Neler Yeni

10-15 bin arası telefon önerisi

YEÇ07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yusuf Eren Çam
Bütçe
15000
Merhaba arkadaşlar. 10-15bin arası telefon bakıyorum. Bir kaç seçeneğim var;
1. Facebook'taki Zahter İletişim sayfasından 2. el (2 ay kullanılmış, hatasız, yurt dışı, kayıtsız) OnePlus 10pro 12GB RAM / 256GB ROM var 12bin TL.
2. Yine aynı Facebook sayfasından kayıtlı mi11 ultra var 12GB RAM / 512 GB ROM 15bin TL.
3. Amazon Almanya'dan Realme Gt Neo 3 12GB RAM / 256 GB ROM, 150W şarjlı olan model var 12bin TL.
4. Yurtiçi Samsung S22 128GB
Bu seçimler arasında kaldım. En çok 1 ve 2 arasında git gel yaşıyorum. Mi 11 incelemesi izliyorum ona kafam yatıyor, OP 10 Pro incelemesi izliyorum bu sefer ona daha çok yakınlaşıyorum :)
Normalde Realme'yi eklemeyecektim ama OnePlus 10 Pro ve Mi 11 Ultra' daki snapdragon işlemcilerin ısınma sorunu olması biraz çekindiriyor beni.
Garanti konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum, o yüzden S22 son seçeneğim.
Hepsinin performansı az çok birbirine yakın. Önceliklerim 3-4 sene boyunca kafam rahat kullanabilmek, oyun performansı ve kamera.
Yardımcı olursanız sevinirim. Yarın karar verip telefonu sipariş etmem gerekiyor.

şahin doğan

80+ Platinum
Mi 11 Ultra.

şahin doğan

80+ Platinum
iphone kullanmak istemiyorum teşekkür ederim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi 11 Ultra seçmenizin sebebi nedir ?
Kamera. Diğer özellikler birbirine yakın, aynı vs vs ama OnePlus'ın kamera yazılımı kötü.

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Cihan Mert Karagöz

YEÇ07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yusuf Eren Çam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kamera. Diğer özellikler birbirine yakın, aynı vs vs ama OnePlus'ın kamera yazılımı kötü.
Anladım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Peki Huawei P50 Pro vs Mi 11 Ultra için ne düşünürsünüz?

şahin doğan

80+ Platinum

YEÇ07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yusuf Eren Çam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam biraz alakasız ama 15bin TL bir telefon için fazla değil mi günümüş şartlarında max 8k lık bir telefon bile yeteri kadar iş görüyorken bana max 2 bilemedim 3 yıl kullanılıcak bir telefon için fazla gibi geliyor.

şahsi tavsiyemi şöyle bırakıyım

Bence de fazla ama imkan varken iyisini alayım diye düşünüyorum. Günümüzde teknolojiler çabuk geliştiği için orta seviye işlemcili telefonlar çabuk eskir. Ayrıca geçen seneye kadar kameraya çok önem vermezdim fakat geçen sene yurt dışı gezimde kameranın çok önemli olduğunu anladım. Bu yüzden hazır bütçem elveriyorken iyisini alayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Google tarafını sıkıntı etmeyecekseniz P50 Pro.
Tamamdır teşekkür ederim. Google tarafından sıkıntım yok. Değerlendireceğim.

Top Bottom