Arama sonuçları: *

1. crazyreign

Biosu güncelliyemiyorum

BIOS'a girip ana ekrandaki burada yazan anakart modeline dikkat et. H610M S2H anakartın varken H610M H modeli için olan BIOS'u indirmiş olmayasın. Bir de anakartının revizyonu ne? Revizyon farkı varsa yapabiliyor olabilir. Revizyonunu öğrenmek için anakart kutusundaki etiketlere veya anakart...
  2. crazyreign

Windows 10 Home nereden indirebilirim?

Maalesef bir bilgim yok.
  3. crazyreign

Windows 10 Home nereden indirebilirim?

Windows 10 64 bit ve Türkçe dil ISO'su. Direkt Microsoft'tan aldım, linke tıkladığın anda indirmeye başlar. Kurulum ekranında sürüm olarak Windows 10 Home olarak seçersin...
  4. crazyreign

Olmazsa olmaz programlarınız

AIDA64, CPU-Z, GPU-Z, MSI Afterburner ve HWiNFO64 olmazsa olmaz programlarımdan.
  5. crazyreign

MBR diske GPT Windows kurulur mu?

UEFI kurulum yaparken MBR disklere kurulamaz diye görürsün hatayı. Sadece işletim sisteminin kurulacağı disk GPT olsa yeterli. Eğer şu an işletim sistemini kurmak istediğin disk MBR ise diski sil disk seçim ekranında. Yeni birim oluşturduğunda da GPT'ye dönüşecek, o zaman kurabiliyor olacaksın...
  6. crazyreign

İphone yi windowsa nasıl bağlarım

iTunes indirmen gerek. İndirdikten sonra da telefonunu bilgisayara bağlıyorsun. Bağlayınca da telefonundan Kişisel Erişim Noktası'nı açıyorsun ayarlardan. Açtıktan sonra karşına uyarı çıkacak Wi-Fi ve Bluetooth mu yoksa USB ile mi diye. Yalnızca USB diyeceksin. iTunes'u açtığında ağ aygıtı...
  7. crazyreign

windows 8.1 de görev yöneticisinde GPU gözükmüyor

Burada GPU varsa tikle.
  8. crazyreign

Usb de Windows yüklü mü

Aynen. Sorun yok.
  9. crazyreign

Usb de Windows yüklü mü

Evet. İçerisinde Windows yüklü ve .EFI dosyaları da mevcut. Flash belleğinde UEFI Windows var. Ayrıca içerisinde H81M-E33 için 1.9 sürümlü BIOS güncelleme dosyası var.
  10. crazyreign

eskiden PC imde uefi vardı ama fortmat attıktan sonra uefi olmadı bunun nedeni nedir?

Önceden UEFI olarak kuruluymuş. Artık sonrasında kendin mi yeniden kurulum yaptın, veya PC'ciye verdin de o mu öyle kurdu, orasını ben bilemem. Şu anda UEFI olarak kurulu değil eğer BIOS Modu Eski ise. UEFI olmasını istiyorsan baştan kurulum yapacaksın, ama bu sefer UEFI olarak. UEFI olarak...
  11. crazyreign

eskiden PC imde uefi vardı ama fortmat attıktan sonra uefi olmadı bunun nedeni nedir?

Sistem özelliklerini belirt. Çalıştır'ı aç, msinfo32 yaz. BIOS Modu'nda Eski mi yazıyor?
  12. crazyreign

çift monitörde alt tab sorunu

Dediğim gibi mouse imlecini bu programı kullanarak kilitlersen ALT TAB durumu olmaz. Yanlış yapmışsın büyük ihtimalle.
  13. crazyreign

çift monitörde alt tab sorunu

DMT kullanabilirsin. Ben de çift monitör kullanıyorum (önceden 3), CSGO oynarken başka bir ekrana geçtiğimde oyun aşağı alıyor. Şimdi ise programı açıp mouse imlecini ana ekrana kilitleme kısayolunu yaptığım zaman ana ekrana kilitleniyor mouse. Rahat rahat oynuyorum...
  14. crazyreign

Windows 10 Temiz Kurulum için Özel mi yoksa Yükselt'i mi seçmeliyim?

Onları direkt Sil deyip en baştan Ayrılmamış alan olarak kursan daha iyi olurdu. O bölümler yine duruyor, ancak içi boş şekilde. Belki tekrar Windows kurulduğunda o bölümler düzeliyordur ancak bilgim yok bununla ilgili.
  15. crazyreign

Windows 10 Temiz Kurulum için Özel mi yoksa Yükselt'i mi seçmeliyim?

Temiz kurulum için Özel'i seçmen lazım. Sonrasında da yüklemek istediğin/format atmak istediğin diskini seçip devam edeceksin. İçerisinde Windows yüklü bir diski temizleyip o diske kurulum yapmak istiyorsan diski Biçimlendir seçeneği ile biçimlendirmeyi de unutma.
  16. crazyreign

Windows kurmak için F12'ye basıyorum ancak başka bir şey çıkıyor

Biostar anakartlarda F12 tuşu ile BIO-FLASHER'a giriyorsun, yani BIOS güncelleme yazılımı. Yanlış hatırlamıyorsam F9 ile boot menüsüne giriliyor Biostar anakartlarda. PC açılırken F9 tuşuna ardı ardına bas.
  17. crazyreign

bilgisayarı nasıl kapatacağım

Doğru tabir mi bilmiyorum ama bu komutla kapattığın zaman Fast Boot'a hazır olarak kapanmıyor PC, en azından kendi gözlemlediğim kadarıyla böyle. Demem o ki PC açılırken biraz daha yavaş açılabilir.
  18. crazyreign

bilgisayarı nasıl kapatacağım

Çalıştır'ı aç (klavyedeki Windows tuşu + R). Açınca shutdown -s -t 0 komutunu gir. Tamam deyince PC kapanacak.
  19. crazyreign

Windows kurucam uefi mi kurmalıyım?

Evet. UEFI olarak kurmanı öneririm, anakartın UEFI desteği var mı diye sormana gerek yok bile.
  20. crazyreign

Bu Bilgisayar'a sağ tıklayıp özelliklere girdiğim zaman hakkında kısmı çıkıyor

Windows 10 20H2 sürümünde misin şu an? Eğer 20H2 sürümündeysen normal, artık öyle çıkıyor. Bu da VMware içerisine kurduğum 20H2 sürümünden bir görüntü.
Top Bottom