Neler Yeni

100 mbps internette birkaç kişinin kullanımı ile yüksek ping oluşur mu?

Anatolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre ÇAKIRCA
Mevcut internet hızım görselde yer aldığı gibi. Sorunum şu; mevcut nete birkaç kişi bağlandığı zaman net yavaşlıyor ve ping cs 2 gibi bir oyunda 1000'lere varıyor. 100 mbps fiber internete geçer isek bu durum düzelir mi? Yoksa 200 veya 500'e geçmek mi gerekir?

1717620357867.png

1717620365316.png

mert6161

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
mert
Biz evde 4 kişiyiz kardeşim bilgisayarda diğerleri netflix ben teldeyken kimse de bir yavaşlama söz konusu olmuyor
100mbps fiber kullanıyorum

Bünyamina

80+ Gold
Modeme kaç geliyor acaba. Alt yapın iyi olmayabilir. Bursada yaşıyorsun heralde diğer komşularınız interneti nasıl memnunlar mı ?

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Mevcut internet hızım görselde yer aldığı gibi. Sorunum şu; mevcut nete birkaç kişi bağlandığı zaman net yavaşlıyor ve ping cs 2 gibi bir oyunda 1000'lere varıyor. 100 mbps fiber internete geçer isek bu durum düzelir mi? Yoksa 200 veya 500'e geçmek mi gerekir?

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Biz superonline fiber kullanıyoruz ve 4 kişi tam kullanımda herhangi bir ping sorunu olmuyor. Ama Vodafone u bilmiyorum megabitten ziyade altyapı önemli

İsimbulamajim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
392
İsim
Ehm
Discord
isimbulamajim

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Wifi güçlendirici satın alarak veya birkaç bufferbloat ayarı yaparak bu sorunu çözebilirsin.
Bufferbloat ayarları burda videonun tamamını izlemeni tavsiye ediyorum. Wifi güçlendirici satın almayı düşünürsenizde şöyle yaparsınız: WİFİ güçlendiriciyi Wifi' ın iyi çekmediği noktaya koyarsınız hem internet iyi çeker hemde evin yarısı modeme diğer yarısı ise wifi güçlendiricisine bağlanır. Önerdiğim Wifi güçlendirici ise Xiaomi' nin wifi güçlendiricisi. 350 TL ama fiyatına göre baya iyi.

Anatolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre ÇAKIRCA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biz evde 4 kişiyiz kardeşim bilgisayarda diğerleri netflix ben teldeyken kimse de bir yavaşlama söz konusu olmuyor
100mbps fiber kullanıyorum
online oyunlarda da durum aynı mı hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Wifi güçlendirici satın alarak veya birkaç bufferbloat ayarı yaparak bu sorunu çözebilirsin.
Bufferbloat ayarları burda videonun tamamını izlemeni tavsiye ediyorum. Wifi güçlendirici satın almayı düşünürsenizde şöyle yaparsınız: WİFİ güçlendiriciyi Wifi' ın iyi çekmediği noktaya koyarsınız hem internet iyi çeker hemde evin yarısı modeme diğer yarısı ise wifi güçlendiricisine bağlanır. Önerdiğim Wifi güçlendirici ise Xiaomi' nin wifi güçlendiricisi. 350 TL ama fiyatına göre baya iyi.
Hocam net eski zaten. Eski paketi kullanıyoruz. Boş yere uğraşmaya değmez. Fiber alıp geçeyim diyorum. Yine de sağ olun.

Biz superonline fiber kullanıyoruz ve 4 kişi tam kullanımda herhangi bir ping sorunu olmuyor. Ama Vodafone u bilmiyorum megabitten ziyade altyapı önemli
100 mbps miydi hocam sizinki?

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
online oyunlarda da durum aynı mı hocam?

Hocam net eski zaten. Eski paketi kullanıyoruz. Boş yere uğraşmaya değmez. Fiber alıp geçeyim diyorum. Yine de sağ olun.

100 mbps miydi hocam sizinki?
Evet hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Murat Toksarı
100 mbps fiber internet işini görür diye tahmin ediyorum. Aynı anda çok fazla yük bindirmeyeceksen 100 mbps fiber internet rahat yeter.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
935,801
Üyeler
147,014
Son üye
wissy
Top Bottom