Neler Yeni

10000-15000 TL arası sistem önerisi

Edgawm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ali
Herkese iyi forumlar.

Başlıkta da belirtmiş olduğum gibi bu fiyat bandı arasında:

- İşlemci
- Anakart
- RAM (32 GB)
- Kasa
- PSU

Önerilerinize ihtiyacım var. İşlemci olarak AMD Ryzen 7 5800x3D - i5 13600K - AMD Ryzen 7 7700X arasında kararsız kaldım. i7 13600K almak gereksiz mi olur? Ekran kartımı şu an geçici olarak kullanacağım. İleride yükselteceğim. PC'yi oyun odaklı toplamayı düşünüyorum. Soğutucuyu da ilerleyen zamanlarda alacağım. 240 ile 360 mm hangisini tercih etmem daha sağlıklı olur? Başlıktaki bütçeyi biraz daha geçebilirim. Elimde şu an bulunun parçalarım;

- MSI RX580 8 GB Gaming X
- Samsung 1TB 970 EVO Plus

Dn: DDR5 sistem şu an oyun için gereksiz olduğunu düşünüyorum yanlışsam düzeltin.

berkay536

80+
oyun odaklı alıyosan i5 13.nesil tabanlı da düşünebilirsin i7 fazla kaçar diye düşünüyorum.Güzel bir rtx kart koyarsın ilerde yanına

Edgawm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oyun odaklı alıyosan i5 13.nesil tabanlı da düşünebilirsin i7 fazla kaçar diye düşünüyorum.Güzel bir rtx kart koyarsın ilerde yanına
Evet oyun odaklı düşünüyorum. Belirtim zaten düşündüğüm işlemciler arasında i5 13. Sadece i7 abartı mı kaçar diye sordum. :)

berkay536

80+
Evet oyun odaklı düşünüyorum. Belirtim zaten düşündüğüm işlemciler arasında i5 13. Sadece i7 abartı mı kaçar diye sordum. :)
i5 13.nesillerin performansı çok iyi bence hiç gerek yok i7 sevdasına hocam alıcak bir sürü parçan var bütçeyi çok zorlarsın.Soğutucu olarak bile hava soğutucu öneririm noctua fln sıvı soğutmaya da gerek yok bence.Ayrıca 32 gb ram seçimi ideal olucaktır ben 16 aldığıma biraz pişmanım.anakart seçimi biraz zorlayabilir z serisi anakartların fiyatları aldı başını gitti.

Edgawm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
i5 13.nesillerin performansı çok iyi bence hiç gerek yok i7 sevdasına hocam alıcak bir sürü parçan var bütçeyi çok zorlarsın.Soğutucu olarak bile hava soğutucu öneririm noctua fln sıvı soğutmaya da gerek yok bence.Ayrıca 32 gb ram seçimi ideal olucaktır ben 16 aldığıma biraz pişmanım.anakart seçimi biraz zorlayabilir z serisi anakartların fiyatları aldı başını gitti.
Yorumunuz için teşekkürler hocam. Parça önerilerini değerlendireceğim. Hazır sistem bakmak mantıklı mı bilemedim.

berkay536

80+
Yorumunuz için teşekkürler hocam. Parça önerilerini değerlendireceğim. Hazır sistem bakmak mantıklı mı bilemedim.
adam akıllı hazır sistem yok ne zamandır özellikle intel tabanlı sistem göremiyorum sürekli amd yapıyorlar ama biraz takip etmek gerek belki düşer bi sistem

Top Bottom