Neler Yeni

10. Sınıf Bölüm Seçimi tavsiyesi

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,258
İsim
Ahmet Sevinç
arkadaşlar merhaba ileride bilgisayar mühendisi olmayı düşünüyorum bunun için şimdiden yeterli ingilizcem bile var matematik desen en az her sınıf yılından 100 almışlığım var yani kolay kolay düşmem 60 altınada bu yüzden sayısal seçmeyi düşünüyorum ama kimya ve fizik ve biyolojiyi sevmiyorum aslında fiziği hoca yüzünden sevmiyorum , anlatamıyorda ama sınav öncesi tonguç izleyince sınıfta 1. oluyorum o.O2 . Kimya deseniz kesinlikle beceremiyorum . Biyolojiyi aslında biraz seviyorum ama ileride iyice cozurtup aşırı zor olursa diye tırsıyorum acaba sayısal bölümü iyi mi? benim için ( bu arada edebiyatım berbattır özellikle dil bilgisi işi ve bazı çok ezber noktalar şiir yorumlama filan , tarihi severim , ingilizce zaten iyi , coğrafya daha 10. sınıftan zor göründü aşırı ezber ) bunlarıda baz alıp önermeniz çok iyi olur

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
arkadaşlar merhaba ileride bilgisayar mühendisi olmayı düşünüyorum bunun için şimdiden yeterli ingilizcem bile var matematik desen en az her sınıf yılından 100 almışlığım var yani kolay kolay düşmem 60 altınada bu yüzden sayısal seçmeyi düşünüyorum ama kimya ve fizik ve biyolojiyi sevmiyorum aslında fiziği hoca yüzünden sevmiyorum , anlatamıyorda ama sınav öncesi tonguç izleyince sınıfta 1. oluyorum o.O2 . Kimya deseniz kesinlikle beceremiyorum . Biyolojiyi aslında biraz seviyorum ama ileride iyice cozurtup aşırı zor olursa diye tırsıyorum acaba sayısal bölümü iyi mi? benim için ( bu arada edebiyatım berbattır özellikle dil bilgisi işi ve bazı çok ezber noktalar şiir yorumlama filan , tarihi severim , ingilizce zaten iyi , coğrafya daha 10. sınıftan zor göründü aşırı ezber ) bunlarıda baz alıp önermeniz çok iyi olur
sayısal sev sevme yapabil ya da yapama türkiye de hayatta kalmak istiyorsan sayısal bölümden mezun olmak zorundasın. Diğer bölümlerden mezun olursan yapacağın fazla meslek dalı yok.

enesb.03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Burak Ozan
Kardeşim öncelikle isminden anladığım kadarıyla erkeksin erkek adam sayısalcıdır ve ayrıyeten erkek adam fizikte 1 numara olmalıdır. Diyelim fiziğin iyi olmadı ilerde bi 10-20 sene sonra çocuğun olduğunda ne diceksin ona benim fiziğim kötüydü mü diyeceksin olmaz öyle şey

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,258
İsim
Ahmet Sevinç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sayısal sev sevme yapabil ya da yapama türkiye de hayatta kalmak istiyorsan sayısal bölümden mezun olmak zorundasın. Diğer bölümlerden mezun olursan yapacağın fazla meslek dalı yok.
bence biraz yanlış konuşuyorsunuz eşit ağırlık seçsem avukatlık hakimlik gibi meslekler çıkıyor karşıma
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim öncelikle isminden anladığım kadarıyla erkeksin erkek adam sayısalcıdır ve ayrıyeten erkek adam fizikte 1 numara olmalıdır. Diyelim fiziğin iyi olmadı ilerde bi 10-20 sene sonra çocuğun olduğunda ne diceksin ona benim fiziğim kötüydü mü diyeceksin olmaz öyle şey
tam olarak ne dediğinizi anlamadım illaha sayısal seçiyim veyahut onda 1. olmalıyım diye bir düşüncem yok

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,523
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Dostum 12.sınıf ve sınava hazırlanan bir öğrenci olarak söylüyorum. Ailen istiyor diye veya çevrene ben sayısal okuyorum demek için sayısal kesinlikle seçme. Eğer ki sayısal yapabiliyorsan ki bence yazdıklarına göre yapabiliyorsun sayısal seçebilirsin.
Ama şunu da bil ki özellikle 11. ve 12. sınıf 9 ve 10'a benzemez. Aradaki zorluk farklı inanılmaz farklı. Sayısal seçersen demek istediğimi anlarsın.
Ha bir de başarabileceğin ve başarabileceğine inandığın hedefleri seç sana en büyük tavsiyem bu olur.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
Bu ne

