Neler Yeni

15 Yaşında Elektrikli Motor Sürülebilir mi?

Squex

80+ Silver
12 Ekim 2005 doğumluyum ekimde 16 yaşıma gireceğim. Elektrikli motor sürebilir miyim sürebilirsem hangi çeşit sürebilirim galiba bunun yaşa göre km limiti falan varmış hiç bilgim yok bu konular hakkında. Evden okula okuldan eve bir de ananemlere gitmek için kullanmak istiyorum yani trafiğe de çıkacağım. 15 yaşında olup da izin verilen elektrikli motor var mı bir de ehliyet falan lazım mı? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi? Bir de sürmek zor mudur bisiklet iyi kullanırım ama motor hiç deneyimim olmadı. Boy 1.70 bir de

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,034
İsim
. .
12 Ekim 2005 doğumluyum ekimde 16 yaşıma gireceğim. Elektrikli motor sürebilir miyim sürebilirsem hangi çeşit sürebilirim galiba bunun yaşa göre km limiti falan varmış hiç bilgim yok bu konular hakkında. Evden okula okuldan eve bir de ananemlere gitmek için kullanmak istiyorum yani trafiğe de çıkacağım. 15 yaşında olup da izin verilen elektrikli motor var mı bir de ehliyet falan lazım mı? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi? Bir de sürmek zor mudur bisiklet iyi kullanırım ama motor hiç deneyimim olmadı.
Belirli bir watt'ın üzerinde ehliyet zorunlu

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
M, A1 ve B1
Bu ehliyetleri alabilirsin fakat 16 yaşında olunca. Yani 16 yaş dedim ama doğum günün geldiği anda alabilirsin bu sene.

Tre-x

80+ Silver
12 Ekim 2005 doğumluyum ekimde 16 yaşıma gireceğim. Elektrikli motor sürebilir miyim sürebilirsem hangi çeşit sürebilirim galiba bunun yaşa göre km limiti falan varmış hiç bilgim yok bu konular hakkında. Evden okula okuldan eve bir de ananemlere gitmek için kullanmak istiyorum yani trafiğe de çıkacağım. 15 yaşında olup da izin verilen elektrikli motor var mı bir de ehliyet falan lazım mı? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi? Bir de sürmek zor mudur bisiklet iyi kullanırım ama motor hiç deneyimim olmadı.
Ehliyet çok güçlü olanlar için gerekli mesela şu çöp motorları var ya onlara plakada şart belirli bir motor gücünun üstündekilerin ehliyet gerektirdiği dışında bilgim yok maalesef

Squex

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ehliyet çok güçlü olanlar için gerekli mesela şu çöp motorları var ya onlara plakada şart belirli bir motor gücünun üstündekilerin ehliyet gerektirdiği dışında bilgim yok maalesef
Ben de o kadar biliyorum bir watt yada km limiti var galiba onun üstünde ehliyet gerekiyormuş. Peki bu ehliyeti 16 yaşıma girdiğimde yani bu ekimde alabilir miyim?

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,034
İsim
. .
Ben de o kadar biliyorum bir watt yada km limiti var galiba onun üstünde ehliyet gerekiyormuş. Peki bu ehliyeti 16 yaşıma girdiğimde yani bu ekimde alabilir miyim?
Alırsın ehliyeti

whoamii

80+ Silver
Elektrikli Scooter tarzı olanlar için ehliyet gerekmiyor, 16 yaşını doldurduğunda da motosiklet ehliyeti alabiliyorsun.

Squex

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir de kullanımı zor mu? Bisiklet küçüklüğümden beri iyi kullanırım tek el, elsiz düz yol o.O2

Rulep

80+ Gold
motor bisiklete benzemiyor 16 yaşında 125 cclik motor kullanabiliyorsun diye biliyorum

Rulep

80+ Gold
Bir de kullanımı zor mu? Bisiklet küçüklüğümden beri iyi kullanırım tek el, elsiz düz yol o.O2
ben ilk kullandığımda altımdan uçtu kaldırıma çıkmıştım ama öğrenirsin bu arada dikkat et hız yapma motor işi bisiklete benzemiyor

Top Bottom