Neler Yeni

İ5 11400 Sisteme bu soğutucu uyar mı ?

Vsermet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Volkan
Hava soğutucular için soket uyumu açıklama kısmında yazıyor 1150 genelde 1200 soketle uyumlu diyorlar ama satıcıya sor derim . Coolermaster hyper 212 spectrum kullanıyorum onu da öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
İstanbul Sefiri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hava soğutucular için soket uyumu açıklama kısmında yazıyor 1150 genelde 1200 soketle uyumlu diyorlar ama satıcıya sor derim . Coolermaster hyper 212 spectrum kullanıyorum onu da öneririm.
Teşekkür ederim , genellikle AMD işlemci için almışlar da emin olamadım.

KNOESS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Burak Koç
hangi işlemcide kaç dereceleri görüyorusun bende almayı düşünüyorumda

FERRUM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Açıklama kısmında LGA1200 yazmıyor,uyumlu değil sanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
İstanbul Sefiri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

KNOESS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Burak Koç
Satıcı 2011 pin Intel işlemciler hariç her anakarta uyar yazmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İ5 11400 için almayı düşünüyorum.Sıcaklık 70-90 derece arası değişiyor.
Coolermaster hyper 212 spectrum için yazmıştım bende senın işlemciden ve bu soğutucudan almayı düşünüyorum

Sercankır

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
718
İsim
Sercan
Selamlar dostlar işlemcim çok ısındığı için hava soğutucu arıyorum.(%30 kullanımda bile 75 derece oluyor)
Msi H510m pro anakart
İ5 11400 işlemcime bu soğutucu uyar mı ?
Daha iyi bir öneriniz varsa onu da yazabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/snowman...aza=ramtechdonanim&url_src=and-product-detail
Hocam bende de aynı işlemci var stock soğutucu ile kullanıyorum.Oyunlarda hız düşmesi olmadan 4.2 ghz ile bütün oyunları rahatlıkla oynuyorum.Sıcaklık 72 dereceyi geçmiyor.Render alırken hız düşmesi oluyor 3 ghz lere kadar düşüyor ama sıcaklık yine 72 derece.Bence sizin işlemcide sorun power limitin kapalı olması.Yani işlemci her zaman kapasitesitesinin üstünde çalışıyor.Ya da termal macun çok kalitesiz.Ben render aldığım için soğutucu almayı düşünüyorum ama sadece oyun için soğutucu çok gereksiz.T6 ultra size çok yetecektir.Bende bunu almayı düşünüyorum.

ID-Cooling SE-224-XT Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu​

Niaron

80+
bu güzel ama fanları sesliymiş full hızda çalışıyormuş diye duydum ve kurmak için tüm anakartı çıkarmak gerekebiliyormuş biraz dene beğenmezsen id cooling se 224 xt öneririm

Yseyrek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Yasin Seyrekoğlu
snowman t6 ryzen 5 3600 ile kullanıyorum PUBG mobıle oynuyorum maxımum 64 dereceyı gordu guzel sogutucu fakat fanlarından bırını kapalı kullanıyorum cok ses yapıyor ama fanın bırını takmassam gayet sessiz

Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
İstanbul Sefiri
Hocam bende de aynı işlemci var stock soğutucu ile kullanıyorum.Oyunlarda hız düşmesi olmadan 4.2 ghz ile bütün oyunları rahatlıkla oynuyorum.Sıcaklık 72 dereceyi geçmiyor.Render alırken hız düşmesi oluyor 3 ghz lere kadar düşüyor ama sıcaklık yine 72 derece.Bence sizin işlemcide sorun power limitin kapalı olması.Yani işlemci her zaman kapasitesitesinin üstünde çalışıyor.Ya da termal macun çok kalitesiz.Ben render aldığım için soğutucu almayı düşünüyorum ama sadece oyun için soğutucu çok gereksiz.T6 ultra size çok yetecektir.Bende bunu almayı düşünüyorum.

ID-Cooling SE-224-XT Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu​

Almayı düşünme nedenim işlemciden istediğim performansı alamıyorum.İşlemcinin biraz fazla kullanıldığı oyunlarda FPS drop oluyor.Sıcaklığı kontrol ettiğimde de 80 derece civarı oluyor.Dediğiniz gibi anakarttan dolayı power limit kapalı işlemci RX 6600 gibi ekran kartından bile zorlanıyor.

Sercankır

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
718
İsim
Sercan
Almayı düşünme nedenim işlemciden istediğim performansı alamıyorum.İşlemcinin biraz fazla kullanıldığı oyunlarda FPS drop oluyor.Sıcaklığı kontrol ettiğimde de 80 derece civarı oluyor.Dediğiniz gibi anakarttan dolayı power limit kapalı işlemci RX 6600 gibi ekran kartından bile zorlanıyor.
Anladım hocam.Ben de 3060 ile kullanıyorum.İnşallah soğutucu ile hallolur sorununuz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,737
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom