Neler Yeni

Sizce Amd mi Nvidiamı ?

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,723
İsim
Hacı
Ön yargı kır bende kırdım RX 5700 Aldım RX 6000 serisinde bile sorun olabiliyor sende olmaz başkalarında olur.

Sen yaşamıyorsun diye dünyadaki herkesin yaşamadığı anlamına gelmez.

Geldi gene yaşı kadar yıldır AMD kullandığım biri AMD savunmaya...
Yukarısını
Önyargı mı? Hem imzamı hem yukarıda yazdıklarımı okuyunuz...

19 yıldır AMD kullanıyorum ben benim kadar iyi bilen yoktur AMD yi. Adamların bu zamana kadar ki çıkardıkları tüm kartları ezbere biliyorum.
10 larca kez de wattman yedim driver sorunu yaşadım.
Arkadaş çevreme de aldırmıyorum AMD...

AhmetCan-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Ahmet Can
Yukarısını
Önyargı mı? Hem imzamı hem yukarıda yazdıklarımı okuyunuz...

19 yıldır AMD kullanıyorum ben benim kadar iyi bilen yoktur AMD yi. Adamların bu zamana kadar ki çıkardıkları tüm kartları ezbere biliyorum.
10 larca kez de wattman yedim driver sorunu yaşadım.
Arkadaş çevreme de aldırmıyorum AMD...
AMD watman Sinir bozuyor maalesef hocam 10 FPS düşük olsun Nvidia Çileden Çıkarıyor AMD Kartları İşlemcileri güzel Ekran kart da yıllardır sorun çözülmedi driver sorunu.

Yilmaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Emre Osman
userbechmark testlerinde ortalma olarak nvidia daha performanslı görünüyor. vram 8 gb olması yeterli ise rtx 4060 derim.
Userbenchmark kullanabileceğin en kötü site asla bakma. Nvidia bile önermiyor o siteyi i3'ü Ryzen 9 dan güçlü gösteriyordu bi ara sitenin sahibi AMD nefreti ile kafayı yemiş.

TahinPekmez

80+ Silver
bende 6700xt var memnunum ama.bir driver guncellesem.oynadigim.oyuna drop.girmeye başlıyor. görüntü bozuluyor, yeniden oyunun grafik.ayarlarina kısıp açma konusunda ayar geçmem gerekiyor. 1660 ti den geçmiştim 3070 rakibi diye. ama bir dahakine amd almam şahsen.yeni cikan iki oyuna destek veriyor elindeki oyuna köstek oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Rıdvan Burak
AMD watman Sinir bozuyor maalesef hocam 10 FPS düşük olsun Nvidia Çileden Çıkarıyor AMD Kartları İşlemcileri güzel Ekran kart da yıllardır sorun çözülmedi driver sorunu.
Onaylanmamış driver yüklendiği için olabilirmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende 6700xt var memnunum ama.bir driver guncellesem.oynadigim.oyuna drop.girmeye başlıyor. görüntü bozuluyor, yeniden oyunun grafik.ayarlarina kısıp açma konusunda ayar geçmem gerekiyor. 1660 ti den geçmiştim 3070 rakibi diye. ama bir dahakine amd almam şahsen.yeni cikan iki oyuna destek veriyor elindeki oyuna köstek oluyor.
Reis onaylanmış driver yükle sende

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Mehmet Ali DENİZ
İlgilendiği Kategoriler
Siber Güvenlik, Güvenlik Duvarı, Anti Virüs, Domain Controller, File Server, Oyun ve Bilgisayar Bileşenleri
Bu konu ülkemizde yıllarca tartışıldı ve tartışılmaya da devam edecek. Öncelikle başlıkta Nvdia vs AMD demişsin ama içeriğe bakınca markanın modellerini kıyasladığını görüyoruz. Marka kıyaslaması ayrı, model kıyaslaması ayrı olmalıdır.
AMD vs Nvidia diye sorarsan eğer benim şahsi düşüncem Nvidia olacaktır çünkü rakibine göre daha stabil paketler içeren
, ray tracing teknolojisinde daha ileri, son kullanıcıyı üzmeyen güncel bir yapıya sahip. AMD asla kötü demiyorum, şuan bulunduğu noktada gayet güzel fakat eski kartlarında hala wattman hatası alan kullanıcılar var. Nvidia ise sektörde bu konulardan ötürü rakibinin bir adım ötesinde.
Model kıyaslamaya gelecek olursak; yazında belirttiğin her iki kartın internette oyun performanslarına bakabilir, notlarını alabilir, ona göre sistem alırken değiştirme talebinde bulunabilirsin.

oliveforge99

80+ Silver

WHQL' de yükleseniz öyle. AMD tarafı biraz narin. Öyle her sürücüyü yüklerseniz sizi üzer. Bilgisayarın sağını solunu kurcalamaya alışık insanlar için ciddi bir fark olmuyor bana göre o ayrı.

Son düzenleme:

AhmetCan-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Ahmet Can

Alakası yok Whql Kuruyoruz zaten

AMD Bu yüzden almayın diyorum geçen ekran yeşil ekran başıma geldi Görüntü bozuldu +
IMG_20231011_202701_349.jpg

Screenshot_20231109-115943.jpg

Son düzenleme:

Tolga1907

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Tolga
AMD ile çalışacaksan Sapphire marka ekran kartına yönelmeni öneririm. Diğer markalar ikisine birden çalışınca sorun yazılımda deyip çözüm üretmiyorlar herhangi bir sıkıntıda. Neden Sapphire çünkü bu marka sadece AMD ile çalışıyor çocukluğumdan beri 7 kart aldık ve aldım 5 i Sapphire hiç sıkıntı çıkarmadı. Şuanda Nvidia dayim. AMD çocukluğumdan beri yazılım problemini çözemedi. Mezara gidecez agalarda hâlâ watman hatası alan var 😂😂

pppoe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Hasan
Alacağım bilgisayarda hanisi takılı olacak bilemiyorum hem performans hem uzun ömür istiyorum sizce hangisi

+100 watt elektrik fazla çeker AMD 😄
Faturayı sen ödemiyor isen AMD al

TahinPekmez

80+ Silver

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,701
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Alacağım bilgisayarda hanisi takılı olacak bilemiyorum hem performans hem uzun ömür istiyorum sizce hangisi

Nvidia

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Gorkem Yavuz

Rx6700xt tabikide. Konu bile açmaya gerek yoktu dostum.

Bende amd var driver sorunu cart curt yaşamıyorum uzun suredir

Dlss3.0 felan diyosan nvidia, önemli değil diyosan amd
Bende driver sorunu yaşamadım, 1 aydır kullanıyorum pc yi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,985
Üyeler
142,066