Neler Yeni

1650 Super Overclock?

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Serhat Zorlu
Arkadaşlar bugün MSI Afterburner ile oc scannerla ekran kartıma overclock yaptım. MSI Afterburner +123 clock core ekledi. Ben de kendim +190 memory clock ekledim ve kaydettim, startupa bastım çıktım. FurMark testinin sonuçları aşağıdaki fotoğrafta.

Ek olarak bu testten sonra da 10 dakikalık FurMark stress testi yaptım sonuçlar;
MAX FPS: 66
AVG FPS: 65
MIN FPS: 53
MAX SICAKLIK: 69°
MIN SICAKLIK: 46°
STRESS TEST SÜRESİ: 10 DAKİKA

Sizce ileride bir zararı olur mu veya şimdiden itibaren zarar vermete başlamış mıdır? FPS değeri iyi mi? Normal haline geri mi döndüreyim? Lütfen yardım edin ilgilenin. Bu konularda yeni sayılırım.

Son düzenleme:

EnesCNR

80+
bence kanka overlock'tan anlamıyorsan çok fazla hiç dokunma derim ama sen dokunmuşsun bile ileride sıkıntı olur mu bilemem onu tabii
inşallah olmaz ama ekran kartlarına ve işlemcilere vs overlock yapılması taraftarı değilimdir, tabii performans artışı olmakta ama elindeki sistemden de olma ihtimali var..

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
inşallah olmaz ama ekran kartlarına ve işlemcilere vs overlock yapılması taraftarı değilimdir, tabii performans artışı olmakta ama elindeki sistemden de olma ihtimali var..

Abi ben en az 10 kişiye yaptırdım, sistemleri sıkıntısız abi.

Ne diyon bu işe?
Arkadaşlar bugün MSI Afterburner ile oc scannerla ekran kartıma overclock yaptım. MSI Afterburner +123 clock core ekledi. Ben de kendim +190 memory clock ekledim ve kaydettim, startupa bastım çıktım. FurMark testinin sonuçları aşağıdaki fotoğrafta.

Ayarları sıfırlayıp Furmark yap ki FPS farkını anla.

Ayarları sıfırlamadan önce MSI Afterburner'in resmini atın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Serhat Zorlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ek olarak bu testten sonra da 10 dakikalık FurMark stress testi yaptım sonuçlar;
MAX FPS: 66
AVG FPS: 65
MIN FPS: 53
MAX SICAKLIK: 69°
MIN SICAKLIK: 46°
STRESS TEST SÜRESİ: 10 DAKİKA

Sizce ileride bir zararı olur mu veya şimdiden itibaren zarar vermete başlamış mıdır? FPS değeri iyi mi? Normal haline geri mi döndüreyim? Lütfen yardım edin ilgilenin. Bu konularda yeni sayılırım.
@kandes22 @keremcnsz24 @Fiery help
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abi ben en az 10 kişiye yaptırdım, sistemleri sıkıntısız abi.

Ne diyon bu işe?

Ayarları sıfırlayıp Furmark yap ki FPS farkını anla.

Ayarları sıfırlamadan önce MSI Afterburner'in resmini atın.

@kandes22 @keremcnsz24 @Fiery help
Attım.

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    2.1 MB · Hit: 98
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Serhat Zorlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı İnno3D mi?

+500 memory clock verin, stabilse +100 arttırıp devam edin.
Ben başka bir soru daha soracağım. Bir arkadaş 1050ti overclocklarken fazla değer verip denemiş. Test donmuş. Reset attıktan sonra sıfırlamış.
Test ve pc donduğunda herhangi bir zarar vermiş olabilir mi?

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Ben başka bir soru daha soracağım. Bir arkadaş 1050ti overclocklarken fazla değer verip denemiş. Test donmuş. Reset attıktan sonra sıfırlamış.
Test ve PC donduğunda herhangi bir zarar vermiş olabilir mi?

Hayır vermez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Serhat Zorlu
Teşekkür ederim. +500 verdim ve şuan 10 dakika oldu.
MAX FPS 68
AVG FPS 67’ye çıktı teşekkür ederim.
Herhangi bir donma yaşamadım ama yine de bir zararı olur mu? Sıcaklık max 69z

Beni muhtemelen biliyorsunuzdur. Artık cidden 1 haftadır kafamdan çıkmıyor ve benimle bir tek siz ilgileniyorsunuz bunun için teşekkürler. Artık kafamdaki sorulara çözüm arıyorum lütfen yardım edin. Belki komik gelicek ama olsun.
İşlemci oc zamanında çok fazla stress testi yaptık, işlemci aşırı yüksek sıcaklıklara çıktı bilgisayar çoğu kez kendini resetledi fakat en sonunda başardık oc’yi Aynı şekilde ekran kartına 3-4 kere test yaptım. Bir kere pc resetledim vs. Bu parçaların ömrü azalmış mıdır? Zarar gelmiş midir?
Lütfen çok rica ediyorum birazcık detaylı cevaplayın kafamdaki soru işaretlerini artık kafamdan çıkartayım.

MAX FPS 68

Beni muhtemelen biliyorsunuzdur. Artık cidden 1 haftadır kafamdan çıkmıyor ve benimle bir tek siz ilgileniyorsunuz bunun için teşekkürler. Artık kafamdaki sorulara çözüm arıyorum lütfen yardım edin. Belki komik gelicek ama olsun.
İşlemci oc zamanında çok fazla stress testi yaptık, işlemci aşırı yüksek sıcaklıklara çıktı bilgisayar çoğu kez kendini resetledi fakat en sonunda başardık oc’yi Aynı şekilde ekran kartına 3-4 kere test yaptım. Bir kere PC resetledim vs. Bu parçaların ömrü azalmış mıdır? Zarar gelmiş midir?
Lütfen çok rica ediyorum birazcık detaylı cevaplayın kafamdaki soru işaretlerini artık kafamdan çıkartayım.
Ne bileyim parçalar yorulmuş mudur?

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
MAX FPS 68

+700 verip tekrar test yapın.
İşlemci oc zamanında çok fazla stress testi yaptık, işlemci aşırı yüksek sıcaklıklara çıktı bilgisayar çoğu kez kendini resetledi fakat en sonunda başardık oc’yi Aynı şekilde ekran kartına 3-4 kere test yaptım. Bir kere PC resetledim vs. Bu parçaların ömrü azalmış mıdır? Zarar gelmiş midir?

Hayır bir zarar gelmez.

En fazla SSD sağlığı %1 düşer ki %1 pek önemli bir değer değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Serhat Zorlu

Hayır bir zarar gelmez.

Sizin hiç hem ekran kartı, hem işlemciyi 1 hafta stabilite etmek için uğraştığınız zamanlar oldu mu?

Hayır bir zarar gelmez.

Sistemim yorulmamışdır diyorsunuz yani değil mi?

Tahmini benim sistemimin ömrü ne kadardır?

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Sizin hiç hem ekran kartı, hem işlemciyi 1 hafta stabilite etmek için uğraştığınız zamanlar oldu mu?

Hayır.

Maksimum 5 saate stabiliteyi bulurum.
Sistemim yorulmamışdır diyorsunuz yani değil mi?

Yorulmamışdır.
Tahmini benim sistemimin ömrü ne kadardır?

Yeni nesil konsollar geldi, yeni nesile geçiliyor.

Net bir şey diyemem ama en az 3 senesi var gibi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
975,537
Üyeler
154,247
Son üye
ens06