Neler Yeni

HP Victus mu , Asus Tuf a15 mi ?

omer.dn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ömer Doğan
HP victus u kullandım 4070 modeline baktım ekranı S3 mini den kotu kalite olarak herkes şikayetçi alan da satan da
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ozaman sorun yok yani film izlenmez diyim ben sana S3 mini ekranı gibi ekran kalitesi var renkler renkler değil parlaklık parlaklık değil
Hocam bende kullanıyorum ekranında problem yok renkler canlı görüntü güzel. Bir kaç laptopla karşılaştırdım dediğiniz kadar değil belki o pcde bir şey vardır.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
Bilal Tepe
sende iyi sıktın ha :D Kendim kullanmasam inanacağım. Ayrıca victus %45 NTSC ekran

hq720.jpg

dediğim gibi doygunluk iyi ama abartılacak bir şey yok. Beyin otomatik düzeltiyor 2-3 dakika kullandıktan sonra, Asusta siyahlar sisli gri gözüküyor asıl çok garip %100 srgb olsa da bi işe yaramıyor. Ben kontrast oranına bakarım genelde srgb çok fark etmiyor.
Valla bana çamur gibi gelio baksana şuna

Hocam bende kullanıyorum ekranında problem yok renkler canlı görüntü güzel. Bir kaç laptopla karşılaştırdım dediğiniz kadar değil belki o pcde bir şey vardır.
Ben hep 2k ekran kullandığım için bana çamur gibi geldi ozaman

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
HP victus u kullandım 4070 modeline baktım ekranı S3 mini den kotu kalite olarak herkes şikayetçi alan da satan da

Ozaman sorun yok yani film izlenmez diyim ben sana S3 mini ekranı gibi ekran kalitesi var renkler renkler değil parlaklık parlaklık değil
Yorum tamam da örnek verdiğin S3 mini gayet kaliteli bir ekrana sahip bu arada 😀

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Valla bana çamur gibi gelio baksana şuna
Sen hiç Pantone onaylı ekran gördün mü :D %100srgb çamur gibi geliyor. Kıyas yapmak saçma dediğim gibi. Bir süre kullandıktan sonra sıkıntı kalmıyor.

Ha eğer grafik tasarımcısıysanız, renkler önemliyse eğitim için %100srgb ekran kullanılabilir evet. Ama profesyonel kullanımda bile %100 srgb bir işe yaramaz özel ekranlar, hatta oled ekranlar gerek.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
Bilal Tepe

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
Bilal Tepe
%100 srgb de çöp işte onun yanında :D
Evet de Türkiye'de klasik ekran türü vardır bunun altındakiler bana kotu gelitor bide ben yılardır 2k 4k ekrana baktığım için iyice kötü gelio ben rog nebula ekranlı laptopta çöp ekran diyip satıp HP omen almış insanım 2k diye 😀

usisi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
huseyin
Hocam bende victus aldım 16.1 inç bilgisayar çok büyük ve ağır ona göre alın bir de baş kısmı saçma şekilde sallanıyor ama büyük bir sorun değil.
Asus daha kaliteli olur diye düşünüyorum
sendeki hangi modeli bende victus alacam ve genel olarak nasıl kronik ısınma sorunu var diyolar ama

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
ONUR
HP nin özellikleri bana tuf dan daha iyi geldi işlemcisi ile sadece oyun oynamayacagim rander işleri tasarım işleri için i7 13700h daha iyi ve HP 5200mhz ram hızına sahip bu arada monitörlü , klavyeli ve mouseli ayrı olarka soğutucu ile birlikte kullanacağım

HP nin özellikleri bana tuf dan daha iyi geldi işlemcisi ile sadece oyun oynamayacagim rander işleri tasarım işleri için i7 13700h daha iyi ve HP 5200mhz ram hızına sahip bu arada monitörlü , klavyeli ve mouseli ayrı olarka soğutucu ile birlikte kullanacağım
HP almayı düşünüyorum

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Bu arada AMD ve Nvidia düzgün çalışmıyor onu da belirteyim. İntel ile daha düzgün çalışıyor. Ortalama fpsi her zaman daha yüksek olur intel + nvidia nın.

Evet de Türkiye'de klasik ekran türü vardır bunun altındakiler bana kotu gelitor bide ben yılardır 2k 4k ekrana baktığım için iyice kötü gelio ben rog nebula ekranlı laptopta çöp ekran diyip satıp HP omen almış insanım 2k diye 😀
Dediğim gibi panel kalitesi istiyorsan Lenovo alman lazım, thinkpad 500nit olanlardan.

omer.dn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ömer Doğan
sendeki hangi modeli bende victus alacam ve genel olarak nasıl kronik ısınma sorunu var diyolar ama

HP Victus 16-e0046nt Amd R5 5600h 16gb 512gb Ssd Rtx3050 4gb Fdos 16.1" Fhd 144hz 54s67ea 54S67EA​

Model bu. Ben fazla ısınma sorunu yaşamadım. Normal kullanımda zaten az ısınıyor havalar da çok sıcak normal karşılıyorum. Oyun oynarken fanla oynuyorum fansız da oynadım klimalı odada yine fazla ısınmadı ama normal bi odada ısınıyor o da olsun artık. Şuan her oyunu oynatıyor gibi gow 4 oynuyorum yani ultra ayarların bi tık altında sıkıntı çıkmıyor. 16.1 biraz büyük ve ağır sadece baş kısmı da biraz sallanıyor ama çok problem olmuyor.

Top Bottom