Neler Yeni

Almayı planladığım sistemde değiştirmemi önerdiğiniz şeyler var mı?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,326
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
hocam güzel anakart aslında ama sadece beyaz olması için anakarta fazladan 1.5-2 bin TL vermek mantıklı gelmiyor onun yerine kaliteli bi sıvı soğutucu almak daha cazip gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

atabilir misin hocam bana da müsaitsen

29800 e filan geliyor galiba

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
hocam bitfenix gibi bi markadan 600w psulu kasa bana çok cazip gelmedi açıkcası ya bide iki sistem arasında işlemci yükseliyo ekran kartı güncelleşiyo ancak
anakart kalitesizleşiyor, ram 16 ya düşüyor, ssd hem 500gb a düşüyor hem de hızı yarıya düşüyor
ekran kartı konusunda 3080ti zaten 4070 il eş sayılır bi işlemci güzelleşiyo bana pek değmez gibi gözüktü

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,326
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
hocam bitfenix gibi bi markadan 600w psulu kasa bana çok cazip gelmedi açıkcası ya bide iki sistem arasında işlemci yükseliyo ekran kartı güncelleşiyo ancak
anakart kalitesizleşiyor, ram 16 ya düşüyor, ssd hem 500gb a düşüyor hem de hızı yarıya düşüyor
ekran kartı konusunda 3080ti zaten 4070 il eş sayılır bi işlemci güzelleşiyo bana pek değmez gibi gözüktü
İkinci el miningli bulursun ancak miningsiz çok zor onu göze alırım diğer parçalar kaliteli olsun dersen hepsini ikinci el kur o zaman daha uyguna Kaliteli kurarsın

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
İkinci el miningli bulursun ancak miningsiz çok zor onu göze alırım diğer parçalar kaliteli olsun dersen hepsini ikinci el kur
ikinci el miningsiz buldum hocam şu an sadece markası kötü Gainward Phantom 3080 Ti eğer test ettiğimde içime sinmezse daha ucuza miningsiz gigabyte 3080 de buldum
hepsini 2. el kurmanın da bi kazancı yok baktım da fiyat farkına değer bir parça bulamadım 2. elde

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,326
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
ikinci el miningsiz buldum hocam şu an sadece markası kötü Gainward Phantom 3080 Ti eğer test ettiğimde içime sinmezse daha ucuza miningsiz gigabyte 3080 de buldum
hepsini 2. el kurmanın da bi kazancı yok baktım da fiyat farkına değer bir parça bulamadım 2. elde
Miningsiz olduğunun garantisi nedir garanti etiketinden deme sakın 😂

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,326
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Oradan anca içinin açılmadığına bakarım bu konuda çok seçenek yok zaten test yapıp sıfırıyla kıyaslayıp değerler uyuyorsa alacağım
Testinde de çıkmaz da neyse şans artık o zaman biosuna bak bios değişmiş mı

milenix

80+ Gold
Gainward Phontom üst düzey modellerden biri. Gigabyte'ın birçok modelinden hatta nerdeyse hepsinden iyi.

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
Testinde de çıkmaz da neyse şans artık o zaman biosuna bak bios değişmiş mı
ona nasıl bakıyoruz anlatan bir link var mı ya da özet geçebilir misin

Gainward Phontom üst düzey modellerden biri. Gigabyte'ın birçok modelinden hatta nerdeyse hepsinden iyi.
hiç bildiğim bir marka değil hocam o yüzden öyle dedim dediğin gibiyse çok daha iyi

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,326
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
ona nasıl bakıyoruz anlatan bir link var mı ya da özet geçebilir misin

hiç bildiğim bir marka değil hocam o yüzden öyle dedim dediğin gibiyse çok daha iyi
2.EL EKRAN KARTI SEÇERKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz sıfır ekran kartları çok pahalı bizde ikinci ele yönelmek durumunda kalıyoruz bu yazım da sizlere ekran kartı alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor onlardan bahsetmek istiyorum bu listeyi kendim tecrübelerime dayanarak oluşturdum BU BİR KESİN ONAYLAMIŞ MAKALE DEĞİLDİR KENDİ KİŞİSEL YAKLAŞIMIM BUNLAR aşağıda maddeler halinde yazacağım kaydedin belki işinize yarar iyi akşamlar diliyorum 🙏

