Neler Yeni

144 Hz monitörde LoL akıcı değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Baran Çelik
Merhaba, LoL oynarken oyunu 144FPS'e sabitlediğimde ekranda yırtılma ve kasma hissiyatı oluyor. FPS sabitlemediğimde ise oyun yine akıcı olmuyor. V-Sync açtığımda oyun akıcı oluyor ama FPS 144'ün aşağısına indiği anda oyunda kasma hissiyatı oluşuyor. Sizce bunun bir çözümü var mı? Sistemim: Ryzen 5 3600, Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB DDR4 3600MHz RAM, Gigabyte B450M S2H v2, XPG Spectrix S40G 256 GB M.2 SSD, MSI A550bn 550W 80+ PSU, MSI MAG Forge 101m kasa, GTX 750 Ti ekran kartı(yakında değiştirmeyi düşünüyorum) Monitör: Asus tuf vg259qr

Dark27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Muhammed Ali Üstün
Merhaba, LoL oynarken oyunu 144FPS'e sabitlediğimde ekranda yırtılma ve kasma hissiyatı oluyor. FPS sabitlemediğimde ise oyun yine akıcı olmuyor. V-Sync açtığımda oyun akıcı oluyor ama FPS 144'ün aşağısına indiği anda oyunda kasma hissiyatı oluşuyor. Sizce bunun bir çözümü var mı? Sistemim: Ryzen 5 3600, Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB DDR4 3600MHz RAM, Gigabyte B450M S2H v2, XPG Spectrix S40G 256 GB M.2 SSD, MSI A550bn 550W 80+ PSU, MSI MAG Forge 101m kasa, GTX 750 Ti ekran kartı(yakında değiştirmeyi düşünüyorum) Monitör: Asus tuf vg259qr
knk fps yi kendince kısıtla pc'n çok ısınıyor olabilir bendede öyle fps kısıtlamadığın zaman pc çok yoruluyor ve ısınıyor

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
DP kablo ile bağladıysan Nvidia ayarlarından Gsync açmayı dene. (Önce monitörün kendi menüsünden Gsync aktif et)
Bunun haricinde FPS sabitleyeceksen 165'in üzerinde bir değere sabitle ve FPS'inin o sabitlediğin değerin altına düşmeyecek şekilde grafik ayarlarını düşür.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Baran Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
knk fps yi kendince kısıtla pc'n çok ısınıyor olabilir bendede öyle fps kısıtlamadığın zaman pc çok yoruluyor ve ısınıyor
Merhaba pc ısınmıyor baktım teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

DP kablo ile bağladıysan Nvidia ayarlarından Gsync açmayı dene. (Önce monitörün kendi menüsünden Gsync aktif et)
Bunun haricinde FPS sabitleyeceksen 165'in üzerinde bir değere sabitle ve FPS'inin o sabitlediğin değerin altına düşmeyecek şekilde grafik ayarlarını düşür.
Merhaba ben hdmi kablo ile kullanıyorum çünkü ekran kartımın display port desteği yok. Bu yüzden 144hz alıyorum monitörüm'den söylediğiniz şeyi denemiştim oyun içinden fps değerini 200'e sabitledim ve fps yüksekti ancak yine kasma hissiyatı oluşuyordu. Yine'de teşekkürler.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Kasmadan kastınızı bir videoya çekip youtuba atabilirseniz iyi olur. Normal şartlarda kasmaması gerekir.
Sizin monitörünüz Gsync destekliymiş o yüzden HDMI kablo ile de olur. Önce monitör ayarlarından Gsync aç sonra Nvidia ayarlarından Gsync aç. İkisini de açmazsan çalışmaz. Bir de FPS sınırlamadan dene.
MSI afterburner indirip oyun içi istatistiklerini de paylaşabilirsen iyi olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Baran Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasmadan kastınızı bir videoya çekip youtuba atabilirseniz iyi olur. Normal şartlarda kasmaması gerekir.
Sizin monitörünüz Gsync destekliymiş o yüzden HDMI kablo ile de olur. Önce monitör ayarlarından Gsync aç sonra Nvidia ayarlarından Gsync aç. İkisini de açmazsan çalışmaz. Bir de FPS sınırlamadan dene.
MSI afterburner indirip oyun içi istatistiklerini de paylaşabilirsen iyi olur.
Merhaba ekran kartım g sync desteklemiyor diye biliyorum. g sync 1000 serisi ekran kartları ve üzerinde çalışıyordu galiba açmış olduğum başka konularda oyun içi istatistiklerimi paylaşmıştım bulabilirseniz baakarsanız iyi olur teşekkürler.

hearnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Harun
Lolü tam ekran mı kullanıyorsun yoksa çerçevesiz mi tam hatırlamıyorum ama tam ekran akıcı oluyordu lolde bende yaşamıştım

Top Bottom