Neler Yeni

Asus Prime B450M-K Yetersiz mi Kalıyor?

harunoz94

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Harun
Merhaba arkadaşlar. Forumda daha öncede bu konu ile ilgili konu açmıştım fakat çözüm bulamadım . Sistemimde oyun açıldığı zaman yani yüke bindiği zaman kilitlenme meydana geliyordu ve yeniden başlatmak durumunda kalıyordum . Kısmen bazı sorunları çözmüş bulunmaktayım ama aklımı kurcalayan bir kaç soru daha var . Sistemimde yapmış olduğum benchmark test lerinde işlemci kısmında hiç bir sorun çıkmıyor . Ekran kartını test ettiğim zaman 64° ' yi bulduğu zaman otomatik olarak kilitleniyordu sistem. Bu oynamış olduğum bütün oyunlarda geçerli. Ekran kartında sorun olduğunu düşünerek garantiye gönderdim fakat garantiden geri döndüğünde herhangi bir sorunun olmadığını bana bildirdiler. Tekrar anakartı garantiye gönderdim. Anakartın sıfırını teslim aldım fakat sorun yine aynı şekilde devam etti. Ram'de sıkıntı vardır diye rami gönderdim fakat ondada sıkıntı çıkmadı. Kullanmış olduğum sistemde bunlar mevcut ;
Anakart = Asus Prime B450M-K
Ekran Kartı = Msi Armor Rx 590 8GB
İşlemci = Amd Ryzen R5 2600
Ram = Corsair Vengeance 8Gb (2x)
Psu = Fsp 850w 80+Gold
Sorunu şu şekilde kısmen çözdüm fakat hâlâ kafamı karıştıran bazı durumlar var . Normalde ekran kartımın max frekans hızı 8000Mhz. Fakat aldığım ilk günden beri 2000Mhz de sabit çalışıyordu ve sürekli hata veriyordu. Bunu 1800Mhz ye çektiğim zaman oyunlarda hiç bir sıkıntı kalmıyor ve ultra grafikte dahi sıkıntı çıkarmıyor. Anakartım yetersiz mi kalıyor bu konuda emin değilim . Bana yardımcı olabilir misiniz?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Alakası yok anakart ile.

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Niye yetersiz kalsın hocam?

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
niye yetersiz kalsın?
Gayet yeterde 850W nedir ya? 500w yeterdi.

harunoz94

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Harun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde 550w psu vardı . Bazı kaynaklarda yetersiz kalabileceğin gördüm bu yüzden değiştirmiştim. Peki bu sorun anakarttan veya ekran kartından değilse sorunun kaynağı tam olarak neyden kaynaklıdır bana yardımcı olabilirmisiniz?

Çınar Yaşar

80+ Gold
Anakart ile ilgili değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten 3700x'e kadar rahatça takarsın

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
benim sistem reset attı 2 kere
bide youtube video izlerken ekran dondu
çözümü var mı ?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Merhaba arkadaşlar. Forumda daha öncede bu konu ile ilgili konu açmıştım fakat çözüm bulamadım . Sistemimde oyun açıldığı zaman yani yüke bindiği zaman kilitlenme meydana geliyordu ve yeniden başlatmak durumunda kalıyordum . Kısmen bazı sorunları çözmüş bulunmaktayım ama aklımı kurcalayan bir kaç soru daha var . Sistemimde yapmış olduğum benchmark test lerinde işlemci kısmında hiç bir sorun çıkmıyor . Ekran kartını test ettiğim zaman 64° ' yi bulduğu zaman otomatik olarak kilitleniyordu sistem. Bu oynamış olduğum bütün oyunlarda geçerli. Ekran kartında sorun olduğunu düşünerek garantiye gönderdim fakat garantiden geri döndüğünde herhangi bir sorunun olmadığını bana bildirdiler. Tekrar anakartı garantiye gönderdim. Anakartın sıfırını teslim aldım fakat sorun yine aynı şekilde devam etti. Ram'de sıkıntı vardır diye rami gönderdim fakat ondada sıkıntı çıkmadı. Kullanmış olduğum sistemde bunlar mevcut ;
Anakart = Asus Prime B450M-K
Ekran Kartı = Msi Armor Rx 590 8GB
İşlemci = Amd Ryzen R5 2600
Ram = Corsair Vengeance 8Gb (2x)
PSU = Fsp 850w 80+Gold
Sorunu şu şekilde kısmen çözdüm fakat hâlâ kafamı karıştıran bazı durumlar var . Normalde ekran kartımın max frekans hızı 8000Mhz. Fakat aldığım ilk günden beri 2000Mhz de sabit çalışıyordu ve sürekli hata veriyordu. Bunu 1800Mhz ye çektiğim zaman oyunlarda hiç bir sıkıntı kalmıyor ve ultra grafikte dahi sıkıntı çıkarmıyor. Anakartım yetersiz mi kalıyor bu konuda emin değilim . Bana yardımcı olabilir misiniz?
Donanımsal sıkıntı yoksa yazılımsal sıkıntı var. Driverları program kullanarak yüklediniz mi hiç? Ayrıca doğru driverların yüklü olduğuna emin misin?

harunoz94

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Harun
Donanımsal sıkıntı yoksa yazılımsal sıkıntı var. Driverları program kullanarak yüklediniz mi hiç? Ayrıca doğru driverların yüklü olduğuna emin misin?
Driver'ların hepsi güncel. Program kullanmayı tercih etmiyorum bütün driver'ları kendi sitesinden indirip güncelledim.

Çınar Yaşar

80+ Gold
Top Bottom