Neler Yeni

10.000TL'ye Bilgisayar Önerileriniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Metehan Yıldırım
Evet arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi 2.5 ay içerisinde elime bir miktar para geçecek. Donanım Arşivi youtube kanalının atmış olduğu F/P Gamepower Monitörü alacağım ardından kalan paramla (yaklaşık 10K) bir bilgisayar toplamak istiyorum ama bu konularda haddinden fazla bilgisizim. Yanlış bir işlem yapıp yanlış bir karar alıp sürekli darboğazda kalan kendi kendini zorlayan yada dengesiz bir sistemim olsun istemiyorum haliyle. Yeni nesil ve eski nesil çoğu oyunu oynayacağım güzel bir bilgisayar toplamak istiyorum aynı zamanda yazılım üzerine çalıştığımdan yazılımsal işlerimi de eğlence için baktığım render işlerini ve sırf eğlenmek için açacağım yayınlarımı yaparken rahat rahat da oyunumu oynamak istiyorum. Kısa özet geçecek olursak.

1. 10.000 TL bütçem var ama tamamını kullanmak zorunda da değiliz.
  2. RTX olmasını çok istiyorum ama olmuyorsa zorlamaya da gerek yok.
  3. Yayın yaparken bir yandan rahatlıkla oyunlarımı oynayabileceğim bir bilgisayar istiyorum
  4. Oynayacağım oyunlar:
    1. GTA5​
    2. Rainbow Six​
    3. War Thunder (özellikle bunu maksimum grafiklerde oynamak en büyük hayalim)​
    4. The Forest​
    5. Call of Duty BO 1 ve 2 (sadece zombi modu)​
    6. Battlefield 4, 1 ve 5​
    7. Warzone​
    8. Valorant​
    9. vb...​
Biliyorum oyunlar öyle aman aman bir şey gözükmüyor. Zamanla oyun kütüphanemi geliştireceğim lakin konumuz bilgisayar önerileriniz. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1

34480

80+ Platinum
En İyi Cevap
23

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Evet arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi 2.5 ay içerisinde elime bir miktar para geçecek. Donanım Arşivi youtube kanalının atmış olduğu F/P Gamepower Monitörü alacağım ardından kalan paramla (yaklaşık 10K) bir bilgisayar toplamak istiyorum ama bu konularda haddinden fazla bilgisizim. Yanlış bir işlem yapıp yanlış bir karar alıp sürekli darboğazda kalan kendi kendini zorlayan yada dengesiz bir sistemim olsun istemiyorum haliyle. Yeni nesil ve eski nesil çoğu oyunu oynayacağım güzel bir bilgisayar toplamak istiyorum aynı zamanda yazılım üzerine çalıştığımdan yazılımsal işlerimi de eğlence için baktığım render işlerini ve sırf eğlenmek için açacağım yayınlarımı yaparken rahat rahat da oyunumu oynamak istiyorum. Kısa özet geçecek olursak.

1. 10.000 TL bütçem var ama tamamını kullanmak zorunda da değiliz.
  2. RTX olmasını çok istiyorum ama olmuyorsa zorlamaya da gerek yok.
  3. Yayın yaparken bir yandan rahatlıkla oyunlarımı oynayabileceğim bir bilgisayar istiyorum
  4. Oynayacağım oyunlar:
    1. GTA5​
    2. Rainbow Six​
    3. War Thunder (özellikle bunu maksimum grafiklerde oynamak en büyük hayalim)​
    4. The Forest​
    5. Call of Duty BO 1 ve 2 (sadece zombi modu)​
    6. Battlefield 4, 1 ve 5​
    7. Warzone​
    8. Valorant​
    9. vb...​
Biliyorum oyunlar öyle aman aman bir şey gözükmüyor. Zamanla oyun kütüphanemi geliştireceğim lakin konumuz bilgisayar önerileriniz. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
bekleyebilirsen bu sistem olabilir sadece oyun için
Z490 a pro
10600k
Rtx 3060
Msi mag 100r
Psu cooler master mwe white 650w (fakat bu psu da şöyle bir sıkıntı oluyor 2adet cpu güç pini yok 1 adet var o sorun olursa onun için psu önerebilirsiniz
Sıvı soğutma deep cool gammix 240mm
Ssd kingston a2000 500gb
ben dün açtığım konuda toplamıştım 10k yı biraz aşmış olabilir :D
10700 tl falan yapıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,871
Üyeler
157,835
Son üye