Neler Yeni

100 Hz ile 144 Hz arasındaki fark anlaşılır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Griffith
GTX 1660S sistem toplayacağım, yanına monitör almak istiyorum çok rekabetçi oyun oynamam. Oynarsam belki CS 2 girerim. Çoğu oyunu Ultra ayarlarda oynayacağım, şahsi fikrim 100 FPS'nin üzerine çok çıkmayacağı için 100 Hz bir monitör almak. Sistemi ikinci el alacağım için monitörü de çok üst seviye bir şey almak istemiyorum. Ayrıca monitörü 0 alacağım ama 2.el almak da mantıklı mı?

Armi3067

80+ Bronze
144Hz almanı tavsiye ederim çünkü elle tutulur alınabilir 100Hz ekranlar 144Hz ekranlar ile aynı fiyatta. Örnek MSI Pro MP serisi 100Hz fakat Samsung G3 144hz ile aynı fiyatta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve yarı yarıya bir artış var neredeyse hızlı görsellerdeki netlik konusunda illa fark vardır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Griffith
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
144Hz almanı tavsiye ederim çünkü elle tutulur alınabilir 100Hz ekranlar 144Hz ekranlar ile aynı fiyatta. Örnek MSI Pro MP serisi 100Hz fakat Samsung G3 144hz ile aynı fiyatta.

ve yarı yarıya bir artış var neredeyse hızlı görsellerdeki netlik konusunda illa fark vardır.
Hocam G3 VA bir monitör, hem önerilmiyor. Doom falan oynarken sıkıntı çıkarır mı, yani farkedilir derecede ghosting yaşanır mı?

Aslında beni ölü piksel endişelendiriyor.

Armi3067

80+ Bronze
Hocam G3 VA bir monitör, hem önerilmiyor. Doom falan oynarken sıkıntı çıkarır mı, yani farkedilir derecede ghosting yaşanır mı?

Aslında beni ölü piksel endişelendiriyor.
Ghosting var elbette ama o sorun gerekli monitör ayarları ile minimuma indiriliyor bende samsung kullanıyorum ghostin o biçim fakat ayarlarla 0 şuan sadece blur var doğal olarak.

Ghostingi bu şekilde G3'ün Fark ettiyseniz siyah çizgiler var biraz nesne arkasında. Bunu renk ve black eq ayarları ile giderilebilir diye düşünüyorum keza bende öyle oldu. RT ayarınıda faster yapınca iyice gider.

Ekler

• Screenshot 2024-07-07 223721.png
    Screenshot 2024-07-07 223721.png
    123.8 KB · Hit: 13
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Griffith
Ghosting var elbette ama o sorun gerekli monitör ayarları ile minimuma indiriliyor bende samsung kullanıyorum ghostin o biçim fakat ayarlarla 0 şuan sadece blur var doğal olarak.
Hocam 500 üstüne LG UltraGear var değmez gibi. Ayrıca ne kadar güvenmesemde Spardox alınır mı? https://www.gelbura.com/spardox-gam...-oyuncu-monitoru-pd-TET67236165123#tabReviews

Ghostingi bu şekilde G3'ün
Gayet iyi. Peki, ölü piksel sorunu yaşadınız mı?

Armi3067

80+ Bronze
Hocam 500 üstüne LG UltraGear var değmez gibi. Ayrıca ne kadar güvenmesemde Spardox alınır mı? https://www.gelbura.com/spardox-gam...-oyuncu-monitoru-pd-TET67236165123#tabReviews

Bndeki CRG50 modeli eski bir model va kavisli ölü piksel yok.

24GN60R-B modelinden bahsediyorsanız tabii ki değer o model orta sınıfta bir başyapıt.

Armi3067

80+ Bronze
1-) https://www.akakce.com/monitor/en-u...-full-hd-pivot-oyuncu-u-fiyati,334755830.html (144Hz olan G3)

2-) https://www.akakce.com/monitor/en-u...has-pivot-gaming-siyah-fiyati,1707965445.html (165Hz olan G3)

3-) https://www.akakce.com/monitor/en-u...d-freesync-ips-oyuncu-u-fiyati,364365010.html (Bahsettiğim LG monitör.)

LG Review, direkt oynata basarsan UFO testi ile açılacak video. (Samsung G3'te var karşılaştırmada farkı gör.)

24GN600-B ile 24GN60R-B arasındaki tek fark enerji sınıfı farkı LG monitörü tekrar pazara sunmak ve satabilmek için R olan yani revize modelini çıkarmış aynı monitör çıkarmaktansa R diyerek farklı gibi göstermeye çalışmış ama enerji sınıfı dışında hiç bir fark yok, ikisi de aynı monitör.

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Griffith
Hocam sondaki LG'yi biliyorum, fiyatının ötesinde bir monitör. Ama ben sistemi 7K'ya toplayacağım, neredeyse yarı fiyatına monitör almak biraz garip. 2.el monitör önerebilir misiniz?

Armi3067

80+ Bronze
2.el olarak bulabilirsen Gigabyte G24F-1 bakabilirsin veya videodaki Asus VG249Q tam olarak bu model kodu Asus model kodlarında sapıttı bu modelin yanına harf ve sayılar ekleyerek çok monitör çıkardı, bun modellerin ikinci eline bakabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Griffith

Armi3067

80+ Bronze
No Name bir marka, site güvenilir değil. Bir sorun oldumu karşında zor muhattap bulursun gibime geliyor. Ekranın ömrü ne kadar uzun bilemem, ölü piksel şans işi ama bu monitörde o şans çok yüksek olabilir gibi. Bence yanaşmayın hocam.

Şahsen bütçeme uygun fakat sistemin yarı fiyatı diye almamazlık yapmazdım. 400TL altına da 100Hz almanın anlamı yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Griffith
No Name bir marka, site güvenilir değil. Bir sorun oldumu karşında zor muhattap bulursun gibime geliyor. Ekranın ömrü ne kadar uzun bilemem, ölü piksel şans işi ama bu monitörde o şans çok yüksek olabilir gibi me geliyor. Bence yanaşmayın hocam.
Bazı kişiler 2-3 defa ölü piksel alıp değiştirtmişler, birkaç kişi de garantiyi kabul etmiyorlar falan demiş.

Şahsen bütçeme uygun fakat sistemin yarı fiyatı diye almamazlık yapmazdım. 400TL altına da 100Hz almanın anlamı yok.
Haklısınız hocam, zaten aklımda LG vardı yine yolum ona düştü. Sağ olun hocam, iyi akşamlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,902
Üyeler
156,853
Son üye
efsanebrt
Top Bottom