Neler Yeni

10 Yıllık Ürün Anahtarını Windows 10 da Problemsiz Etkinleştirme

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,186
İsim
Emre Zengin
Merhaba arkadaşlar teyzemin yaklaşık 10 sene önce aldığı Hp Pavilion g6 1307et laptopta Windows 7 Home Basic OA MEA bir ürün anahtarı vardı. Ben de geçen hafta format ile Windows 10 Home yükledim cihaza. Başta Windows 7 Home Basic ürün anahtarı çalışır mı diye düşündüm. Kurulumu bitirdikten sonra Windows Ayarlarından etkinleştirme sayfasına girdim. Windows 7 Home Basic'in ürün anahtarını yazarak Windows 10 Home da problemsiz etkinleştirdim. Eğer sizin de varsa eski lisanslı laptoplarınız Windows 10 kurduğunuz zaman laptobunuzun kendi eski lisansı ile aktifleştirmeyi deneyin. (Ek olarak lisans Windows 11 içinde aktif edildi.)

Kurapikki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
Semih Kızılyel
Discord
Kurapikki#4166
Merhaba arkadaşlar teyzemin yaklaşık 10 sene önce aldığı Hp Pavilion g6 1307et laptopta Windows 7 Home Basic OA MEA bir ürün anahtarı vardı. Ben de geçen hafta format ile Windows 10 Home yükledim cihaza. Başta Windows 7 Home Basic ürün anahtarı çalışır mı diye düşündüm. Kurulumu bitirdikten sonra Windows Ayarlarından etkinleştirme sayfasına girdim. Windows 7 Home Basic'in ürün anahtarını yazarak Windows 10 Home da problemsiz etkinleştirdim. Eğer sizin de varsa eski lisanslı laptoplarınız Windows 10 kurduğunuz zaman laptobunuzun kendi eski lisansı ile aktifleştirmeyi deneyin. (Ek olarak lisans Windows 11 içinde aktif edildi.)
OEM keylerde oluyor mu bu olay?

hihihiha

80+ Bronze
Bendede eski bir laptop var onda da windows aktif edilmiş şuanki bilgisayardada kullanabilir miyim?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,186
İsim
Emre Zengin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,186
İsim
Emre Zengin
Benim diğer amacımda Windows Vista Home Basic lisansı olan evdeki 14 yıllık laptopta Windows 10 Home üzerinde denemek fakat laptobun altındaki ürün anahtarı sıcaklıktan erimiş :( Babam seneler önce lisansı bir yere not aldı not defterini bulursa ilk işim bunu denemek olucak.

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Windows 7 anahtarları windows 10a uygun Microsoft bunu söylemişti, fakat windows 8.1 Vista xp falan denemek lazım. Windows 10un ilk sürümü 1502 miydi neydi eğer windows 8.1 bir bilgisayara bu sürümü yüklerseniz oem anahtarınız işe yarar, ha birde Microsoft hesabı ile oturum açarsanız windows 8.1 anahtarı Windows 10 anahtarına dönüşerek Microsoft hesabınıza bağlanır. Ben bu yöntemi kullanarak Windows 8.1den Windows 10a, Windows 10dan da windows 11e geçtim. Birde 10 ile 11 aynı/benzer tabanı kullandığı için windows 7 anahtarı 11 de de işe yarar dediğiniz gibi.

Ek bilgi olsun diye yazdım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,186
İsim
Emre Zengin
Windows 7 anahtarları windows 10a uygun Microsoft bunu söylemişti, fakat windows 8.1 Vista xp falan denemek lazım. Windows 10un ilk sürümü 1502 miydi neydi eğer windows 8.1 bir bilgisayara bu sürümü yüklerseniz oem anahtarınız işe yarar, ha birde Microsoft hesabı ile oturum açarsanız windows 8.1 anahtarı Windows 10 anahtarına dönüşerek Microsoft hesabınıza bağlanır. Ben bu yöntemi kullanarak Windows 8.1den Windows 10a, Windows 10dan da windows 11e geçtim. Birde 10 ile 11 aynı/benzer tabanı kullandığı için windows 7 anahtarı 11 de de işe yarar dediğiniz gibi.

Ek bilgi olsun diye yazdım.
Valla hocam 10 numara 5 yıldız sistem en merak ettiğim Vista sürümü çalışacak mı acaba? Ürün anahtarını bulursam ilk fırsatta deneyeceğim bunu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,864
Üyeler
141,643
Son üye
emiricoOo
Top Bottom