Biyolojiyi çok soru çözerek oturtabiliyorsun çokta bir zorlayıcılığı yok. Fiziği ilgini çekiyorsa zaten yaparsın. Kimya hakkında bir şey diyemeyeceğim kimyayı benim kafa basmıyor. Matı zaten sevdiğini belirtmişsin eşit ağırlık seçmen için mantıklı bir düşünce yok gibi

enesb.03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Burak Ozan
bence biraz yanlış konuşuyorsunuz eşit ağırlık seçsem avukatlık hakimlik gibi meslekler çıkıyor karşıma

tam olarak ne dediğinizi anlamadım illaha sayısal seçiyim veyahut onda 1. olmalıyım diye bir düşüncem yok
demek istediğim şu sayısalın açamayacağı kapı yoktur ve edebiyat haftalık 5 saat

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze

avukatlık hakımlık tek meslek avukatlıktan sonra yükselrsen ki bu cok zor ve uzun bir dönem. heryer avukat dolu ve iş bulma imkanları eskiye göre kısıtlı. Bilgisayar mühendisliği düşünüyorsun zorluğuna katlanabilir misin bilemem ben yazılım okuyorum sınıf arkadaşım ikea da 35k ya calısıyor evden. senni düşündüğün hedefle diğerleri rakip olamaz. kendini bilgisayar mühendisliğinde geliştirrisen aalcağın min para şuanki parayla 20k.

enesb.03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Burak Ozan
Sayısal dersler biraz stresli oluyor ama akşamları fitness a gidersen hiç bir stresi kalmıyor hemde yanında vücut geliştirmiş olursun. Sen beni dinle sayısalcı ol

mkurtulus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
mert kurtulus
Yaşım 30 kardeşim. Sözel mezunuyum sayısal okumuyorsan. Uni okumanin anlamı yok bir kaç meslek hariç hepsini yaparsın okumasan sözelde.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,258
İsim
Ahmet Sevinç
avukatlık hakımlık tek meslek avukatlıktan sonra yükselrsen ki bu cok zor ve uzun bir dönem. heryer avukat dolu ve iş bulma imkanları eskiye göre kısıtlı. Bilgisayar mühendisliği düşünüyorsun zorluğuna katlanabilir misin bilemem ben yazılım okuyorum sınıf arkadaşım ikea da 35k ya calısıyor evden. senni düşündüğün hedefle diğerleri rakip olamaz. kendini bilgisayar mühendisliğinde geliştirrisen aalcağın min para şuanki parayla 20k.
🤑 zaten pc yi çok seven biriyim üni dışında ücretsiz kurslar alırım belki kendimi geliştirmeye çabalarım

Sayısal dersler biraz stresli oluyor ama akşamları fitness a gidersen hiç bir stresi kalmıyor hemde yanında vücut geliştirmiş olursun. Sen beni dinle sayısalcı ol
gidiyorum ama fitness zaman aldığı için daha sokuyor gibi

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
🤑 zaten pc yi çok seven biriyim üni dışında ücretsiz kurslar alırım belki kendimi geliştirmeye çabalarım

gidiyorum ama fitness zaman aldığı için daha sokuyor gibi
pc sevmekle bilgisayar mühendisliğinin alakası yok bunu belirtiyim :) okuması çok zor mesleklerden bişeye çalışırken yaparken saç baş yolduruyor. çok net doktorluktan sonra en zor bölüm bunu da böyle bil yani elini kolunu sallayarak mezun olamazsın adamın içinden geçiyorlar. tabi okduğun okulda zorlukta büyük etken

whisper snow

80+ Silver
İngilizce'n iyiyse ve seviyorsan Dil oku kanka tercihen Boğaziçi Çeviribilim ben şuan Mersin'de İngiliz dil bilimi okuyorum ve çok memnunum direk Tayland'da işin hazır 5000$ maaşlı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,592
Üyeler
151,577
Son üye
Umutkvnc
Top Bottom