Neler Yeni

100.000₺ Sistem tavsiyesi

Xanthe#

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Arda KANTIK
Merhaba, önümüzdeki çeyrek içerisinde 100.000 TL ile bir sistem kurmayı düşünüyorum, hashrate ve kazanç konusunda çoğu site birbiriyle farklı veriler söylüyor. Bu bütçeyle 500-600 MH/s kazım değerine yakın bir sistem kurmam mümkün mü hangi kartları almalıyım 3000 serisi düşünüyorum şimdilik. Tecrübesi ve konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.
Teşekkürler.

Xanthe#

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Arda KANTIK
İnsanların durumuna göre yaftalamak ne kadar da kolay olmuş, sahip olduğum sisteme göre gelir analizi yapar olmuşsunuz elimdeki sistem bana yetiyor ve mevcut dönemde ihtiyaçlarımı yeterince karşılıyor. Anlamıyorum bu gibi bir yatırım yapmam için sistemimin de en az 15-20 bin civarında olması gerekiyor sanırım 😂 😂
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sen salla onları
Sizin aklınızdaki nasıl bir sistem
Gpu shortage biterse eğer 3070/80 içeren bir sistem düşünüyorum.

Piyasa düzeldiğinde 12 tane alabilir.
Günlük 75 TL kâr getiriyor 1 adet kart.
12 adet 900 TL yapar yaklaşık 3.5 ayda amorti ediyor.
Bahsettiğiniz sistem 960-1000 MH/s olacak değil mi

Son düzenleme:
Piyasa düzeldiğinde 12 tane alabilir.
Günlük 75 TL kâr getiriyor 1 adet kart.
12 adet 900 TL yapar yaklaşık 3.5 ayda amorti ediyor.
Hocam eth kazacak sanırım arkadaş ve eth temmuz da bitiyor onun haricinde raven ve ada kazabilir ve şu piyasa düzelince mühabeti sıkıtı artık piyasa mining olayı bitmeden düzelmez o yüzden arkadaş ya şimdi alsın ya da hiç almasın ileride ne olacağı belli değil sen bekle diğerleri öbür tarafdan bağın üzümünü yerler

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
İnsanların durumuna göre yaftalamak ne kadar da kolay olmuş, sahip olduğum sisteme göre gelir analizi yapar olmuşsunuz elimdeki sistem bana yetiyor ve mevcut dönemde ihtiyaçlarımı yeterince karşılıyor. Anlamıyorum bu gibi bir yatırım yapmam için sistemimin de en az 15-20 bin civarında olması gerekiyor sanırım 😂 😂

OC+UV ile 12 kart 1100'ün de üstüne çıkar.

hocam bitmesini beklerseniz hiç girişmeyin o zaman bu işe bittiği zaman mining in bol getirisi de bitecek dolayısıyla mining bırakılacak ve ekran kartları bollaşacak

Xanthe#

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Arda KANTIK
hocam bitmesini beklerseniz hiç girişmeyin o zaman bu işe bittiği zaman mining in bol getirisi de bitecek dolayısıyla mining bırakılacak ve ekran kartları bollaşacak
Ama tahmin edersiniz ki bu kıtlığın başlıca sebeplerinden diğerleri de covid ve GDDR6 belleklerin üretiminde sıkıntı yaşanması dolayısıyla arz’da düşüyor aynı oranda da talep artınca piyasa denge fiyatları artıyor bu belleklerin üretimi sorunsuz şekilde devam etmeye başladığında üreticilerin arz oranı da artacağı için piyasa dengesi biraz daha düşecektir.

Top Bottom