Neler Yeni

144hz Monitör Dahil Max 8.000 TL PC Toplama Tavsiyesi

RawnesS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Kaan Uygurçetin
Herkese Merhabalar,

Buraya uzun bir süre birikim yaptıktan sonra güzel bir bilgisayar toplayabilmenin verdiğini heyecanla yazıyorum,
Bu heyecanı isteği pc'yi toplama hayali olan tüm arkadaşların bir gün yaşayabilmesini dileklerimi ileterek başlıyorum :)

Başlıkta da belirttiğim üzere ortalama bütçem 8.000 TL civarı olup kasa+144hz monitör dahil verebileceğim fiyattır,

*Öncelikle daha önce kullandığım bilgisayardan çok çektiğimi belirtmek isterim;

*Toplamak istediğim bilgisayardan beklentim beklenmeyen bir durum olmadığı sürece ortalama 5-6 sene kadar beni performans olarak sorunsuz arızasız götürebilmesi,
(Bazıları elektronik bu arızası da çıkar bozulur da diyecek normal şartlarda kullanılıp önerilen kronik arıza,şikayet vs. gibi problemleri olmayan ürünlerden oluşan bir bilgisayar olmasından bahsediyorum)

*Oynadığım oyunlardan bahsedecek olursam Cs-Go,Knight Online,Crusaders Of Light vb. Oyunlar çok yüksek performanslı bir pc istemiyor olabilir ama bunların haricinde güncel bir oyun çıktığında da girip orta yüksek grafiklerde sorunsuz deneyip göz atabileceğim verdiğim parayı hakeden bir F/P kasası olması.Kasayı topladıktan sonra işlemci ekran kartı gibi parçalar üzerinde yok overclock yok şu ayarı bu ayarı yapmak istemiyorum topladığım bilgisayar orjinal haliyle iyi performansa sahip olmalı tavsiyelerinizi yukarıda belirttiğim şeyleri göz önünde bulundurarak iletirseniz sevinirim.

Gelelim aklımdaki bilgisayara eklemeyi düşündüğüm parçalara;
Belirttiğim parçalardan daha iyi hedeflerime daha uygun denenmiş memnun kalınmış parçalar olursa belirtmenizi rica ederim,

1-) Corsair Force MP510 480GB M.2 NVMe SSD ( çok fazla oyun vs. indiren depolama yapan birisi değilim hdd gerek yok )
2-) İşlemci vs ekran kartı durumuna göre PSU Corsair 550/650w 80+ bronze veya silver.
3-) Ramlar çift soket 8+8 16gb minimum 3000mhz olmalı cl değeri vs. gibi konuları pek bilmiyorum yine tavsiyenize bırakıyorum.
4-) Kasa soğutma konusunda iyi olmalı ön tarafta en az 3 fan arkada egzoz fanı ve yapısı mesh temper gibi özellikler içermeli,
5-) İşlemci R5 3600 düşünüyorum,
6-) Ana kart ve ekran kartı konusunda fikrim yok ekran kartını Amd istemiyorum ekran kartında Amd'den çok çektim,
7-) Monitör 144hz olması yeterli boyut olarak daha önceki kullandığım monitör AOC 23" i2369v GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR'dü bundan küçük olmasın,
:cool: Ramlerde kasanın fanlarında ışık vs. gibi göze hitap eden şeylere pek takıntım yok benim için önemli olan kasanın beni mümkün olduğunda uzun süre perfomanslı şekilde götürmesi,

Bu maddeleri hedef alarak bana hedefimdeki bilgisayarı toplamam konusunda yardımcı olursanız çok mutlu olurum,
Uzun süre çalışıp emek verdim her insan gibi ,bilmeden birbiriyle uyumsuz kronik sorunlu parçalar alıp yanlış hareket etmek pişman olmak istemiyorum bunun için buradayım ve sizlere güvenim sonsuz,

Tavsiyelerinizi bekliyorum,
Herkese iyi günler diliyorum :)

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,915
İsim
Hamza Ziya Üstün
İşlemciyi r5 3600 yapabilirsiniz ayrıca ssd sorunlu o yüzden toshiba ocz 480 gb alabilirsiniz monitör olarak yeni bir konu açarak en iyi öneriyi alabilirsiniz genelde viewsonic 144hz 24" veya aoc g24g2(model no yu tam hatırlamıyorum böyle bir şey) öneriyorlat2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de sormuşken kasa içi hava sirkülasyonunu da sorun bu kasa hakkında bilgim yok maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben çok yüzeysel baktım en iyi öneri bu olmayabilir haberiniz olsun

bariskaratas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Barış
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri