Neler Yeni

1080p bu sistem darboğaz yapar mı

goldenboi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hanifi mert ünal
İyi forumlar,
Sadece 1080p oyun için sistem toplayacağım. İleride upgrade yapmayı düşünmüyorum. Fakat yüksek FPS ile çoğu oyunda 180hz monitörümu tam kapasiteli kullanmak istiyorum.
Bu sistem darboğaz yapar mı?

Mmorpg, rdr 2 gibi oyunlar oynuyorum eğer fark olur derseniz biraz daha bekleyip i5 12400f ile değiştirebilirim işlemciyi.
Dediğim gibi ileride bi upgrade düşünmüyorum ve sadece oyun için bu sistemi almak istiyorum. Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

loweo1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Yılmaz Arslan karaman
İyi forumlar,
Sadece 1080p oyun için sistem toplayacağım. İleride upgrade yapmayı düşünmüyorum. Fakat yüksek FPS ile çoğu oyunda 180hz monitörümu tam kapasiteli kullanmak istiyorum.

Mmorpg, rdr 2 gibi oyunlar oynuyorum eğer fark olur derseniz biraz daha bekleyip i5 12400f ile değiştirebilirim işlemciyi.
Dediğim gibi ileride bi upgrade düşünmüyorum ve sadece oyun için bu sistemi almak istiyorum. Değerli fikirlerinizi bekliyorum.
Intel almazdım ben sen olsam sıcaklık ve ileriye dönük olduğu için

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,310
İsim
Çağatay
İyi forumlar,

Darboğaz yapmaz. İşlemci olarak 12400F yükseltme imkanınız varsa güzel olur.

goldenboi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hanifi mert ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Darboğaz yapmaz. İşlemci olarak 12400F yükseltme imkanınız varsa güzel olur.
Hocam 15 gün daha beklersem fiyatlarda böyle kalırsa o şekilde 12400F alabilirim. Bilmediğim için soruyorum 12400F ile almamın bana artısı ne olacaktır.

LefkaSM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Ali
Hangi işlemci hocam bilginiz yoksa kafa karışıklığı yapmayın
amd islemciler intel işlemcilere göre daha çok ısınır forum üzerinde bu konudan müzdarip birkaç kişi gördüm inler kullanıyorum stok fan ile 11400f ısı proglemi yasamadım

loweo1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Yılmaz Arslan karaman
amd islemciler intel işlemcilere göre daha çok ısınır forum üzerinde bu konudan müzdarip birkaç kişi gördüm inler kullanıyorum stok fan ile 11400f ısı proglemi yasamadım
Hocam şaka mı yapıyorsunuz 4 nesildir Intel işlemcileri yük altında sogutamiyorlar

LefkaSM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Ali
Hocam şaka mı yapıyorsunuz 4 nesildir Intel işlemcileri yük altında sogutamiyorlar
yeni çıkan 14. nesil i9 bu sorunu yaşıyor hatta aponun çıkma nedenide bu işlemcılerin w/p olarak düşük kalıp çok yüksek ısı görmesidir hatta benmi hata yapıyorum diye bi bakındım

goldenboi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hanifi mert ünal
Arkadaşlar Intel tercihim olacak sizden ricam bu hali ile sistem darboğaz oluşturur mu

TrAtaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kürşat Çelikbaş
Darboğaz oluşturmaz hocam gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca ısı sorunu yaşamazsınız. Fakat tavsiyem 5500 lü sistem alıp daha sonra 5600 e yükseltme yapmanız olur.

goldenboi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hanifi mert ünal
Darboğaz oluşturmaz hocam gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca ısı sorunu yaşamazsınız. Fakat tavsiyem 5500 lü sistem alıp daha sonra 5600 e yükseltme yapmanız olur.
Teşekkürler hocam, oyun performansı açısından 12100f daha iyi değilmi 5500 den

Top Bottom