Neler Yeni

%1 ve %0.1 fps değerlerinin düşük olması neyden kaynaklı olabilir

jklm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Semih
Mesela Lolde 250 fps alıyorsam %1 fps değerim maksimimum 30 %0.1 1 filan bazen 0 oluyor ama steam pubg her zaman bu değerler 0 malum fps drop yaşanıyor
rtx 3050
i3 12100f
2x8 3200 cl 18
sisteme bütün testleri yapmama rağmen asla sorun çıkmıyor ama fps drop yaşanıyor hatta gta 5 filan ekran kartı 73 derecleri görüyor asus dual modeli olmasına rağmen şuan sadece ekran kartını değiştirerek test edebilirim sizce sorun ondan olabilirmi?

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
843
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
Mesela Lolde 250 fps alıyorsam %1 fps değerim maksimimum 30 %0.1 1 filan bazen 0 oluyor ama steam PUBG her zaman bu değerler 0 malum fps drop yaşanıyor
rtx 3050
i3 12100f
2x8 3200 cl 18
sisteme bütün testleri yapmama rağmen asla sorun çıkmıyor ama fps drop yaşanıyor hatta gta 5 filan ekran kartı 73 derecleri görüyor asus dual modeli olmasına rağmen şuan sadece ekran kartını değiştirerek test edebilirim sizce sorun ondan olabilirmi?
dediğin gibi fps drop yaşıyorsun

Cpu ve Gpu nun kullanım ve sıcaklık oranlarına bak. Ram in kullanım oranına bak birde oyunu hangi diske kaydettiysen o diskin sağlığına bak belki disk ile alakalıdır

jklm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Semih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dediğin gibi fps drop yaşıyorsun

Cpu ve Gpu nun kullanım ve sıcaklık oranlarına bak. Ram in kullanım oranına bak birde oyunu hangi diske kaydettiysen o diskin sağlığına bak belki disk ile alakalıdır
Normalde asla darboğaz olamması lazımken bazı oyunlarda %100 darboğaz yaşıyorum ram kullanımımda yüksek oyunlarda 11 15 gb arası oluyor diskim ise nvme m2 ssd 95 sağlığı

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
843
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
Normalde asla darboğaz olamması lazımken bazı oyunlarda %100 darboğaz yaşıyorum ram kullanımımda yüksek oyunlarda 11 15 gb arası oluyor diskim ise nvme m2 ssd 95 sağlığı
Hangi oyunlarda darboğaz yasıyorsunuz ?

Hiç İşlemci hızına baktınızmı acaba belki bios ayarları sıfırlanmıstır veya dengeli güç modundadır bilgisayar

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,521
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Acaba sistem kendinimi kısıtlıyor normalde o sistemde olmaması gerek darboğaz

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,124
İsim
Sinan Aba
Mesela Lolde 250 fps alıyorsam %1 fps değerim maksimimum 30 %0.1 1 filan bazen 0 oluyor ama steam PUBG her zaman bu değerler 0 malum fps drop yaşanıyor
rtx 3050
i3 12100f
2x8 3200 cl 18
Pubg de işlemciden dolayı yapıyordur 4 çekirdekli işlemciler online oyunlarda tıkanayor işlemci kullanımı 90 hatta 100 bile olabiliyor. Grafikler düşük ise yükseltmeyi dene

jklm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Semih
Hangi oyunlarda darboğaz yasıyorsunuz ?

Hiç İşlemci hızına baktınızmı acaba belki bios ayarları sıfırlanmıstır veya dengeli güç modundadır bilgisayar
Hayır turbo boost 4103 mhz çalışıyor darboğazı en çok yaşadıgım oyunlar pubg ve gta 5 ama sıkıntı şu mesela bu darboğazlar anlık oluyor. fırlamalarla cpu kullanımım düşük olsa bile fps drop yine yiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

PUBG de işlemciden dolayı yapıyordur 4 çekirdekli işlemciler online oyunlarda tıkanayor işlemci kullanımı 90 hatta 100 bile olabiliyor. Grafikler düşük ise yükseltmeyi dene
grafikleri yükseltsemde gine fps drop yaşıyorum işlemci kullanımım düşük olsa bile

Acaba sistem kendinimi kısıtlıyor normalde o sistemde olmaması gerek darboğaz
Bilmiyorum artık donanımsal bir sıkıntı var ama açığa çıkmıyor sorun asla

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,521
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hayır turbo boost 4103 mhz çalışıyor

grafikleri yükseltsemde gine fps drop yaşıyorum işlemci kullanımım düşük olsa bile

Bilmiyorum artık donanımsal bir sıkıntı var ama açığa çıkmıyor sorun asla
Laptop olsaydı elinizde power limit vardır diyecektim ancak laptopta değil elinizdeki benimde kafam karıştı şahsen

jklm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Semih
Laptop olsaydı elinizde power limit vardır diyecektim ancak laptopta değil elinizdeki benimde kafam karıştı şahsen
Çok garip bir sorun vallahi mesela ekran kartının bazı parametlerelide gözükmüyor birde ekran kartım bence Throttle oluyor. throttlestop uygulamasından bazı limitleri filanda kaldırıp ayar yaptım fps drop azalttı ama gine oluyor 1 yıllık süre zarfında fps droplar gittikçe azalmaya başladı ama asla gitmedi ramleride cl 16-14 e ayarlayıp denedim ama aynı durum

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
C-Locker
rtx 3050
i3 12100f
2x8 3200 cl 18
Hocam ben aynı sorunları yaşarken v-sync açarak dropları minumuma indiriyordum. Hiç bir çözüm bulamazsanız o şekilde deneyebilirsiniz

jklm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Semih
Hocam ben aynı sorunları yaşarken v-sync açarak dropları minumuma indiriyordum. Hiç bir çözüm bulamazsanız o şekilde deneyebilirsiniz
Valla hocam V-Sync da fayda etmiyor ama ben sorunu bulup artık hangi parça arızalıysa onu değiştirmek istiyorum

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,521
İsim
Emre
Discord
necromancerr
  • Beğen