Neler Yeni

Yardım 150 Euro üzeri yurtdışı alışverişi sorunu ?

Jonkey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Muhammed Sıddık Ağırtmış
Yurt dışı 150 Euro yasası var ama ABD dışında diyor ben amazon ABD den alışveriş yapsam beni etkiler mi 150 Euro üstü alışveriş ?
yasa böyle
1 Mayıs itibariyle 150 Euro'ya kadar yapılan bireysel ithalatlarda (ilaç hariç), eşyanın AB dışından gelmesi durumunda yüzde 30 oranında tek ve maktu vergi tahsil edilecek. AB'den ithal edilen veya Özel Tüketim Vergisi Kanunu'na tabi eşyanın ithalatında vergilendirmesinde ise bir değişiklik olmayacak.

rtxcan

80+ Bronze
Eder tabii ki'de Vergiyi yapıştırırlar sana üstüne bir ton masrafın cıkar gümrükte

Jonkey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Muhammed Sıddık Ağırtmış
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eder tabii ki'de Vergiyi yapıştırırlar sana üstüne bir ton masrafın cıkar gümrükte
emin misin hocam ürünü iptal mi etsem ozaman ama vergi alındı amazondan ekstra vergi mi çıkıcak şimdi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İthalat Ücretleri Depozitosu=37,53 $ bunun vergisi dışında kitlerler mi ?

rtxcan

80+ Bronze
Cıkıcak tabi extra vergi zaten amazonun aldıgı vergi oranını kontrol et, yuzde kaç almış diye. Artı bir sürü gümrük masrafın cıkacak Türkiye'de

Jonkey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Muhammed Sıddık Ağırtmış
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cıkıcak tabi extra vergi zaten amazonun aldıgı vergi oranını kontrol et, yuzde kaç almış diye. Artı bir sürü gümrük masrafın cıkacak Türkiye'de
emin misin ?

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Yurt dışı 150 Euro yasası var ama ABD dışında diyor ben amazon ABD den alışveriş yapsam beni etkiler mi 150 Euro üstü alışveriş ?
yasa böyle
1 Mayıs itibariyle 150 Euro'ya kadar yapılan bireysel ithalatlarda (ilaç hariç), eşyanın AB dışından gelmesi durumunda yüzde 30 oranında tek ve maktu vergi tahsil edilecek. AB'den ithal edilen veya Özel Tüketim Vergisi Kanunu'na tabi eşyanın ithalatında vergilendirmesinde ise bir değişiklik olmayacak.
ABD demiyor. AB yazıyor hocam

Top Bottom