Neler Yeni

Adrenalin 23.8.1 (WHQL Önerilir)

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,522
İsim
oğuzhan ege

Öne Çıkanlar​

• İçin destek
    • Aveum™ Ölümsüzleri

Düzeltilen Sorunlar​

• Değişken yenileme hızı etkinleştirilmiş Radeon™ RX 7000 serisi GPU'larda karışık yüksek çözünürlüklü ve yüksek yenileme hızlı ekranlarla belirli çoklu ekran kurulumlarını kullanırken yüksek boşta güçte iyileştirmeler. Ek ekran yapılandırmalarında boşta kalma gücünü iyileştirmek için daha fazla optimizasyon araştırılmaktadır.
  • AMD SmartAccess Belleği Etkinleştirildiğinde, AMD Radeon™ RX 5600 XT'de DirectX® 11 oyunlarında performans düşüşü yaşanabilir.
  • Radeon™ RX 7900 XTX gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde Ray-Tracing ve Dynamic Resolution Scaling etkinken Ratchet & Clank™: Rift Apart oynatılırken uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
  • Radeon™ RX 7000 serisi GPU'larda Starcraft II™ oynatılırken uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
  • Radeon™ RX 6900 XT gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde, Bloom Kapalı olarak ayarlıyken Rocket League™ oynarken aralıklı olarak bozulma gözlemlenebilir.
  • Radeon™ 700M serisi GPU'lara sahip AMD Ryzen™ işlemcilerde çeşitli oyunlarda performans düşüşü yaşanabilir.

Bilinen Sorunlar​

• Performance Metrics Overlay, çeşitli oyunlarda FPS için N/A bildirebilir.
  • AV1 codec'li AMD Yazılımı: Adrenalin Sürümü'nden kayıt yaparken ses zaman zaman videoyla senkronize olmayabilir.
  • Yerel karartma etkinleştirildiğinde, bazı SAMSUNG™ FreeSync Premium Pro ekranlarında ve TV'lerde belirli oyunlarda ekran doğru parlaklığa ulaşamayabilir.
  • Radeon™ RX 7000 serisi GPU'lara sahip belirli sistemlerde DirectX® 11 API setiyle Baldur's Gate 3 oynarken uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.

Önemli notlar​

• Bilgisayar yükseltmeleri sırasında bildirilen münferit yükleme sorunlarını ele alırken, Fabrika Sıfırlaması bir önlem olarak geçici olarak devre dışı bırakıldı. Kullanıcılar AMD Temizleme Yardımcı Programını geçici bir seçenek olarak kullanabilir.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,589
İsim
misfit
Ben halen 23.7.1'deyim. Var mı yükseltip sorun yaşayan?

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,522
İsim
oğuzhan ege
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
deneyenler varsa yorumlasın.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,340
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks

Öne Çıkanlar​

• İçin destek
    • Aveum™ Ölümsüzleri

Düzeltilen Sorunlar​

• Değişken yenileme hızı etkinleştirilmiş Radeon™ RX 7000 serisi GPU'larda karışık yüksek çözünürlüklü ve yüksek yenileme hızlı ekranlarla belirli çoklu ekran kurulumlarını kullanırken yüksek boşta güçte iyileştirmeler. Ek ekran yapılandırmalarında boşta kalma gücünü iyileştirmek için daha fazla optimizasyon araştırılmaktadır.
  • AMD SmartAccess Belleği Etkinleştirildiğinde, AMD Radeon™ RX 5600 XT'de DirectX® 11 oyunlarında performans düşüşü yaşanabilir.
  • Radeon™ RX 7900 XTX gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde Ray-Tracing ve Dynamic Resolution Scaling etkinken Ratchet & Clank™: Rift Apart oynatılırken uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
  • Radeon™ RX 7000 serisi GPU'larda Starcraft II™ oynatılırken uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
  • Radeon™ RX 6900 XT gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde, Bloom Kapalı olarak ayarlıyken Rocket League™ oynarken aralıklı olarak bozulma gözlemlenebilir.
  • Radeon™ 700M serisi GPU'lara sahip AMD Ryzen™ işlemcilerde çeşitli oyunlarda performans düşüşü yaşanabilir.

Bilinen Sorunlar​

• Performance Metrics Overlay, çeşitli oyunlarda FPS için N/A bildirebilir.
  • AV1 codec'li AMD Yazılımı: Adrenalin Sürümü'nden kayıt yaparken ses zaman zaman videoyla senkronize olmayabilir.
  • Yerel karartma etkinleştirildiğinde, bazı SAMSUNG™ FreeSync Premium Pro ekranlarında ve TV'lerde belirli oyunlarda ekran doğru parlaklığa ulaşamayabilir.
  • Radeon™ RX 7000 serisi GPU'lara sahip belirli sistemlerde DirectX® 11 API setiyle Baldur's Gate 3 oynarken uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.

Önemli notlar​

• Bilgisayar yükseltmeleri sırasında bildirilen münferit yükleme sorunlarını ele alırken, Fabrika Sıfırlaması bir önlem olarak geçici olarak devre dışı bırakıldı. Kullanıcılar AMD Temizleme Yardımcı Programını geçici bir seçenek olarak kullanabilir.
22.11.1deyim geçsem mi acaba

ozomona

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Özcan Karakaya

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,880
İsim
Abdullah Aydoğdu
23.5.1'deyim, herkes farklı sürüm kullanıp birbirine soruyor asjkfhsajkhgas çok önemli bir oyun için güncelleme gelmediği sürece bence gerek yok. Atıyorum sıpaydırmen 3 çıkar, oynamak için mecbur güncellersin.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,831
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Video kaydındaki ses senkron sorununu nasıl hâlâ çözemediler ya :D

Whattyu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
23.7.1/2 kullandım çok sıkıntılıydı (RX 5600XT) ama notta dedikleri gibi düzeltmişler

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ben SAM açınca fps yarıya düşüyor hala :D

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,831
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ben son 2-3 sürümdür öyle göze batan bir sorun yaşamıyorum 6800 XT ile. Bazen video izlerken ekran böyle bi 0.1 saniye falan beyazlanıp geliyor sadece :D

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
873
İsim
Emre
ben şimdi güncelledim sorun çıkarsa haber ederim

Son düzenleme:
Top Bottom