Neler Yeni

1 aylık köpeğimi nasıl besleyebilirim

PolarB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Arda gül
Tam olarak 40. Gününde 30 da annesi sütten kesti ısırmadan kaynaklı pug cinsi bir köpek ve iyi gelişmesini istiyorum suan kedi maması ve yavru yaş maması(2 gunde 1) ile besliyorum başka eklemem gerken bir şey varmı yoksa yanlış mı yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Özgür Kaptam
Tam olarak 40. Gününde 30 da annesi sütten kesti ısırmadan kaynaklı pug cinsi bir köpek ve iyi gelişmesini istiyorum suan kedi maması ve yavru yaş maması(2 gunde 1) ile besliyorum başka eklemem gerken bir şey varmı yoksa yanlış mı yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hocam en dogrusu veterinere danismak ama kedi mamasi vermeniz cok dogru degil kedi mamasi protein olarak kopek mamasindan daha yuksek olmasina karsin kopekler kedi mamasi yer ve severler ama cild vb sorunlar ortaya cikarabilir bu tavsiyem veteriner hekime danismaniz olur ancak o olmassa bile en azindan kedi mamasi yerine kopek kuru mamasi verin small mini vb boylar var arastirin ona gore alin 40. gunde o bile tamamen dogrumu emin degilim

Son düzenleme:

PolarB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Arda gül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam en dogrusu veterinere danismak ama kedi mamasi vermeniz cok dogru degil kedi mamasi protein olarak kopek mamasindan daha yuksek olmasina karsin kopekler kedi mamasi yer ve severler ama cild vb sorunlar ortaya cikarabilir bu tavsiyem veteriner hekime danismaniz olur ancak o olmassa bile kopek kuru mamasi verin small mini vb. turler var arastirin ona gore alin ben proplan kullaniyorum tavsiye ederim
Tesekkur ederim cevabiniz icin bende proplan soylemistim somonlu o gelene kadar bunu veriyorum 1 aylik olmasına karşın dişi var ve oyuncu kendisi ama genede en azından 1 ay daha anne sütü içebilseydi keşke onun yerine ne geçer mesela laktozsuz süt vs. Verilebilirmi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Özgür Kaptam
Tesekkur ederim cevabiniz icin bende proplan soylemistim somonlu o gelene kadar bunu veriyorum 1 aylik olmasına karşın dişi var ve oyuncu kendisi ama genede en azından 1 ay daha anne sütü içebilseydi keşke onun yerine ne geçer mesela laktozsuz süt vs. Verilebilirmi
Sut ve peynir grubunu az olmak kaidesi ile veriyorum ben hicbirsıkıntu yok ama 40 gunluk oldugu icin bilemiyorum ayrica normal sut bence anne sutu yerine gecmez onun icin veterinerlerde ozel sut tozu ve turevi urunler var oda suan icin gereklimi urunu kedi mamasi vermeseniz cok guzel olurmus mama degisiklinde normalde belli asamali sekilde gecilir ama kedi mamasi oldugu icin ne kadar erken kurtulursaniz okadar iyi mama gecisinde yememe ishal gibi durumlarla karsilasabilirsiniz korkmayin ama veteriner hekime muaakkak danisin bir goturun zaten 20 gun sonra ic dis parazit ve asilarin baslangici ve karma icin goturmek zorundasiniz

Son düzenleme:

PolarB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Arda gül
Sut ve peynir grubunu az olmak kaidesi ile veriyorum ben hicbirsıkıntu yok ama 40 gunluk oldugu icin bilemiyorum ayrica normal sut bence anne sutu yerine gecmez onun icin veterinerlerde ozel sut tozu ve turevi urunler var oda suan icin gereklimi bilinmez soylediginiz mama gayet guzel fp urunu kedi mamasi vermeseniz cok guzel olurmus mama degisiklinde normalde belli asamali sekilde gecilir ama kedi mamasi oldugu icin ne kadar erken kurtulursaniz okadar iyi mama gecisinde yememe ishal gibi durumlarla karsilasabilirsiniz korkmayin ama veteriner hekime muaakkak danisin bir goturun zaten 20 gun sonra ic dis parazit ve asilarin baslangici ve karma icin goturmek zorundasiniz
Veterineri 1 2 haftaya iç dış parazitini yapacak sonra birkac aşısı daha var ve kedi mamasınıda vetetiner verdi simdilik yedir diye . Cok erken kesildi sutten gelismesinde sıkıntısı yok şuan annesi cok sut verdi kana kana icti fakat yinede 1 ay az geldi sut zararliymis onerdiginiz ozel sut tozunu kullanicam ozaman cok tesekkur ederim yardiminiz için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sut ve peynir grubunu az olmak kaidesi ile veriyorum ben hicbirsıkıntu yok ama 40 gunluk oldugu icin bilemiyorum ayrica normal sut bence anne sutu yerine gecmez onun icin veterinerlerde ozel sut tozu ve turevi urunler var oda suan icin gereklimi bilinmez soylediginiz mama gayet guzel fp urunu kedi mamasi vermeseniz cok guzel olurmus mama degisiklinde normalde belli asamali sekilde gecilir ama kedi mamasi oldugu icin ne kadar erken kurtulursaniz okadar iyi mama gecisinde yememe ishal gibi durumlarla karsilasabilirsiniz korkmayin ama veteriner hekime muaakkak danisin bir goturun zaten 20 gun sonra ic dis parazit ve asilarin baslangici ve karma icin goturmek zorundasiniz
Marka öneriniz varmıdır

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Özgür Kaptam
Veterineri 1 2 haftaya iç dış parazitini yapacak sonra birkac aşısı daha var ve kedi mamasınıda vetetiner verdi simdilik yedir diye . Cok erken kesildi sutten gelismesinde sıkıntısı yok şuan annesi cok sut verdi kana kana icti fakat yinede 1 ay az geldi sut zararliymis onerdiginiz ozel sut tozunu kullanicam ozaman cok tesekkur ederim yardiminiz için
Rica ederim süt tozunu zaten veterinerde bulabilirsiniz arayin sorun uygunmudur diye cunku genelde daha kucuk hayvanlar icin uygulaniyor uygunsa gider alirsiniz harici kedi mamasi vermesi ilginc geldi bizim veterinerde odul mamasi olarak her asida veriyor ve daha proteinli oldugunu soyledigi zaman ozaman bende evde ondan veriyim demistim direk hayir diyip fazlasinin zararli oldugunu soyledi

PolarB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Arda gül
Rica ederim süt tozunu zaten veterinerde bulabilirsiniz arayin sorun uygunmudur diye cunku genelde daha kucuk hayvanlar icin uygulaniyor uygunsa gider alirsiniz harici kedi mamasi vermesi ilginc geldi bizim veterinerde odul mamasi olarak her asida veriyor ve daha proteinli oldugunu soyledigi zaman ozaman bende evde ondan veriyim demistim direk hayir diyip fazlasinin zararli oldugunu soyledi
Zaten 2 gun var gelmesine yemin daha bugun koyduk kedi mamasınıda simdiye kadar koprk maması yiyordu

Top Bottom