Neler Yeni

M.2 Ssd için sata dönüştürücü

Chitaca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Canberk Altıkanat
Elimdeki M.2 ssd için uygun fiyatlı ve kasaya rahatça koyabileceğim bir sata dönüştürücü arıyorum hangisini almam daha mantıklı bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Görünen anakart mı ? (herhalde max modeli de mevcut)

Çift ekran kartı kullanmıyorsan SATA dönüştürücüye ihtiyacın yok gibi... (ki bu tür dönüştürücüler pek bulunmuyor, olanlarda fiyatına değmeyecek türden)

Alttaki giriş ile M.2 dönüştürücü kullanarak yüksek hızda elindekini kullanabilirsin.

Son düzenleme:

Chitaca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Canberk Altıkanat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görünen anakart mı ? (herhalde max modeli de mevcut)

Çift ekran kartı kullanmıyorsan SATA dönüştürücüye ihtiyacın yok gibi... (ki bu tür dönüştürücüler pek bulunmuyor, olanlarda fiyatına değmeyecek türden)

Alttaki giriş ile M.2 dönüştürücü kullanarak tam hızda elindekini kullanabilirsin.
Aşağıdaki ürün piyasada bulabileceğin kalite olarak en iyi dönüştürücü olabilir.

b_msi-b450m-mortar-1.png
Bu anakart var elimde fakat iki m.2 slotu da dolu. Attığınız tarza bir dönültürücü elimde mevcut fakat hiçbir türlü görmüyor bilgisayar. Max 2 slot destekliyor yüksek ihtimalle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu anakart var elimde fakat iki m.2 slotu da dolu. Attığınız tarza bir dönültürücü elimde mevcut fakat hiçbir türlü görmüyor bilgisayar. Max 2 slot destekliyor yüksek ihtimalle.
o yüzden istemiştim sata dönüştürücü

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

o yüzden istemiştim sata dönüştürücü
İlk iki M.2 anakart üzerinde ayrılan kısımda, üçüncü için hangi girişi kullanıyorsunuz ? (sınırlama olduğunu sanmıyorum)

Chitaca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Canberk Altıkanat
İlk iki M.2 anakart üzerinde ayrılan kısımda, üçüncü için hangi girişi kullanıyorsunuz ? (sınırlama olduğunu sanmıyorum)
şöyle sizin attığınız gibi bir PCI dönüştürücü mevcut fakat ne biosta ne de windowsun içinde m.2 ssdiyi göremiyorum. Şöyle oluyor 3. asla gözükmüyor 2 tanesi direkt gözüküyor.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
şöyle sizin attığınız gibi bir PCI dönüştürücü mevcut fakat ne biosta ne de windowsun içinde m.2 ssdiyi göremiyorum. Şöyle oluyor 3. asla gözükmüyor 2 tanesi direkt gözüküyor.
Sizdeki dönüştürücü arızalı çalışmıyor da olabilir. Farklı bir pc de deneme imkanı oldu mu ?

Yine de SATA düşünüyorsanız alttaki ürün (kısa olan tercih) bahsettiğiniz kullanım içindir.

Son düzenleme:

Chitaca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Canberk Altıkanat
Attığım ürün x4 kaliteli bir dönüştürücüydü. (arayüz yazılımına sahip) Sizdeki dönüştürücü arızalı çalışmıyor da olabilir. Farklı bir pc de deneme imkanı oldu mu ? (özellikle tr de markasız ürünlerde sık yaşanan durumlar)

Yine de SATA düşünüyorsanız alttaki ürün bahsettiğiniz kullanım içindir.
şöyle daha önceden kullanıyordum. M.2 slotumun arızalı olduğunu düşünüdüğüm için ama tekrar taktığımda denemedim. Tekrar deneyeyim sizin attığınız dönüştürücüyü öyle alayım.

şöyle daha önceden kullanıyordum. M.2 slotumun arızalı olduğunu düşünüdüğüm için ama tekrar taktığımda denemedim. Tekrar deneyeyim sizin attığınız dönüştürücüyü öyle alayım.
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B087FPVKPL/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 bundan almıştım

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
O halde söz ettiğiniz gibi elinizdekini farklı bir pc de denemeye çalışın, ona göre dönüştürücü tercihinde bulunmanız daha sağlıklı olacaktır. (sata yada m.2 vb)

Chitaca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Canberk Altıkanat
O halde söz ettiğiniz gibi elinizdekini farklı bir pc de denemeye çalışın, ona göre dönüştürücü tercihinde bulunmanız daha sağlıklı olacaktır. (sata yada m.2 vb)
az önce denedim bendeki kart ile fakat herhangi bir m.2 ssdiyi görmedi ama aracı kartın üstünde kırmızı bir ışık yanıyordu o yanmalı mı yoksa yanmamalı bilmedim. nerede hata var ve ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
yardım ederseniz sevinirim.
Bahsettiğiniz (alfais) kartı kullanmadım ancak çoğunda çalışır durumda genelde yeşil yada mavi bildirim ışığı yanıyor, buradaki kırmızı m.2 yi tanımadığı anlamına da gelebilir, işlem yapıyor anlamına da...

Son düzenleme:
Top Bottom