Neler Yeni

14700K için delid aracı

omer344

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ömer ç
Merhaba arkadaşlar, 14700K satın aldım, yeni sistem diziyorum en başından. 14700k için Türkiye'de hiçbir yerde delid aracı bulamadım. Forumdan bilgi almak istedim, satan var mıdır veya bu araca sahip olan varsa ücretli işlem yapabilirse sevinirim. Konum olarak İstanbul'dayım. Forumda yeni olduğum için Abdullah hocamı etiketleyemedim, yetkililer etiketleyebilirse sevinirim. Bir yanlışım varsa affola, ilk kez konu açıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Abdullah Hacıgül hocam etiket atmamda bir sakınca yoktur umarım. Youtube üzerinden sıkı takipçinizim fakat forumunuza yeni üye oldum . Siz delid konusunda destek olabilir miydiniz

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
Hocam 14700K var bende. Aşırı ısınıyor ve güç çekiyor bilginiz olsun.

omer344

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ömer ç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 14700K var bende. Aşırı ısınıyor ve güç çekiyor bilginiz olsun.
Ben de bu sorunu yaşamamak için delid yapmak istiyorum hocam. Henüz soğutucum gelmedi. 360mm Artic liquid freezer 3 satın aldım. O gelene kadar işlemciye delid yapmak istiyorum. Fakat Türkiye'de hiç delid aracı satan bir mağaza veya bir yer görmedim.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,077
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Türkiye'de bulunabileceğini sanmıyorum ve delid yapınca ona düz soğutucu da oturmuyor. Biraz boşluk kalıyor. "Direct die frame"lerden de lazım. Overclock yapmayacaksanız bu masrafa bana göre hiç girmeye gerek yok.

Ayrıca şunu da söyleyeyim:
1710544891904.png

Resmi spesifikasyonlara göre bu işlemcinin maks. turbu gücü 253 Watt. Ancak çoğu anakart bu limiti kaldırdığı için çok daha yüksek güç ve sıcaklık görüyoruz. Bana göre anakarttan bu 253 Watt ayarlanmalı, normalde hiç olmayacak bir sorun da böyle çözülmeli.

omer344

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ömer ç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türkiye'de bulunabileceğini sanmıyorum ve delid yapınca ona düz soğutucu da oturmuyor. Biraz boşluk kalıyor. "Direct die frame"lerden de lazım. Overclock yapmayacaksanız bu masrafa bana göre hiç girmeye gerek yok.

Ayrıca şunu da söyleyeyim:
Alıntıyı görüntüle

Resmi spesifikasyonlara göre bu işlemcinin maks. turbu gücü 253 Watt. Ancak çoğu anakart bu limiti kaldırdığı için çok daha yüksek güç ve sıcaklık görüyoruz. Bana göre anakarttan bu 253 Watt ayarlanmalı, normalde hiç olmayacak bir sorun da böyle çözülmeli.
Evet, yabancı kaynaklarda 490 watta kadar güç çekebildiğini gördüm, overclock ile. Açıkçası Türkiye'de daha önce bu işi yapan arkadaşlardan destek alabileceğimi düşündüm hocam, o yüzden postu açtım. Eğer temin edemezsem son çare yurtdışından getirtmek olacak..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,751
Üyeler
156,829
Son üye
muhammetkantilav
Top Bottom