Neler Yeni

Pc için lian li lancool 216 aldım. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor?

gaintar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Ahmet Eren Çetin
Bugün pc toplamaya başladım. Kasa olarak lian li lancool 216 aldım. Bundan sonra ne yapmalıyım ram filan mı almalıyımYoksa monitör filan mı alıyım her ay yeni şeyler eklicem Ve ne almalıyım bu ay 4500 kaldı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu anlık rx5600 işlemci düşündüm bu arada kutulu kutusuz ne fark ediyor

Bir de sahibinden de almak mantıklı mı param güvende ile

semih.1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Efe semih cunkur
Bugün pc toplamaya başladım. Kasa olarak lian li lancool 216 aldım. Bundan sonra ne yapmalıyım ram filan mı almalıyımYoksa monitör filan mı alıyım her ay yeni şeyler eklicem Ve ne almalıyım bu ay 4500 kaldı.

Bir de sahibinden de almak mantıklı mı param güvende ile
türkiye ekonomisine göre en pahalısını alman en iyisi olur parçalardam kutulu kutusuz eğer ileride satıcaksan fiyat farkı oluyor 2. el işlemci testleri yapılıp alınabilir bence param güvende hakkında bişi demiyorum

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Anıl Aykın

Fark etmiyor, fan çıkmıyor diye biliyorum ayrıyetten belirtmedikleri sürece fakat bence en azından güzel bir kule tipi soğutucu almak geleceğe yönelik olabilir. Bence ilk olarak anakart al. Anakartına göre şekillendir sistemi (ram rgb veya farklı renkte vesaire). Sırayla artık bütçene göre şekillendir ve ben olsaydım önceliği anakarttan sonra işlemciye ve ekran kartına verirdim (diğerlerine göre daha pahalılar çünkü).

gaintar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Ahmet Eren Çetin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
türkiye ekonomisine göre en pahalısını alman en iyisi olur parçalardam kutulu kutusuz eğer ileride satıcaksan fiyat farkı oluyor 2. el işlemci testleri yapılıp alınabilir bence param güvende hakkında bişi demiyorum
2. El almıyım diyorum bşraz baktım da param güvendeyle aynı paraya geliyor zaten direk kutulu alıcam ama satmam yani.

Fark etmiyor, fan çıkmıyor diye biliyorum ayrıyetten belirtmedikleri sürece fakat bence en azından güzel bir kule tipi soğutucu almak geleceğe yönelik olabilir. Bence ilk olarak anakart al. Anakartına göre şekillendir sistemi (ram rgb veya farklı renkte vesaire). Sırayla artık bütçene göre şekillendir ve ben olsaydım önceliği anakarttan sonra işlemciye ve ekran kartına verirdim (diğerlerine göre daha pahalılar çünkü).
Anakart olarak ne alıyım sizce 4500 liram var şu an

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Anıl Aykın
2. El almıyım diyorum bşraz baktım da param güvendeyle aynı paraya geliyor zaten direk kutulu alıcam ama satmam yani.

İleride işlemci nesli değişeceğin zaman anakartı da değişeceğin için fazla para baymana gerek yok bence, hala am4 soketten devam edersen ya da 12. nesil intel alsaydın 13'e çıkarken anakart değişmene gerek kalmazdı o ayrı mesele. Artan parayla aslında ram-işlemci soğutucusu-psu alınabilir.

ruaF1912

80+ Bronze
O kasanın en büyük eksiği dust filter olmaması, öndeki 2x 16cm fan, kasa içerisine felaket şekilde toz toplayacak, ali express üzerinde dust filter alman lazım, arama kısmına modeli yazarsan çıkıyor.

gaintar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Ahmet Eren Çetin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İleride işlemci nesli değişeceğin zaman anakartı da değişeceğin için fazla para baymana gerek yok bence, hala am4 soketten devam edersen ya da 12. nesil intel alsaydın 13'e çıkarken anakart değişmene gerek kalmazdı o ayrı mesele. Artan parayla aslında ram-işlemci soğutucusu-psu alınabilir.
Ben de pek bilmiyorum toplama işini sıfırdsn başlıyorum araştırma yapıyorum hangi anakart olacak vs onu bilmiyorum sence hamgisi iyidir şu an

O kasanın en büyük eksiği dust filter olmaması, öndeki 2x 16cm fan, kasa içerisine felaket şekilde toz toplayacak, ali express üzerinde dust filter alman lazım, arama kısmına modeli yazarsan çıkıyor.
Tamam bakıyım

semih.1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Efe semih cunkur

Am4 günümüzde yeterli oluyor 1. anakart 2. anakart bunlardan birisini alabilirsiniz

deekk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Esen
ben filtreyi aldım ama gene güzel topluyor tozu. fanlar çok büyük. volume olarak çok fazla hava giriyor içine kasanın

gaintar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Ahmet Eren Çetin
ilk önce anakartı belirle. işlemci ve ram'i ona göre seçmen gerek.
Belirledim gibi bunu almayı düşünüyorum ama bilmiyorum https://shbd.io/s/fvF6Bh2V

Anakartta 2. el tavsiye etmiyorum 0 almanız daha iyi olur
O zaman ben ilkini alıyım bence çünkü 4600 vermek mantıklı gelmdi ama bir bakıyım ikisinde

Yine de anakart bakıcam baya ona göre bir şeyler yapıyım.

Anakart olarak micro alınır mı

Son düzenleme:
Top Bottom