Neler Yeni

Yardım 144hz Monitörümün Hzi sürekli dalgalanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yahya Orçun Bilsel
144Hz monitörüm çoğu fps gerektiren oyunlarda dalgalanıyor monitör ayar sekmesinden baktığımda hz değişimin görebiliyorum oyunlarda da gereksiz fps düşüşü oluyor ama oyunda fps 110 gördüğünde monitör hz im 67 falan oluyor. En son 1.5 ay önce falan sağlamdı birşeyi yoktu ekran kartına güncelleme gelmişti yaptım ondan sonra bir daha düzelmedi çok şey denedim belki kablodandır dedim HDMI kabloya geçtim hiçbir değişiklik olmadı, sürücüyü eski sürücüye geri aldım gene bi değişiklik olmadı. Monitör ayarlarını kurcaladım sıfırladım hiçbir şey değişmedi neredeyse CS:GO girdiğimde gene oyun kasıyor ve gözüm 144hz alıştığından 60 hz olsa bile kasıyor olarak gelir. Lütfen bilgisi olan varsa yardım edebilir mi
Sistem:
İşlemci : Ryzen 5 3500X
Ekran kartı : XFX Radeon 5600XT THICC 2 PRO
RAM : XPG 8x2 3000Mhz CL16
Anakart: ASUS B450M Dragon
Monitör: LG24GL600F

cagandard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Çağan Dinç
Bağlantı kablosunun kalitesi,güç kaynağının yetersiz olabileceği gibi sorunlar buna neden olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörün kendi ile paneli ilgili bir sorunda olabilir. Kablo sorunu olup olmadığını denedikten ve Stabil ve düzgün bir akımda güç gelip gelmediğinden emin olduktan sonra mümkünse başka bir monitörde daha deneyin sisteminizi aynı evde aynı koşullarda böylelikle sorunun monitör olup olmadığından emin olursunuz. Eğer evin genel elektirk tesisatında topraklama yoksa bant vs. gibi denemeler sonucu değiştirmez topraklama olmalı yoksa dalgalanmanın sebebi elektrik tir. 144 Hz 'ye gelince normalden fazla güç harcadığından dolayı sorun bu seviyede çıkıyordur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yahya Orçun Bilsel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güç kaynağı 650W gamepowerın 80+ bronz sertifikalı bağlantı kablosu olayını bilmiyorum kasa için mi monitör için mi

cagandard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Çağan Dinç
Güç kaynağı 650W gamepowerın 80+ bronz sertifikalı bağlantı kablosu olayını bilmiyorum kasa için mi monitör için mi
monitor

Bağlantı kablosunun kalitesi,güç kaynağının yetersiz olabileceği gibi sorunlar buna neden olabilir.

Monitörün kendi ile paneli ilgili bir sorunda olabilir. Kablo sorunu olup olmadığını denedikten ve Stabil ve düzgün bir akımda güç gelip gelmediğinden emin olduktan sonra mümkünse başka bir monitörde daha deneyin sisteminizi aynı evde aynı koşullarda böylelikle sorunun monitör olup olmadığından emin olursunuz. Eğer evin genel elektirk tesisatında topraklama yoksa bant vs. gibi denemeler sonucu değiştirmez topraklama olmalı yoksa dalgalanmanın sebebi elektrik tir. 144 Hz 'ye gelince normalden fazla güç harcadığından dolayı sorun bu seviyede çıkıyordur.
bunu deneyin

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yahya Orçun Bilsel

Panelden dolayı olacağını sanmıyorum çünkü bende o şekilde hissediyorum ama elektrik mevzusuna bakabiliceğim bi aygıtım yok

monitor

bunu deneyin
Monitör https://www.vatanbilgisayar.com/lg-...mix2-dp-freesync-led-siyah-oyun-monitoru.html

Evde topraklama var hatta monitör normalde herhangi bir sıkıntısı yok sadece oyuna girince oluyor bu sıkıntı alt tab attığımda geçiyor

cagandard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Çağan Dinç
büyük ihtimal elektrik de sıkıntı vardır o zaman

cagandard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Çağan Dinç
yeni ve kaliteli bir display port ve adaptör ile dener misin mümkünse?

araştırdım da fps yi sabitleyince de düzeliyormuş

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yahya Orçun Bilsel
alabilirsem denerim
şuan ana prizi değiştirdim ve sanki valorantta düzelmiş gibi geldi ama CS ye girdiğimde hala 70 80 hz oynatıyor

araştırdım da fps yi sabitleyince de düzeliyormuş
Şuan düzeldi gibi geliyor gözüme ama monitörde hala gidip geliyor gibi gözüküyor
panelde arıza olabilir mi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,845
Üyeler
149,633
Son üye
asi çocuk 62
Top Bottom