Neler Yeni

0xc00000e9 hatası alıyorum ve Format atamıyorum mavi ekran geliyor

Tuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Tuna eroglu
RAM
Corsair 2x8 3000 mhz
SSD
Xpg spectrix s40g
Ekran kartı
Sapphire rx 580 8g
Anakart
Asus tuf gaming b450 pro
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600X
Merhaba bilgisayarımı açtım 0xc00000e9 hatası aldım ve çözüm bulamadım ve format atma kararı aldım, daha geçen ay format atmıştım ve aynı flash ile format atmak istedim error bios/legacy boot of UEFI-only Media hatasını aldım ve çözümü buldum bu sefer de format atmak istediğimde flash üzerinden sistemi açınca sadece mavi ekranın olduğu bir hata alıyorum ve 2 3 dk sonra sistem kapanıyor, neler yaptım ise çözüm bulamadım. Legacy boot ayarını UEFI yapıyorum mavi ekran geliyor sonra UEFI ayarını sıfırlıyorum ve error bios/legacy boot of UEFI-only Media hatası geliyor.

Ayrıyeten 2TB 3.5 Seagate HDD ve Samsung 2.5 1TB HDD takılı.

Ekler

• IMG_20230406_185404.jpg
    IMG_20230406_185404.jpg
    2.2 MB · Hit: 37
  • IMG_20230406_185248.jpg
    IMG_20230406_185248.jpg
    3.9 MB · Hit: 32

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,732
İsim
Emre Zengin
RAM
Corsair 2x8 3000 mhz
SSD
Xpg spectrix s40g
Ekran kartı
Sapphire rx 580 8g
Anakart
Asus tuf gaming b450 pro
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600X
Merhaba bilgisayarımı açtım 0xc00000e9 hatası aldım ve çözüm bulamadım ve format atma kararı aldım, daha geçen ay format atmıştım ve aynı flash ile format atmak istedim error bios/legacy boot of UEFI-only Media hatasını aldım ve çözümü buldum bu sefer de format atmak istediğimde flash üzerinden sistemi açınca sadece mavi ekranın olduğu bir hata alıyorum ve 2 3 dk sonra sistem kapanıyor, neler yaptım ise çözüm bulamadım. Legacy boot ayarını UEFI yapıyorum mavi ekran geliyor sonra UEFI ayarını sıfırlıyorum ve error bios/legacy boot of UEFI-only Media hatası geliyor.

Ayrıyeten 2TB 3.5 Seagate HDD ve Samsung 2.5 1TB HDD takılı.
BIOS'tan UEFI'yı aktif et. Ondan sonra BIOS'tan kaydedip çık. Çıkar çıkmaz F8 tuşuna durmadan bas. Gelen ekranda flash belleğini seç.

Tuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Tuna eroglu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS'tan UEFI'yı aktif et. Ondan sonra BIOS'tan kaydedip çık. Çıkar çıkmaz F8 tuşuna durmadan bas. Gelen ekranda flash belleğini seç.
Hocam zaten öyle yapıyorum f8 den flashı seçiyorum görsel 1 deki gibi oluyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,732
İsim
Emre Zengin
Hocam zaten öyle yapıyorum f8 den flashı seçiyorum görsel 1 deki gibi oluyor
Hocam SSD'de bir sorun olabilir. (Bu modelle ilgili 3-4 konu gördüğümü hatırlıyorum ve bozulanlar genellikle ilk 6 ayını doldurmamıştı.) Harddisklerinin içi boşsa M2 SSD'yi BIOS'tan devre dışı bırakıp HDD üstünden format atmayı dene bakalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak şunun da notunu düşeyim. Belleğin içindeki Windows dosyaları da bozulmuş olabilir.

• Beğen
Reaksiyonlar: M.2.

Tuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Tuna eroglu
Hocam SSD'de bir sorun olabilir. (Bu modelle ilgili 3-4 konu gördüğümü hatırlıyorum ve bozulanlar genellikle ilk 6 ayını doldurmamıştı.) Harddisklerinin içi boşsa M2 SSD'yi BIOS'tan devre dışı bırakıp HDD üstünden format atmayı dene bakalım.

Ek olarak şunun da notunu düşeyim. Belleğin içindeki Windows dosyaları da bozulmuş olabilir.
Hocam öyle bir şey olacağını hiç sanmıyorum daha yeni kullandım format attım o flash ile ne yaparsam yapayım mavi ekranı aşamadım

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

Benzer durumu yaşamıştım. Farklı bellekteki Win çözüm olmuştu... +1

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,732
İsim
Emre Zengin
Hocam öyle bir şey olacağını hiç sanmıyorum daha yeni kullandım format attım o flash ile ne yaparsam yapayım mavi ekranı aşamadım
Kasanın arkasına takıp dene bakalım. Tam olarak sorunu neyin tetiklediğinden emin olamadım.

Tuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Tuna eroglu
Kasanın arkasına takıp dene bakalım. Tam olarak sorunu neyin tetiklediğinden emin olamadım.
Yok hocam aynı çok değişik bir sorun hayatımda ilk defa karşılaşıyorum

Benzer durumu yaşamıştım. Farklı bellekteki Win çözüm olmuştu... +1
Başka çözüm yolu yok mu hocam şuanda flash bulamıyorum çünkü

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,807
Üyeler
156,676
Son üye