Neler Yeni

12. sınıfta Sayısal + Açık Lİseye Geçmek Mantıklı mı ?

WCAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Cengiz Balkiraz
Arkadaşlar selam. Artık 12'ye geçiyorum. Son kavşak. Derslere daha fazla zaman ayırabilmek için açığa geçiyorum. Dershaneye de gidicem. Bu tamam ama, ileride meslek sahibi olabilirsem yurtdışına gitmek istiyorum. Ülkenin durumu malum. Baktım ki EA meslekleri o kadar da rahat yapılamıyor yurtdışında, sayısal meslekleri evrensel. Daha rahat yapılabilir bir durumda. Birkaç yakınım da sayısala geç falan dedi. Ama son sene, 1 sene eksiğim var. Yapabilecek miyim bilmiyorum. Biraz kararsız kaldım. Sayısal çok zor gelir mi ? EA mesleklerinin yurtdışında yapılması cidden zor mu ? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Son birkaç günüm kaldı bölüm değiştirmek için. Açığa geçerken değiştiricem çünkü. Şimdiden teşekkürler.

WCAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Cengiz Balkiraz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilemiyorum ya. Yapamazsam diye korkuyorum. Yıllarım heba olacak

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,226
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Bilemiyorum ya. Yapamazsam diye korkuyorum. Yıllarım heba olacak
Brom aklında bitir.
Eğer disiplinli planına uygun aksatmadan çalışırsan ki en önemlisi doğru bir şekilde çalışırsan yaparsın.

• Beğen
Reaksiyonlar: WCAN

GeZgiN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Mevlüt Yıldırım
Arkadaşlar selam. Artık 12'ye geçiyorum. Son kavşak. Derslere daha fazla zaman ayırabilmek için açığa geçiyorum. Dershaneye de gidicem. Bu tamam ama, ileride meslek sahibi olabilirsem yurtdışına gitmek istiyorum. Ülkenin durumu malum. Baktım ki EA meslekleri o kadar da rahat yapılamıyor yurtdışında, sayısal meslekleri evrensel. Daha rahat yapılabilir bir durumda. Birkaç yakınım da sayısala geç falan dedi. Ama son sene, 1 sene eksiğim var. Yapabilecek miyim bilmiyorum. Biraz kararsız kaldım. Sayısal çok zor gelir mi ? EA mesleklerinin yurtdışında yapılması cidden zor mu ? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Son birkaç günüm kaldı bölüm değiştirmek için. Açığa geçerken değiştiricem çünkü. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşım bu sene sınava girmiş birisi olarak sayısalcıyım. Senenin başında beri arkadaşlarımın çoğu dershaneye giderek açığa aldırdı sözde bayağa bir ders çalışalcaklardı. Ben ders çalışmayan biriiyim derslerimde ortalamanın biraz üzerinde normalde sınava hiç çalışmayarak girdim ve ben tyt 60 soru çözdüm , ama açığa ladıran çalışan arkadaşlarımın genel olarak hepsi 70-75 çözmüşler. Ayt de ise ben 10-13 soru çözdüm arkadaşlar 20-23 soru çözdü koca senenin içerisinde sadece ayt tyt dahil 20 soru farklı yapacaksan bence değmez 12 nin ortamı yeter ki bide bizim sınıf 7 kişiydi kalabalık olsa daha bi iyi olurdu ama hakkıyla çalışırım farkı bariz açarım diyorsan geç açığa kafan rahat

• Beğen

Erlik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Boris Manco
Eğer ben kafama koyduğumu yaparım, o rahatlık halinde bile ders çalışırım diyorsan geç. Lise son sınıfta bu ikilemi bende yaşamıştım ve okulda bir başarı elde edemeyeceğimi görüp açığa geçmiştim. Sabahları erkenden dershaneye gider kalabalık olmadan bütün açıklarımı kapatırdım. EA veya MF için yorumum kendini tanımak önemli. Evrensel olup olmaması değil senin zevk alarak mesleğini yapabilmen ve tabii bu alanlara giderken derslerde iyi olman, yapabilmen önemli. İnsanoğlu bir değil anlama kapasiten, zevklerin, hayatın sana kattıkları bunlar işte bizleri biz yapan şeyler. Evrensel konusu gibi bence anlamsız birçok sebepten zorunlulukmuş gibi mühendislik okumuş ve başarılı olamamış bir sürü insan biliyorum.

Not: Elektrik-Elektronik Mühendisiyim.

mfimmel

80+ Silver
Açığa geçmek daha mantıklı fakat eğer kendi başına çalışma azmini kendinde buluyorsan.

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
ali
evet

• Beğen

WCAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Cengiz Balkiraz
Eğer ben kafama koyduğumu yaparım, o rahatlık halinde bile ders çalışırım diyorsan geç. Lise son sınıfta bu ikilemi bende yaşamıştım ve okulda bir başarı elde edemeyeceğimi görüp açığa geçmiştim. Sabahları erkenden dershaneye gider kalabalık olmadan bütün açıklarımı kapatırdım. EA veya MF için yorumum kendini tanımak önemli. Evrensel olup olmaması değil senin zevk alarak mesleğini yapabilmen ve tabii bu alanlara giderken derslerde iyi olman, yapabilmen önemli. İnsanoğlu bir değil anlama kapasiten, zevklerin, hayatın sana kattıkları bunlar işte bizleri biz yapan şeyler. Evrensel konusu gibi bence anlamsız birçok sebepten zorunlulukmuş gibi mühendislik okumuş ve başarılı olamamış bir sürü insan biliyorum.

Not: Elektrik-Elektronik Mühendisiyim.
Teşekkürler. Elbette öyle. Evrensellik konusunda haklısınız ama yurtdışına gitmek istediğim için bu tür bir düşünceye sahibim. Hatta 1-2 hafta öncesine kadar böyle bir düşünceye bile sahip değildim. Ama 1 ay 1 hafta Almanya'da kalıp daha dün dönmek ve 1 büyüğümün tavsiyesi üzerine aklıma bu takıldı. Çok zor benim için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hepinize teşekkürler değerli tavsiyeleriniz için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,418
Üyeler
157,238
Son üye
Dobby_19
Top Bottom