& KUTU FATURA GARANTİ DURUMU

‌& EKRAN KARTI ÜZERİNDEKİ SERİ NO FATURA ÜZERİNDEKİ SERİ NO VE KUTU ÜZERİNDEKİ SERİ NO AYNI OLMASI

‌& EKRAN KARTI ARKASINDA GARANTİ ETİKETİ AÇILMAMIŞ OLMASI

‌& SERİ NO DAN ÜRÜNÜN GARANTİLİK DURUMUNU ORİJİNALLİK DURUMUNU ÖĞRENME

‌& FİZİKSEL OLARAK YIPRANMA VAR MI FANLARDA PCB DE VS

‌& CPU Z PROGRAMINDAN EKRAN KARTIN BIOS SÜRÜMÜNÜ KONTROL ETME ORİJİNAL İLE KARŞILAŞTIRMA

& AŞAĞIYA ATACAĞIM SİTEDEN MODELİNİ GİREREK KARŞILAŞTIRMA YAPINIZ
‌TechPowerUp

‌& 20 DK TAM YÜKTE 8X MSAA FURMARK AÇMA SICAKLIK VE FPS KONTROLÜ YAPMA

& OCCT PROGRAMI ÜZERİNDEN GEREKLİ TESTLERİ UYGULAMA

Bunlar ekran kartı alırken baktığım durumlar kendim bunlara bakarak alıyorum şahsen

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
2.EL EKRAN KARTI SEÇERKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz sıfır ekran kartları çok pahalı bizde ikinci ele yönelmek durumunda kalıyoruz bu yazım da sizlere ekran kartı alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor onlardan bahsetmek istiyorum bu listeyi kendim tecrübelerime dayanarak oluşturdum BU BİR KESİN ONAYLAMIŞ MAKALE DEĞİLDİR KENDİ KİŞİSEL YAKLAŞIMIM BUNLAR aşağıda maddeler halinde yazacağım kaydedin belki işinize yarar iyi akşamlar diliyorum 🙏

& KUTU FATURA GARANTİ DURUMU

‌& EKRAN KARTI ÜZERİNDEKİ SERİ NO FATURA ÜZERİNDEKİ SERİ NO VE KUTU ÜZERİNDEKİ SERİ NO AYNI OLMASI

‌& EKRAN KARTI ARKASINDA GARANTİ ETİKETİ AÇILMAMIŞ OLMASI

‌& SERİ NO DAN ÜRÜNÜN GARANTİLİK DURUMUNU ORİJİNALLİK DURUMUNU ÖĞRENME

‌& FİZİKSEL OLARAK YIPRANMA VAR MI FANLARDA PCB DE VS

‌& CPU Z PROGRAMINDAN EKRAN KARTIN BIOS SÜRÜMÜNÜ KONTROL ETME ORİJİNAL İLE KARŞILAŞTIRMA

& AŞAĞIYA ATACAĞIM SİTEDEN MODELİNİ GİREREK KARŞILAŞTIRMA YAPINIZ
‌TechPowerUp

‌& 20 DK TAM YÜKTE 8X MSAA FURMARK AÇMA SICAKLIK VE FPS KONTROLÜ YAPMA

& OCCT PROGRAMI ÜZERİNDEN GEREKLİ TESTLERİ UYGULAMA

Bunlar ekran kartı alırken baktığım durumlar kendim bunlara bakarak alıyorum şahsen
techpowerup u ve bios sürümünü yeni gördüm bunları da yaparım ben de diğer kısımları yapmayı planlıyodum hatta furmark ı mümkün merteme +30 dakika yapmayı planlıyorum

psu konusunda ne düşünüyorsunuz

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,326
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
techpowerup u ve bios sürümünü yeni gördüm bunları da yaparım ben de diğer kısımları yapmayı planlıyodum hatta furmark ı mümkün merteme +30 dakika yapmayı planlıyorum

psu konusunda ne düşünüyorsunuz
O PSU hoşuma gitmedi aslında tek tek alacaksan ekran kartı hariç 20k bütçe varsa sistemi ddr5 yapabiliriz diye düşünüyorum am5 ddr5

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
O PSU hoşuma gitmedi aslında tek tek alacaksan ekran kartı hariç 20k bütçe varsa sistemi ddr5 yapabiliriz diye düşünüyorum am5 ddr5
Onu düşündüm hocam ama gene kısa kısa ve bütçeyi arttırak oluyor ve fiyata değer bir gelişme olmuyor ddr5 de bence
şahsen ddr5 için en az 40 bin bütçe diye düşünüyorum şu an topladığım kasayı 3-4 sene sonra gene güncelleyebilirim
yani yeterli süre 4kda beni götürsün yeterli şu an için

psu hoşa gitmeme sebebi nedir aynı paraya 750w var ancak beyaz kablolar çok estetik gözükeceği için böyle seçim yaptım hesaplayınca sistem 500-540 w civarı harcıyor gözüküyo

Top Bottom