Neler Yeni

10600K Hazır sistem vs 3700x hazır sistem

Swind

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Erdem
Sizce hangisi?
İksininde birbirine göre artıları var. Sayıyorum.
Teknobiyotikden başlayalım. (Bu arada ışık benim için önemli. Pavyon gibi olmasını istiyorum.)
+Ram ışıklı. Dediğim gibi ışık önemli.
+Kasa çok hoş. Dünyada en beğendiğim kasa. (Aercool atomic.)
+Gold sertifkalı güç kaynağı. Kendisinde böyle bir güç kaynağı ve kasa yok ancak ben yaptığım özelleştirmeleri zaten yazacağım.
Teknobiyotik eksiler=
-Aercool atomic yaptığımda en iyi B550 Sh 2 yapabiliyorum. (Atx desteklemiyor.) Ve bende ilerde 32 gb yapmayı düşünüyorum.
-Sıvı soğuta yok. Amd nin o soğutucusu gayet yeterli ancak ben o kasayı alırsam ekran kartını dik/yatay ne hatırlamıyorum takmak istiyorum ve hava soğutucuda olmuyor.
https://www.teknobiyotik.com/oyuncu...stu/teknobiyotik-p2-5-oyuncu-bilgisayari.html (Ryzen 7 3700x, B550 SH2, Geıl rgb ram, Kingston A2000, Aercool atomic ve High power 600w gold yapılarak alınır.
Başka benim gözümde eksisi yok. Diğer sistemlere bakıyorum.
https://www.itopya.com/tank-m2060-i...-512gb-nvme-m2-ssd-geforce-rtx-raytracing-pc/
Direk artılarla başlıyorum. (Benim gözümde.)
+Anakart iyi. Z490 en kaliteli anakartlardan biri kullanılmış.
+Asus ekran kartı. Galax veya gigabyte göre daha kaliteli olacağını düşünüyorum.
+Asus kasa. Sistemdeki kasayı Gt301 yaparak alırım. Ki ben vatana gidip görmüştüm. Çok kaliteli, hafif ve minik.
+Sıvı soğutma. Hyrdo 45 veya cooler master ml120 yaparak alırım. (Teknobiyotike göre bir artı.)
+İyi ssd. Kendisini daha önce test etme fırsatım olmuştu. Windows falan çok hızlı açılıyordu. Ve okuma yazma oranları baya yüksek.
+Rgb psu. Thertmalke psu alırım. (Yazacağım yaptığım değişiklikleri.) Ve hoş duruyor.
Eksileri=
----Oc yapılamıyor. Ben oc manyağıyım. Ama bu sisteme ne yazıkki oc yapılamıyor.
-Ram görüntüsü hoşuma gitmedi. Rmler bence biraz kötü duruyor.
Başka eksi yok ama oc beni çok üzdü. (Bu sistem alınırsa yapılacak değişiklikler= Gt301 kasa, h45 veya cooler master ml 120 sıvı soğutma, Smart rgb psu.)
Diğer ve son sistem.
Artıları..
+Oc yapılabilen işlemci. Oc delisiyim.
+Anakart iyi. Pahalı bir anakart tercih edilmiş. Kaliteli.
+Sıvı soğutma. Kaliteli bir 120m sıvı soğutma var.
+Cooler master güç kaynağı.
Eksiler=
-Daha kötü ssd. Biraz daha kötü bir ssd var.
-Rgb siz kasa. Rgb önemli.
-Ekran kartı ısınıyor diye duydum. Eran kartı galiba biraz ısınıyor. Kullanan arkadaşım öyle demişti.
Başka eksi bulamadım. (Değişiklik yapılmaz.)

Top Bottom