Neler Yeni

Topladığım sisteme ekran kartı önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
nurkan
Bu sisteme NVIDIA 4090 ekran kartı önerisi verebilir misiniz açıklaması ile birlikte? Nelere dikkat etmeliyim?

Son düzenleme:

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ege
Mevcut sistemim

İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-7700K CPU @ 4.20GHz, 4200 Mhz, 4 Çekirdek
ana kart>B250M PRO-VD (MS-7A74)
16gb ram
ekran kartı>amd radeon rx5700 xt

Bu bütçe ile mevcut sistemi revize etmek mi yoksa bu sistemi satıp yeni sistem kurmak mı?
Sistemi satacak olursam ederi nedir?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
150k sistem diyorsunuz bunun edeceği bir şey çıkmaz. Sistem ne için kullanılacak ? Oyun içinse 110k civarına 7800x3d+4090 çekersiniz. Kalan parayla monitör+ekipman yaparsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
nurkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
150k sistem diyorsunuz bunun edeceği bir şey çıkmaz. Sistem ne için kullanılacak ? Oyun içinse 110k civarına 7800x3d+4090 çekersiniz. Kalan parayla monitör+ekipman yaparsınız.
belirmeyi unutmuşum. Sadece oyun oynamak için kullanılacak. Şu an için sadece Cs oynuyorum ama 2-3 yıl içinde çıkabilecek oyunlarda da problemsiz çalışması talebindeyim

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Ahmet Melih Alemdar
belirmeyi unutmuşum. Sadece oyun oynamak için kullanılacak. Şu an için sadece Cs oynuyorum ama 2-3 yıl içinde çıkabilecek oyunlarda da problemsiz çalışması talebindeyim
100-150 Bin e canavar toplarsın ama elindeki sistemden pek bişey bekleme

Oxidize

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Hüseyin Garip
Miktar ve beklenti biraz dengesiz olmuş. Sadece FPS oynamak için bu bütçede bir sistem kurmak mantıklı değil. O bütçelere çıkıldığında 4k monitör ve iyi ekipmanlarla 4800 super + 7800x3d üzerine bir sistem alınabilir. Yani tercih sizin ama ben tercihimi bu şekilde kullandım.

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ege
Tamam o zaman dediğim gibi bir sistem yaparsınız. Ekipman ihtiyacınız var mı? Veya çift monitör isteği falan. Oled monitörde alınabilir. Şuanda bilgisayara erişimim yok link atamıyorum maalesef

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
nurkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Miktar ve beklenti biraz dengesiz olmuş. Sadece FPS oynamak için bu bütçede bir sistem kurmak mantıklı değil. O bütçelere çıkıldığında 4k monitör ve iyi ekipmanlarla 4800 super + 7800x3d üzerine bir sistem alınabilir. Yani tercih sizin ama ben tercihimi bu şekilde kullandım.
kulaklık> Hyperx cloud 2
klavye> HyperX Alloy Elite 2
mouse> WLmouse Beast X Magnezyum

Klavye + mouse ve kulaklığımdan memnunum. Monitörüm 240hz ilerleyen dönemde 360hz ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam o zaman dediğim gibi bir sistem yaparsınız. Ekipman ihtiyacınız var mı? Veya çift monitör isteği falan. Oled monitörde alınabilir. Şuanda bilgisayara erişimim yok link atamıyorum maalesef
yayın vs gibi bir niyetim olmadığı için ikinci monitöre ihtiyacım yok. Sadece kasa güçlü olsun ve ileriki yıllarda parça güncellemesi yapmaya müsait olsun yeterli

Son düzenleme:

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Parça önerileriniz nedir?
Bence çok fuzuli bir masraf olur tabi para senin. Imzamda gördüğün sistemi 2k da oynamak için yaptım. Klavye +mouse + kulaklık her şey içinde 68 Bin gibi bir rakama topladım. Bütün parçaları kendim topladım. Gayet de memnunum. Daha oyun testi çok yapamadım ama mesela Valorant 2k ultra ayarla 700-800 arasi Fps alıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
nurkan
Bence çok fuzuli bir masraf olur tabi para senin. Imzamda gördüğün sistemi 2k da oynamak için yaptım. Klavye +mouse + kulaklık her şey içinde 68 Bin gibi bir rakama topladım. Bütün parçaları kendim topladım. Gayet de memnunum. Daha oyun testi çok yapamadım ama mesela Valorant 2k ultra ayarla 700-800 arasi Fps alıyorum
Haklısında şu an bütçem müsaitken masrafımı yapıp, uzunca bir süre kullanmak istiyorum. İleriki yıllarda da parça değiştirip güncellemem gerekirse 1-2 takviyeyle ömrünü uzatırım diye düşünüyorum

Son düzenleme:

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
371
İsim
oguz kagan
Haklısında şu an bütçem müsaitken masrafımı yapıp, uzunca bir süre kullanmak
Hocam hazır sisten alın gamegarajda gayet iyi 4090 ve 7800x3d sistemler var birazda özelleştirme yaparsın tamam olur hocam bide 27inc 4k 144 Hz bı monitör mukkemmel olur

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ege
kulaklık> Hyperx cloud 2
klavye> HyperX Alloy Elite 2
mouse> WLmouse Beast X Magnezyum

Klavye + mouse ve kulaklığımdan memnunum. Monitörüm 240hz ilerleyen dönemde 360hz ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yayın vs gibi bir niyetim olmadığı için ikinci monitöre ihtiyacım yok. Sadece kasa güçlü olsun ve ileriki yıllarda parça güncellemesi yapmaya müsait olsun yeterli
Sistem buna bakarsınız
Aşşağıdaki görseldeki gibi özelleştirebilirsiniz. Monitör olarak OLED isterseniz şuna bakabilirsiniz

Ekler

• 1714759700595.png
    1714759700595.png
    72.7 KB · Hit: 5

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Baran Kut
Sistem buna bakarsınız
Aşşağıdaki görseldeki gibi özelleştirebilirsiniz. Monitör olarak OLED isterseniz şuna bakabilirsiniz
Hocam alacaksa iyisini alsın bari Agon OLED çok geride diğer oled modellere göre.

Asus öneririm burn-in garantisi de gelmiş sanırsam. ASUS PG27AQDM. Buna bu kadar ayırmak istemezseniz LG 27GR95QE var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,712
Üyeler
141,879
Son üye
LostPlayer
Top Bottom