözdüm, okul sınavlarından 90 altı aldığım not yok falan, bende bu yüzden sıralamamı daha düşük bekliyordum ve aldığım puanda iyi değil gibi gelmişti.

Son düzenleme:

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,022
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Doğrusu ben haftada 100 soru anca çözüyorum, dershaneye falan gitmiyorum. Okul çıkışı eve giderken geçtiğin sokakta 5-6 tane dershane var, görüyorum ve duyuyorum ben bu kadar test çözdüm, okul sınavlarından 90 altı aldığım not yok falan, bende bu yüzden sıralamam daha düşük bekliyordum ve aldığım puanda iyi değil gibi geldi.
TYT'yi bu kadar önemseme hedefin çok yüksek değilse. TYT'de ortalama bir şeyler yapıyorsan yeter sana. Önemli olan AYT, TYT de sonuçlar birbirine yakın olur ve sıralaman düşük olur. Farkı AYT'de atarsın.

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
TYT'yi bu kadar önemseme hedefin çok yüksek değilse. TYT'de ortalama bir şeyler yapıyorsan yeter sana. Önemli olan AYT, TYT de sonuçlar birbirine yakın olur ve sıralaman düşük olur. Farkı AYT'de atarsın.
Ön lisans bölümleri düşünüyorum.

Talha.yz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Talha Yılmaz
Eski bir konuda bana 80 net yaptığını yazmıştı

Doğrusu ben haftada 100 soru anca çözüyorum, dershaneye falan gitmiyorum. Okul çıkışı eve giderken geçtiğin sokakta 5-6 tane dershane var, görüyorum ve duyuyorum ben bu kadar test çözdüm, okul sınavlarından 90 altı aldığım not yok falan, bende bu yüzden sıralamam daha düşük bekliyordum ve aldığım puanda iyi değil gibi geldi.
YKS çalışma sürecinde ve halihazırda şu tecrübeleri edindim. "Çok soru çözmek öğrenmek değildir" "Uzun süre ders çalışmak öğretmez". Ülkemizde pek çok genç bu sınavlara hazırlanıyor ancak çoğu maalesef içi boş hazırlanıyor. Çözdüğü soru sayısına takılıyor. Bazısı deli gibi günde 300 400 soru çözüyor. Ey kardeşim! Sen o 300-400 soruda çıkan yanlışlarına bakıp yanlışlarını analiz etmedikten sonra her gün deli gibi soru çözsen neye yarar? Kimisi günde 8-9 saat ders çalışıyor. Çalışıyor ama içi boş, ne bir plan var ne program. Demek istediğim şey öncelikle çalışırken neye çalıştığını bilmelisin. Çalışman az ama öz olsun, verimli olsun. Emin ol ki pek çok kişinin önüne geçersin. Haftada çözdüğün o 100 soruda yanlış çıkan sorularının analizini yapmak bile sana çok şey katar. Puanına gelecek olursak sınavda OBP eklendiğinde ortalama bir puan sayılır. Ancak tabii ki daha da yükseltmelisin. Bu süreçte sana başarılar diliyorum.

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
Kaçıncı sınıfsın?
12 sınıf

YKS çalışma sürecinde ve halihazırda şu tecrübeleri edindim. "Çok soru çözmek öğrenmek değildir" "Uzun süre ders çalışmak öğretmez". Ülkemizde pek çok genç bu sınavlara hazırlanıyor ancak çoğu maalesef içi boş hazırlanıyor. Çözdüğü soru sayısına takılıyor. Bazısı deli gibi günde 300 400 soru çözüyor. Ey kardeşim! Sen o 300-400 soruda çıkan yanlışlarına bakıp yanlışlarını analiz etmedikten sonra her gün deli gibi soru çözsen neye yarar? Kimisi günde 8-9 saat ders çalışıyor. Çalışıyor ama içi boş, ne bir plan var ne program. Demek istediğim şey öncelikle çalışırken neye çalıştığını bilmelisin. Çalışman az ama öz olsun, verimli olsun. Emin ol ki pek çok kişinin önüne geçersin. Haftada çözdüğün o 100 soruda yanlış çıkan sorularının analizini yapmak bile sana çok şey katar. Puanına gelecek olursak sınavda OBP eklendiğinde ortalama bir puan sayılır. Ancak tabii ki daha da yükseltmelisin. Bu süreçte sana başarılar diliyorum.
Evet denemelerde nerede ne yaptın niye yanlış yaptım diye kontrol edip araştırıyorum, 3-4 denemede aynı konularda mı yanlış yaptım diye analiz ediyorum.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,022
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Anladım, sınava 5 ay kalmış. Bu zamana kadar konuları en az 1-2 kere bitirmen lazımdı. Bitirmediysen de sınavda garanti çıkacak konulara çalış.
TYT kamp kitapları var, konuları tekrar etmene yardımcı olur. Ondan sonra full deneme + soru çözümü yap. Bilemediğim soruları sor, üstünde dur yoksa bir dahaki denemede aynı soru tarzını tekrar yanlış yaparsın.
TYT yorum ağırlıklıdır, bol bol deneme çözmen lazım, işin mantığını kavradığını anlayınca netlerin yükselmeye başlıyor. Netlerim yükselmiyor diye asla pes etme. Dediğim gibi işin mantığını kavradığını hissettiğinde netlerin artar.

Top Bottom