Neler Yeni

Rx 7900 XT vs Rx 7900 XTX

mr.mario

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Tercan
Bütçe
35000
Merhabalar yakında bir sistem toplayacağım Allah izin verirse rx 7900 XT yada xtx düşünüyorum ama arada şuanda sanırım 10 k fiyat farkı var değer mi sizce birde genelde hikayeli oyunlar oynamayı düşünüyorum god of War cof assasins Creed gibi bu tarz oyunlarda saf güç mü yoksa teknoloji mi seçmeliyim ama burada kafam karışıyor dlss ray tracing ışın izleme ne kadar fark eder nvdia ya mi dönmeliyim bu fiyat bareminde maksimum 4070 ti falan düşünebilirim sanırım sizce hangi kartı seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
Ramazan Yiğit Demir
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mirhan Yalçın

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Merhabalar yakında bir sistem toplayacağım Allah izin verirse rx 7900 XT yada xtx düşünüyorum ama arada şuanda sanırım 10 k fiyat farkı var değer mi sizce birde genelde hikayeli oyunlar oynamayı düşünüyorum god of War cof assasins Creed gibi bu tarz oyunlarda saf güç mü yoksa teknoloji mi seçmeliyim ama burada kafam karışıyor dlss ray tracing ışın izleme ne kadar fark eder nvdia ya mi dönmeliyim bu fiyat bareminde maksimum 4070 ti falan düşünebilirim sanırım sizce hangi kartı seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

7900 XT al geç, 10K fazla vermeye değmez.

mr.mario

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Tercan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yani sizce 10 k fiyat farkına değer mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizde sanırım aynı kartı kullanıyorsunuz yanlış mı hatırlıyorum

Yok alakam yok, ama 7900 XT FP bir kart ve XTX ile arasında 10K fiyat farkına değicek bir fark yok.

mr.mario

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Tercan
Bence 7900 XT yeterli olur.

Peki nvdia dlss ray tracing gibi özellikler açıldığında nasıl bir fark olur sence görüntü çamurlastirdigi da söyleniyor ama uzun vadede saf güç mü teknoloji mi daha iyi olur

Yok alakam yok, ama 7900 XT FP bir kart ve XTX ile arasında 10K fiyat farkına değicek bir fark yok

Peki nvdia dlss ray tracing gibi özellikler açıldığında nasıl bir fark olur sence görüntü çamurlastirdigi da söyleniyor ama uzun vadede saf güç mü teknoloji mi daha iyi olur
Fikrin için çok teşekkür ederim

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Teknoloji olarak pek geride kalmassın. Ray tracing özelliği nasıl dersen 2. RTX kartımdayım, RT yi bir kaç oyunda kullandım ve CP 2077 yani RT nin en güzel gözüktüğü bir oyunda bile o kadar lazım değil.

Ray tracing çok lazım bir teknoloji değil benim görüşüm, zaten bu yüzden DLSS teknolojisine abandı Nvidia çünkü daha çok ilgi gördü. Malum fazla FPS daha mühim kullanıcılar için.

AMD de gereken cevabı vermeye başladı ve devam edicektir, FSR 3.1 güzel deniyor.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,729
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Ray tracing pek bir artısı yok ben kullandım. DLSS benzeri FSR var zaten AMD'de. Nvidia en büyük avantajı yazılımın iyi olması. AMD sıkıntı çıkarabiliyor. Saf güç daha önemli.

Top Bottom