Neler Yeni

11. sınıfda 5 dersden kalmak sınıf tekrarı sebebi olur mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Burak Enes BAHÇE
Arkadaşlar iyi günler benim sevdiğim bir kardeşim var 11. sınıfa gidiyor ve 5 dersten kalıyor ama ortalaması 53.2194 iki saattir ağlıyor sınıfta kaldım diye benim bildiğim 50 ortalama alan herkes geçiyor sınıfı öyle değil mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Kaç dersten kaldığının bir önemi yok ortalaman 50nin üzerinde ise geçersin.

121709

80+ Silver
Alakası yok, kaç dersten kalırsa kalsın ortalama 50 ve üzeri olunca ve baraj ders olan edebiyattan geçince sınıfı geçer, ortalama 50 üzeri olupta baraj ders olan edebiyattan kalırsa kaldığı derslerden sorumluluğa girer ama yine sınıf geçer.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kalması lazım 5 ders ise diye biliyorum da geçiyormussun öyle demişler
Ne alaka??

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,344
İsim
Berkay BABUCCU
Alakası yok, kaç dersten kalırsa kalsın ortalama 50 ve üzeri olunca ve baraj ders olan edebiyattan geçince sınıfı geçer, ortalama 50 üzeri olupta baraj ders olan edebiyattan kalırsa kaldığı derslerden sorumluluğa girer ama yine sınıf geçer.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne alaka??
Eski mevzuata göre ortaöğretim de 5 ders üzerinde dersi alttan alan öğrenci (veya sorumlu) dönem tekrarına kalıyordu.Duzenlenme sonrasi değişti.
MADDE 34 – Doğrudan veya yıl sonu başarı notu ile sınıfını geçemeyen öğrencilerden; 9 uncu sınıfta en fazla 3, 10 uncu ve 11 inci sınıflarda ise en fazla 2 dersten başarısız olanlar sorumlu olarak bir üst sınıfa devam ederler. Ancak, alt sınıflar da dâhil toplam 5 den fazla sorumlu dersi bulunanlar başarısız sayılır.12 Haz 2008

121709

80+ Silver
Eski mevzuata göre ortaöğretim de 5 ders üzerinde dersi alttan alan öğrenci (veya sorumlu) dönem tekrarına kalıyordu.Duzenlenme sonrasi değişti.
MADDE 34 – Doğrudan veya yıl sonu başarı notu ile sınıfını geçemeyen öğrencilerden; 9 uncu sınıfta en fazla 3, 10 uncu ve 11 inci sınıflarda ise en fazla 2 dersten başarısız olanlar sorumlu olarak bir üst sınıfa devam ederler. Ancak, alt sınıflar da dâhil toplam 5 den fazla sorumlu dersi bulunanlar başarısız sayılır.12 Haz 2008
Adı üstünde eski düzen o, şuan öyle değil.

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,344
İsim
Berkay BABUCCU
Adı üstünde eski düzen o, şuan öyle değil.
Şuanki düzende çok değişiklik yok, sadece 5 sayısı 6 ya cikti :)
MADDE 58- (1) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder.21 May 2021

Eger arkadasimiz 9/10.siniflardan alttan 2 ders aliyorsa +5 ile birlikte 7 olur 6 yi gecerse kalir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Burak Enes BAHÇE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuanki düzende çok değişiklik yok, sadece 5 sayısı 6 ya cikti :)
MADDE 58- (1) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder.21 May 2021

Eger arkadasimiz 9/10.siniflardan alttan 2 ders aliyorsa +5 ile birlikte 7 olur 6 yi gecerse kalir.
valla bütün notlarını girmişler ve 5 dersten kalıyor

Top Bottom