Neler Yeni

15 bin TL pc toplama

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
awbeawb wabeawbe
Bütçe
16000
Öncelikle merhaba.
Arkadaşlar bir sistem toplamak istiyorum ama bu sistemler hakkında pek bilgim yok bu yüzden bilenlerden yardım almak istedim.
Çok para veriyoruz yanlış bir şey yapmayalım dedim :)
1 haftadır araştırıyorum nasıl iyi PC toplanır diye elde ettiğim bilgilerle şöyle bir PC topladım ama sistemin iyileştirilmesi için veya yeni bir sistem önerisi için sizden tavsiye istiyorum.

En başta bütçemin 15.000 en az 17.000 en fazla olması gerekli mükemmel bir oyun performansı beklemiyorum ama iyi bir performans istiyorum.
Sistemim ise aşağıdaki şekilde.

anakart olarak B550M.
işlemcim AMD Ryzen 5 5500.
RAM 16 GB 2x8 Corsair Vengeance DDR4 3200 MHz C16 Dual kit.
ekran kartı RTX 2060.
SSD Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 250 GB - 3500 MB okuma 2300 MB yazma.
soğutma Corsair Hydro serisi H45 CW-9060028-WW sıvı soğutma sistemi.
güç kaynağı Cooler Master 80Plus Bronze 650W.

Anakart bu sistemleri taşıyacağını düşündüğüm için aldım.
İşlemci yeterli diye düşünüyorum AMD işlemci konusunda iyiymiş ve uygun fiyatlı ekran kartını da besler gibi duruyor.
RAM C16 aldım ne kadar az o kadar iyi diye biliyorum. Bu anakartda 3200'den fazla MHz desteklemez diye düşündüm tam bilmiyorum.
SSD olarak fazla PC'de yer tutmuyorum 250 GB yetiyor bana fazlası gereksiz.
Soğutma ve güç kaynağınıda iyi markalardan seçtim PC aşırı güçlü olmadığı için 650W hayli yeter zaten diyerekten.

Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.
Tavsiyelerinizin sebebini yazarsanız çok iyi olur neden değişmem gerektiğini anlamam için.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
Hiç biri alınmaz bunlardan

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,128
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bu bütçe ile daha üst seviyede bir şey çıkar rahatlıkla

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
Hazır sistemlerden 6600-6650XT almak çok daha mantıklı

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Ahmet Sevinç
Öncelikle merhaba.
Arkadaşlar bir sistem toplamak istiyorum ama bu sistemler hakkında pek bilgim yok bu yüzden bilenlerden yardım almak istedim.
Çok para veriyoruz yanlış bir şey yapmayalım dedim :)
1 haftadır araştırıyorum nasıl iyi PC toplanır diye elde ettiğim bilgilerle şöyle bir PC topladım ama sistemin iyileştirilmesi için veya yeni bir sistem önerisi için sizden tavsiye istiyorum.

En başta bütçemin 15.000 en az 17.000 en fazla olması gerekli mükemmel bir oyun performansı beklemiyorum ama iyi bir performans istiyorum.
Sistemim ise aşağıdaki şekilde.

anakart olarak B550M.
işlemcim AMD Ryzen 5 5500.
RAM 16 GB 2x8 Corsair Vengeance DDR4 3200 MHz C16 Dual kit.
ekran kartı RTX 2060.
SSD Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 250 GB - 3500 MB okuma 2300 MB yazma.
soğutma Corsair Hydro serisi H45 CW-9060028-WW sıvı soğutma sistemi.
güç kaynağı Cooler Master 80Plus Bronze 650W.

Anakart bu sistemleri taşıyacağını düşündüğüm için aldım.
İşlemci yeterli diye düşünüyorum AMD işlemci konusunda iyiymiş ve uygun fiyatlı ekran kartını da besler gibi duruyor.
RAM C16 aldım ne kadar az o kadar iyi diye biliyorum. Bu anakartda 3200'den fazla MHz desteklemez diye düşündüm tam bilmiyorum.
SSD olarak fazla PC'de yer tutmuyorum 250 GB yetiyor bana fazlası gereksiz.
Soğutma ve güç kaynağınıda iyi markalardan seçtim PC aşırı güçlü olmadığı için 650W hayli yeter zaten diyerekten.

Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.
Tavsiyelerinizin sebebini yazarsanız çok iyi olur neden değişmem gerektiğini anlamam için.
gpu yerine para koyarak 6600xt veya aynı çok az bi farkla 6600 tercih et daha fazla fps verir bide cpu nun fiyatınıda yazarsan iyi olur
stok fan kullan ilk başlarda sonra 240 lık sıvı soğutma alırsın ram lerde ise oc yapamazsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
awbeawb wabeawbe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç biri alınmaz bunlardan
örneğin ekran kartı niye alınmaz sence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hazır sistemlerden 6600-6650XT almak çok daha mantıklı
ama amdlerde sorun cıkıyor diyolar bende 6600 xt düşünüyodum başta 20 fps artısı var

gpu yerine para koyarak 6600xt veya aynı çok az bi farkla 6600 tercih et daha fazla fps verir bide cpu nun fiyatınıda yazarsan iyi olur
stok fan kullan ilk başlarda sonra 240 lık sıvı soğutma alırsın ram lerde ise oc yapamazsın
diğer ürünlerde sıkıntı var mı peki sence

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin

ama amdlerde sorun cıkıyor diyolar bende 6600 xt düşünüyodum başta 20 fps artısı var
Daha güçlüsü varken neden daha güçsüzünü alasın ki?
Sorun falan da çıkmaz merak etme

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
awbeawb wabeawbe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha güçlüsü varken neden daha güçsüzünü alasın ki?
Sorun falan da çıkmaz merak etme
valla internette birkaç tane bir daha amd almam sürekli hata yiyorum isyanlarını görünce nvidiaya yöneldim paramda ona yetti nvidiada çok pahalı ama düşünücem 20fps çok fazla doğru diyosun aynı fiyat zaten oda alınabilir

Lubbock

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Efe
hocam amd kesinlikle f/p konusunda tercih edilir ve böyle sorunlar gelen güncellemelerle gideriliyor bildigim kadariyla 6000 serilerinde herhangi bir sorun yok şu sıralar ayrica topladıgınız sistem gerçekten alınmaz hazir sistem beklemenizi öneririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
awbeawb wabeawbe
hocam amd kesinlikle f/p konusunda tercih edilir ve böyle sorunlar gelen güncellemelerle gideriliyor bildigim kadariyla 6000 serilerinde herhangi bir sorun yok şu sıralar ayrica topladıgınız sistem gerçekten alınmaz hazir sistem beklemenizi öneririm
ben zaten yeniyim pek bilmiyorum ama örneğin amd ekran kartı aldım diyelim diğer ürünlerdeki sıkıntı sence nedir zaman ayırdığın için teşekkürler

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Ahmet Sevinç

diğer ürünlerde sıkıntı var mı peki sence
ssd fiyatına 500gb lık ssd alabiliriz m2 ama samsung devam ederim diyorsan kalsın bide en ucuz 650w cooler master psu fiyatlarına baktım 1000 den başlıyor 400 daha az verip fsp marka alabilirsin o paraylada gpu ya yatırırsın
bide anakart max 3200 destekliyor olabilir ama oc potansiyelli ram alırsan ram ler oc olacaktır mesela benimkiler arada bir 3600 den 4100 e oc oluyor çoğunlukla

veya böyle ucuza 750w da var marka iyi alanlar seviyordu

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
awbeawb wabeawbe
ssd fiyatına 500gb lık ssd alabiliriz m2 ama samsung devam ederim diyorsan kalsın bide en ucuz 650w cooler master psu fiyatlarına baktım 1000 den başlıyor 400 daha az verip fsp marka alabilirsin o paraylada gpu ya yatırırsın
bide anakart max 3200 destekliyor olabilir ama oc potansiyelli ram alırsan ram ler oc olacaktır mesela benimkiler arada bir 3600 den 4100 e oc oluyor çoğunlukla

veya böyle ucuza 750w da var marka iyi alanlar seviyordu
fps güzel iyide markaymış fiyatıda uygun onu beğendim ama ekran kartını araştırayım iyice

Top Bottom